Loose Leaf Herbal Teas
Loose Leaf Herbal Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,677
Tea Garden India Assam Manjushree CTC - black tea, 500g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 1,998 Kč/1 kg
Tea Garden China Black Gunpowder Tea - Black Pearl - black tea, 500g
1,999,-
3,998 Kč/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Chinese, weight 500 g - 3,998 Kč/1 kg
Inutea For Daddy - herbal mixture
126,-
3,150 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, tea blend, weight 40 g, composition of hops, mint and lemon balm - 3,150 Kč/1 kg
Gepa ORGANIC Fairtrade Black Tea Loose with Spices 100g
207,-
2,070 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - exceptional made - 2,070 Kč/1 kg
Ecce Vita Herbal Tea Healthy Bronchi 50g
150,-
3,000 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal mixture of 7 herbs with marshmallow and divisional large-flowered plant - airways - 3,000 Kč/1 kg
Jukl Herbal Brain Tea - EP 100 g
124,-
1,240 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose leaf, tea blend, Czech, weight 100g, ingredients oregano, rosemary, valerian and tormentil - 1,240 Kč/1 kg
Grešik Valdemar Indian Summer 90 g
154,-
1,711 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 1,711 Kč/1 kg
Market Grounds TE Luxury Tea Bag 15 Passion
196,-
2,108 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea This exotic blend of green tea with delicate petals and tropical aromas creates a truly unique experience. It is an ideal choice for those who prefer a refreshing yet floral...
Oriental Herbal tea Jasmine flower - whole (Jasmini) 50 g
69,-
1,380 Kč/kg
In stock 3 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is jasmine with a positive impact on nerves and sleep, single-species, Czech, weight 50 g - 1,380 Kč/1 kg
Tea Garden China Jade Ring Single - White Tea 40 g
399,-
9,975 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - white, loose, single varietal, Chinese, weight 40 g - 9,975 Kč/1 kg
Alveus Fresh Breeze BIO eucalyptus-mint 100 g
245,-
2,450 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, tea blend, German, weight 100 g, anise composition, licorice, Linden, Mint, rosehip and thyme - 2,450 Kč/1 kg
Alveus Gingerbread, gingerbread flavour 100 g
245,-
2,450 Kč/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, tea blend, Indian, weight 100 g, composition of dates, cloves, cardamom, cinnamon and vanilla - 2,450 Kč/1 kg
JUKL Trubkovec 50 g
67,-
1,340 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is trumpet grass with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 50 g,...
Semi-green flavoured tea Tibetan Fortune - 200 g
336,-
1,680 Kč/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Tea - oolong, loose, tea blend, German, weight 200 g - 1,680 Kč/1 kg
Dr. Galén Herbal tea for digestion and relaxation
88,-
1,760 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, tea blend, Czech, weight 50 g, composition of fennel, chamomile and mint - 1,760 Kč/1 kg
JUKL Gallbladder Defence Herbal Tea 100g
124,-
1,240 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose-leaf, tea blend, Czech, weight 100g, ingredients: hops, dandelion and fenugreek - 1,240 Kč/1 kg
JUKL Joint Herbal Tea 100g
124,-
1,240 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose leaf, tea blend, Czech, weight 100g, ingredients elderflower, birch and horsetail - 1,240 Kč/1 kg
ORIENTAL Fruit tea Exotic Adventure - 200 g
238,-
1,190 Kč/kg
In stock 1 pcs at the supplier's
Tea - fruity, loose, tea blend, weight 200 g - 1,190 Kč/1 kg
Tea Garden - Korea Jeoncha Sencha - green tea, 500 g
1,349,-
2,698 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Korean, weight 500 g - 2,698 Kč/1 kg
Tea Garden - Vietnam OP Green - green tea, 500 g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock 1 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Vietnamese, weight 500 g - 1,998 Kč/1 kg
Tea Garden Mate Roasted 90 g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 2,100 Kč/1 kg
Tea Garden India Darjeeling FTGFOPI Castleton - black tea, 500g
1,349,-
2,698 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 2,698 Kč/1 kg
In the category Loose Leaf Herbal Teas on Alza.cz, we currently have a total of 1677 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Sypané bylinné čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Szálas gyógyteák