Loose Leaf Herbal Teas
Loose Leaf Herbal Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,676
ORIENTAL Green tea Japan Sencha Uji Shizouka Magokoro 100 g
629,-
3,145 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 3,145 Kč/1 kg
Dr. Galén Herbal tea supporting weight loss
88,-
1,760 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, tea blend, Czech, weight 50 g, composition elderflower, Birch, nettle and mint - 1,760 Kč/1 kg
Alveus Stay Strong ORGANIC, aniseed and mint 100 g
245,-
2,450 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, tea blend, weight 100 g, anise composition, Fennel, apple, mint and rosehip - 2,450 Kč/1 kg
JUKL Mochna marigold 50 g
98,-
1,960 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is a moss with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 50 g, volume...
JUKL Mochna silver marigold 50 g
57,-
1,140 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is a moss with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 50 g, volume...
Green flavored tea Blackberry Jasmine - 50 g
87,-
1,740 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - Green, sprinkled, tea blend, Chinese, weight 50 g, blueberry composition, strawberry and jasmine - 1,740 Kč/1 kg
ORIENTAL Rooibos Hello Sunshine - 80 g
139,-
1,738 Kč/kg
In stock 2 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, weight 80 g - 1,738 Kč/1 kg
JUKL Herbal Tea for Teeth 100 g
124,-
1,240 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose-leaf, tea blend, Czech, weight 100 g, ingredients: birch, chamomile and calendula - 1,240 Kč/1 kg
JUKL Hlavotoč Herbal Tea 100g
124,-
1,240 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, tea blend, weight 100 g, the composition of the geranium, St. John's wort and heather - 1,240 Kč/1 kg
Tea Garden - China Yin Xiang & Green Buddha Green Tea, 70 g
249,-
3,557 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose-leaf, tea blend, Chinese, weight 70 g - 3,557 Kč/1 kg
Tea Garden - Cactus & Fig - green flavored tea, 90 g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose-leaf, tea blend, German, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Tea Garden - Sea Buckthorn & Vanilla & Spices - fruit tea, 500 g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - fruity, sprinkled, tea blend, German, weight 500 g, composition of hibiscus - 1,998 Kč/1 kg
Tea Garden - Cherry & Banana - fruit tea, 90 g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - fruity, loose-leaf, tea blend, German, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Tea Garden Puerh Tea Vanilla 500 g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose-leaf, tea blend, Chinese, weight 500 g - 1,998 Kč/1 kg
Tea Garden Herb Whirlwind
89,-
1,780 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, tea blend, German, weight 50 g, composition of arrows - 1,780 Kč/1 kg
TET Tea British Empire 100 g
149,-
1,490 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Sri Lankan, weight 100 g - 1,490 Kč/1 kg
Tea Garden Five o´Clock Tea - Tea at five - black tea, 90g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose leaf, tea blend, Sri Lankan, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Tea Garden India Assam TGFOPI Keyhung - black tea, 90g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Tea Garden India Darjeeling FTGFOPI Moondakotee - black tea, 1000g
2,599,-
2,599 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 1000 g - 2,599 Kč/1 kg
Tea Garden India Assam TGFOPI Achabam - black tea, 90g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Tea Garden Iran TGFOP Lahijan - black tea, 500g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Iranian, weight 500 g - 1,998 Kč/1 kg
Tea Garden English Breakfast Tea - black tea, 500g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose-leaf, tea blend, Indian, weight 500 g - 1,998 Kč/1 kg
In the category Loose Leaf Herbal Teas on Alza.cz, we currently have a total of 1675 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Sypané bylinné čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Szálas gyógyteák