Loose Leaf Herbal Teas
Loose Leaf Herbal Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,677
Oriental Herbal Tea Stevia sweet leaf - cut (Stevia rebaudiana) 200 g
139,-
695 Kč/kg
In stock 1 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is stevia with a positive impact on weight loss, single-species, Czech, weight 200 g - 695 Kč/1 kg
Oriental Herbal Tea Cornflower petals - whole (Centaurea) 100 g
310,-
3,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is horseradish with a positive impact on digestion and digestion, gallbladder and kidneys and urinary tract, single-species, Czech,...
Hyson Ceylon Supreme Ruhuna 200 g (loose black tea)
229,-
1,145 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Sri Lankan, weight 200 g - 1,145 Kč/1 kg
ORIENTAL White Tea Pu Erh China Yunnan Pai Mu Tan Ming Qiang 2022
375,-
1,875 Kč/kg
In stock according to variant
Tea - white, sprinkled, the raw material used is Chinese tea tree with a positive impact on digestion and digestion, weight loss and energy and memory, single-species, Chinese -...
Manna Georgian Premium Black Tea with Blueberry loose 210 g
320,-
1,524 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black and herbal, sprinkled, tea blend, Georgian, weight 210 g, composition blueberry - 1,524 Kč/1 kg
Ruvicha Yerba Mate Guaraná 500 g
201,-
402 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - mate, sprinkled, tea blend, Paraguayan, weight 500 g, composition of holly - 402 Kč/1 kg
ORIENTAL black tea Ceylon OP, 200 g
246,-
1,230 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, the raw material used is Assam tea tree with positive effects on digestion and digestion, energy and memory, single-species, Sri Lankan, weight 200 g -...
ORIENTAL Black Tea India Assam Gentleman Tea FTGFOP1, 200 g
338,-
1,690 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-species, Indian, weight 200 g - 1,690 Kč/1 kg
ORIENTAL Semi-green aromatic tea Formosa Osmanthus Oolong - 75 g
191,-
2,547 Kč/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Tea - oolong, loose, Taiwanese, weight 75 g, volume 75 ml - 2,547 Kč/1 kg
ORIENTAL Semi-green tea Formosa Li Shan Cui Luan - 50 g
558,-
11,160 Kč/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Tea - oolong, loose, single varietal, Taiwanese, weight 50 g - 11,160 Kč/1 kg
ORIENTAL Semi-green tea Formosa Red Oolong - 50 g
172,-
3,440 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - oolong, loose, single varietal, Taiwanese, weight 50 g - 3,440 Kč/1 kg
JUKL Herbal Tea: Gravel Kidneys 100 g
124,-
1,240 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose-leaf, tea blend, Czech, weight 100 g, ingredients: birch and horsetail - 1,240 Kč/1 kg
JUKL Veins Herbal Tea 100g
124,-
1,240 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose leaf, tea blend, Czech, weight 100g, ingredients: birch, strawberry, and St John's wort - 1,240 Kč/1 kg
JUKL Kidney Cooling Herbal Tea 100g
124,-
1,240 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose-leaf, tea blend, Czech, weight 100g, ingredients: birch, cleavers, and meadowsweet - 1,240 Kč/1 kg
Tea Garden - Japan Tamaryokucha Gokase - green tea, 500 g
3,449,-
6,898 Kč/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Japanese, weight 500 g - 6,898 Kč/1 kg
Tea Garden - Asian Tiger - green flavored tea, 80 g
189,-
2,363 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Green, sprinkled, tea blend, German, weight 80 g, composition apple - 2,363 Kč/1 kg
Tea Garden - Ceylon Dimbula OPA Green - green tea, 500 g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Sri Lankan, weight 500 g - 1,998 Kč/1 kg
Tea Garden Desert Flower, fruit tea 500 g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - fruity, sprinkled, tea blend, German, weight 500 g, composition of hibiscus - 1,998 Kč/1 kg
Tea Garden Honeybush Cappuccino 80 g
189,-
2,363 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal and rooibos, sprinkled, tea blend, South African, weight 80 g, composition chocolate and honey bush - 2,363 Kč/1 kg
Tea Garden Puerh Tea Orange 500 g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose-leaf, tea blend, Chinese, weight 500 g - 1,998 Kč/1 kg
Tea Garden China Pai Mu Tan 30 g
199,-
6,633 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - white, loose-leaf, tea blend, Chinese, weight 30 g - 6,633 Kč/1 kg
In the category Loose Leaf Herbal Teas on Alza.cz, we currently have a total of 1677 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Sypané bylinné čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Szálas gyógyteák