Loose Leaf Herbal Teas
Loose Leaf Herbal Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,678
Market Grounds TE Luxury Tea Bag 15 Gunpowder Mint
196,-
2,108 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea High quality green tea with a golden cup colour and fresh mint. This refreshing tea blend brings a touch of vitality to every cup and provides an invigorating taste experience....
Market Grounds TE Luxury Loose Tea White Peach
390,-
1,560 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - fruity, loose, single-species, weight 250 g - 1,560 Kč/1 kg
Oriental Herbal tea Jasmine flower - whole (Jasmini) 50 g
69,-
1,380 Kč/kg
In stock 3 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is jasmine with a positive impact on nerves and sleep, single-species, Czech, weight 50 g - 1,380 Kč/1 kg
Oriental Herbal Tea Stevia sweet leaf - cut (Stevia rebaudiana) 200 g
139,-
695 Kč/kg
In stock 1 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is stevia with a positive impact on weight loss, single-species, Czech, weight 200 g - 695 Kč/1 kg
Alveus Premium Set Black, Green, Red, White, 4 types, 4 × 100 g
981,-
2,453 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Iced Tea - 4 types of refreshing teas 100 g each, original combination of fruits, herbs and tea leaves, suitable for homemade iced teas and cold brew, premium quality from Alveus,...
Serafin Herbs Dandelion - dried herb powdered 30 g
99,-
3,300 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is dandelion with a positive impact on the gallbladder, single-species, Czech, weight 30 g - 3,300 Kč/1 kg
ORIENTAL Green Tea China Yunnan Pu Erh Green Mao Cha
314,-
1,256 Kč/kg
In stock according to variant
Tea - Green, sprinkled, the raw material used is Chinese tea tree with a positive impact on digestion and digestion, weight loss and energy and memory, single-species, Chinese -...
Ruvicha Yerba Mate Guaraná 500 g
201,-
402 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - mate, sprinkled, tea blend, Paraguayan, weight 500 g, composition of holly - 402 Kč/1 kg
ORIENTAL black tea Ceylon OP, 200 g
246,-
1,230 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, the raw material used is Assam tea tree with positive effects on digestion and digestion, energy and memory, single-species, Sri Lankan, weight 200 g -...
SAHARA Green tea Gunpowder Sahara - 200 g
160,-
800 Kč/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Chinese, weight 200 g - 800 Kč/1 kg
JUKL Bowel Peristalsis Herbal Tea 100g
124,-
1,240 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose-leaf, tea blend, Czech, weight 100g, ingredients: anise, chicory and mint - 1,240 Kč/1 kg
JUKL Herbal Tea – Red Blood Cells 100 g
124,-
1,240 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose-leaf, tea blend, Czech, weight 100 g, ingredients: thyme, yarrow and agrimony - 1,240 Kč/1 kg
Tea Garden - Korea OP Jeju - green tea, 70 g
199,-
2,843 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Korean, weight 70 g - 2,843 Kč/1 kg
Tea Garden - Grandma's Basket ® - fruit tea, 500 g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - fruity, sprinkled, tea blend, German, weight 500 g, composition of hibiscus - 1,998 Kč/1 kg
Tea garden Lapacho yellow - pure quality 500 g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 1,998 Kč/1 kg
Tea Garden Mate Brasil Beach ® 500 g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 1,998 Kč/1 kg
Tea Garden Puerh Tea Queen Margareta 500 g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose-leaf, tea blend, Chinese, weight 500 g - 1,998 Kč/1 kg
Tea Garden India Darjeeling Ambootia Autumnal - black tea, 500g
1,349,-
2,698 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 2,698 Kč/1 kg
Tea Garden India Darjeeling FTGFOPI Bannockburn - black tea, 500g
1,349,-
2,698 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 2,698 Kč/1 kg
Chakra Tea 50 g loose tea
112,-
2,240 Kč/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
Tea - herbal, tea blend, weight 50 g - 2,240 Kč/1 kg
Ecce Vita Herbal Tea Female 30+ 50g
209,-
4,180 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal mixture of 7 herbs with butterbur and Rhodiola rosea - vitality, energy - 4,180 Kč/1 kg
ORIENTAL Green tea Kenya Kericho Amethyst Purple, 200 g
236,-
787 Kč/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Tea - Green, sprinkled, the raw material used is Assam tea tree with a positive impact on detoxification, digestion and digestion and energy and memory, single-species, Kenyan,...
In the category Loose Leaf Herbal Teas on Alza.cz, we currently have a total of 1678 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Sypané bylinné čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Szálas gyógyteák