Drugstore MoliCare
Drugstore MoliCare – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 35
MoliCare Mobile 10 drops size M, 14 pcs
389,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Incontinence Underwear for women and for men, breathable and neutralises odours - 28 Kč/1 pc(s)
MoliCare Bed Mat 8 drops 90 x 60 cm, 30 pcs
379,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Incontinence Bed Pad -
MoliCare Mobile 10 drops size L, 14 pcs
499,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Incontinence Underwear for women and for men, breathable - 36 Kč/1 pc(s)
MoliCare Bed Mat 5 drops 60 x 90 cm, 30 pcs
319,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Incontinence Bed Pad -
MOLICARE Skin Soaked Washcloths 8 pcs
119,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Wet Wipes - soaked washcloths for whole body hygiene of bedridden persons, gently cleanses and moisturizes the skin, soften mature skin, easy to use without water and soap,...
MOLICARE Skin Cleansing Foam 400 ml
169,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Foam - designed for quick and gentle cleansing of intimate areas after urine or stool leakage without the use of soap and water
MOLICARE Skin Washing cap with shampoo and conditioner 1 pc
109,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - for all hair types, hydrates, pH neutral
MoliCare Premium Men Pants 5 drops size M, 8 pcs
239,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Incontinence Underwear - for men, discreet, antibacterial surface with pH 5.5, neutralize odors, breathable, hypoallergenic material, with side strips, in a pack of 8 pcs -...
MoliCare Mobile 6 drops size L, 14 pcs
439,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Incontinence Underwear for women and for men, breathable and neutralises odours - 31 Kč/1 pc(s)
MOLICARE Men 4 Drops 14 pcs
149,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Incontinence Pads for men, - 10.64 Kč/1 pc(s)
MoliCare Mobile 8 drops size S, 14 pcs
439,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Incontinence Underwear for women, - 31 Kč/1 pc(s)
MoliCare Pad 3 drops, 30 pcs
199,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Incontinence Pads for women, - 6.63 Kč/1 pc(s)
MoliCare Premium Bed Mat Textile 7 drops
419,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Incontinence Bed Pad -
MOLICARE Skin Protective Cream with Zinc 200ml
159,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Cream - for both men and women, pH neutral and with vitamins, contains also zinc
MOLICARE Lady Incontinence Pads 0,5 Drops 28 pcs
129,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Incontinence Pads for women, - 4.61 Kč/1 pc(s)
MOLICARE Men absorbent underwear size L, 1 pc
739,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Incontinence Underwear - men's, washable, retractable, breathable, absorption 26 ml, Size L, for hip circumference from 100 to 120 cm, black colour - 739 Kč/1 pc(s)
MOLICARE Men absorbent underwear size M, 1 pc
759,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Incontinence Underwear - men's, washable, retractable, breathable, absorption 26 ml, The size of M, for hip circumference from 80 to 100 cm, black colour - 759 Kč/1 pc(s)
MoliCare Premium Fixpants size L, 5 pcs
299,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Incontinence Underwear - for secure fixation of diapers and postpartum pads, made of fine elastic material, breathable, machine washable at 60 °C, it doesn't strangle, with elastic...
MOLICARE Skin Body Lotion 500 ml
229,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's, men's and children's, moisturising and softening, dry skin, for normal and dry skin, 500 ml volume - 46 Kč/100 ml
MoliCare Premium Fixpants size M, 5 pcs
279,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Incontinence Underwear - for secure fixation of diapers and postpartum pads, made of fine elastic material, breathable, machine washable at 60 °C, it doesn't strangle, with elastic...
MOLICARE Skin Protective Foam 100 ml
199,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Foam - designed to protect the skin in the intimate area and to prevent bedsores
MOLICARE Skin Washing Gel 500 ml
199,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Gel - for both men and women, moisturising, nourishing and soothing, suitable for normal and dry skin, applicable for: irritated skin and dry skin, 500 ml volume -...
MoliCare Premium Bed Mat Textile 7 drops
-7 % off new
389,-
New 419,-
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Incontinence Bed Pad -
Molicare Skin Moisturising Treatment Wipes 50 pcs
139,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Wet Wipes - for incontinence hygiene, well remove impurities from the skin, protect and moisturize the skin, smells nice, neutralize odors, pH 5.5, with panthenol to soothe the...