Loose Leaf Herbal Teas
Loose Leaf Herbal Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,680
Grešík Valdemar Liver Nine Herbs 50 g
120,-
2,400 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, tea blend, weight 50 g, chicory composition, raspberry, Mint, marigold, Dandelion, Ladder, burdock and milk thistle - 2,400 Kč/1 kg
Leros Stomaran medicinal tea 100 g
83,-
830 Kč/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Medicinal Tea - traditional herbal medicine is used for indigestion, contains a mixture of herbs, for adults and adolescents from 12 years of age, loose tea
ORIENTAL black tea Bangladesh GFOP, 250 g
189,-
756 Kč/kg
In stock 3 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-species, weight 250 g - 756 Kč/1 kg
ORIENTAL Black Tea India Darjeeling Himalaya Blend, 1 kg
1,680,-
1,680 Kč/kg
In stock 1 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 1000 g - 1,680 Kč/1 kg
ORIENTAL Fruit tea Fruit Circus - 200 g
300,-
1,500 Kč/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Tea - fruity, loose, tea blend, weight 200 g - 1,500 Kč/1 kg
Tea Garden Rooibos Piña colada 90 g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, loose-leaf, tea blend, South African, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Tea Garden Rooibos Vanilla 500 g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, loose-leaf, tea blend, South African, weight 500 g - 1,998 Kč/1 kg
Tea Garden Cinnamon Punch - cinnamon tea 90 g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, sprinkled, tea blend, South African, weight 90 g, composition cloves and cinnamon - 2,100 Kč/1 kg
Tea Garden India Darjeeling TGFOPI Lingia - black tea, 1000g
2,599,-
2,599 Kč/kg
In stock 2 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 1000 g - 2,599 Kč/1 kg
Tea Garden Kenya GFOP Tinderet - black tea, 90g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Kenyan, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Inutea For Mum - herbal mixture
126,-
1,938 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, tea blend, weight 65 g, composition mint, Motherwort, lemon balm and rosehip - 1,938 Kč/1 kg
Market Grounds TE Luxury Tea Bag 15 Relax
196,-
2,108 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea A soothing wellness tea that combines rooibos with natural orange flavour. For relaxing moments and a warm, soothing tea experience. - 9.80 Kč/pcs - from 2,108 Kč/1 kg
Market Grounds TE Luxury Loose Tea Passion
391,-
1,564 Kč/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, weight 250 g - 1,564 Kč/1 kg
Valdemar Lavender flower 50 g
109,-
2,180 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is lavender with a positive impact on nerves and sleep, single-species, Czech, weight 50 g - 2,180 Kč/1 kg
Grešík Valdemar Prostatin Nine Herbs 50 g
120,-
2,400 Kč/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, tea blend, weight 50 g, birch composition, Nettle, lily of the valley, A beggar, Willow, heather and goldenrod - 2,400 Kč/1 kg
Alveus Blackberry Tango, strawberry raspberry 100 g
268,-
2,680 Kč/kg
In stock 2 pcs at the supplier's
Tea - black and fruity, sprinkled, tea blend, Indian, weight 100 g, composition elderflower, Blueberry, Strawberry, raspberry and currant - 2,680 Kč/1 kg
Green flavoured tea Morning Light - 200 g
255,-
1,275 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - Green, sprinkled, tea blend, German, weight 200 g, composition of the cornflower, Calendula and rose - 1,275 Kč/1 kg
ORIENTAL Semi-green flavored tea Formosa Bergamot Oolong 75g
263,-
3,507 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - oolong, sprinkled, the raw material used is bergamot with a positive impact on energy and memory, single-species, Taiwanese, weight 75 g - 3,507 Kč/1 kg
JUKL Gallbladder - Duodenum Herbal Tea 100g
124,-
1,240 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose leaf, tea blend, Czech, weight 100g, ingredients: camomile, dandelion and agrimony - 1,240 Kč/1 kg
JUKL Herbal Tea ‘Inner Balance’ 100 g
124,-
1,240 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose-leaf, tea blend, Czech, weight 100 g, ingredients: heather - 1,240 Kč/1 kg
JUKL Herbal Tea for Varicose Veins 100 g
124,-
1,240 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose-leaf, tea blend, Czech, weight 100 g, ingredients: plantain, calendula and horsetail - 1,240 Kč/1 kg
Tea Garden - Buddha's Inspiration ® - green flavoured tea, 500 g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - Green, sprinkled, tea blend, German, weight 500 g, composition apple - 1,998 Kč/1 kg
In the category Loose Leaf Herbal Teas on Alza.cz, we currently have a total of 1680 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Sypané bylinné čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Szálas gyógyteák