Loose Leaf Herbal Teas
Loose Leaf Herbal Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,677
ORIENTAL Green Tea China Yunnan Pu Erh Mini Tuo Cha Sheng
210,-
1,400 Kč/kg
In stock according to variant
Tea - Green, sprinkled, the raw material used is Chinese tea tree with a positive impact on digestion and digestion, weight loss and energy and memory, single-species, Chinese -...
ORIENTAL Black Tea India Assam Gentleman Tea FTGFOP1, 200 g
338,-
1,690 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-species, Indian, weight 200 g - 1,690 Kč/1 kg
Green flavoured tea Mango - 50 g
94,-
1,880 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Green, sprinkled, tea blend, Chinese, weight 50 g, composition of passion fruit - 1,880 Kč/1 kg
ORIENTAL Herbal tea Sea buckthorn fruit - whole (Hippophae) - 50 g
72,-
1,440 Kč/kg
In stock 2 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose, single-species, Czech, weight 50 g - 1,440 Kč/1 kg
Dr. Galén Herbal tea for harmony and well-being during Klimakteria (menopause)
88,-
1,760 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, tea blend, Czech, weight 50 g, composition of the contryhel, sage and hyssop - 1,760 Kč/1 kg
ORIENTAL Fruit tea Hawai Mix - 80 g
119,-
1,488 Kč/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
Tea - fruity, loose, tea blend, weight 80 g - 1,488 Kč/1 kg
ORIENTAL Semi-green tea Formosa Gui Fei Oolong - 75 g
302,-
4,027 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - oolong, loose, single varietal, Taiwanese, weight 75 g - 4,027 Kč/1 kg
ORIENTAL White tea Formosa Red Jade (Hong Yu) White - 75 g
547,-
7,293 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - white, loose, single varietal, Taiwanese, weight 75 g - 7,293 Kč/1 kg
JUKL Urine Unique Herbal Tea 100g
124,-
1,240 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose leaf, tea blend, Czech, weight 100g, ingredients: lemon balm, yarrow and agrimony - 1,240 Kč/1 kg
JUKL Gallbladder Herbal Tea 100g
124,-
1,240 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose-leaf, tea blend, Czech, weight 100g, ingredients: chicory, dandelion and St. John's wort - 1,240 Kč/1 kg
Tea Garden - Tuareg special ® - green flavoured tea, 500 g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - green, loose-leaf, tea blend, German, weight 500 g - 1,998 Kč/1 kg
Tea Garden - Forest fruit - fruit tea, 500 g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
Tea - fruity, sprinkled, tea blend, German, weight 500 g, composition of hibiscus - 1,998 Kč/1 kg
Tea Garden China Pai Mu Tan 30 g
199,-
6,633 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - white, loose-leaf, tea blend, Chinese, weight 30 g - 6,633 Kč/1 kg
Tea Garden Nepal FTGFOPI Maloom - black tea, 500g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-species, Nepalese, weight 500 g - 1,998 Kč/1 kg
Tea Garden India Darjeeling Ambootia Autumnal - black tea, 60g
189,-
3,150 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-species, Indian, weight 60 g - 3,150 Kč/1 kg
Tea Garden India Assam Manjushree CTC - black tea, 500g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 1,998 Kč/1 kg
Lomi Lomi 50 g loose tea
112,-
2,240 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, tea blend, weight 50 g - 2,240 Kč/1 kg
Market Grounds TE Luxury Tea Bag 15 Assam GFBOP
196,-
2,108 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea This aromatic Assam tea with golden tips offers an incomparably spicy and malty taste experience. Its rich texture and strong aroma make this tea a favorite of strong black tea...
ORIENTAL Black Tea Pu Erh Golden Sail Pu-Erh Tea box - 180 g
295,-
1,639 Kč/kg
In stock 2 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, the raw material used is Chinese tea tree with a positive impact on digestion and digestion, weight loss and energy and memory, single-species, Chinese,...
Manna Georgian Green Tea Premium with mint loose 210 g
320,-
1,524 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green and herbal, sprinkled, tea blend, Georgian, weight 210 g, composition mint - 1,524 Kč/1 kg
Leros Alvisan Neo 100 g
79,-
790 Kč/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Medicinal Tea - traditional herbal medicine is used as an adjunctive treatment for slightly elevated blood pressure, contains a mixture of herbs, for adults, loose tea
JUKL Routa infusion 50 g
62,-
1,240 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is routa with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 50 g, volume...
In the category Loose Leaf Herbal Teas on Alza.cz, we currently have a total of 1678 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Sypané bylinné čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Szálas gyógyteák