Special Teas
Special Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 393
Yerba Mate Green Papaya Guarana - 400g
178,-
445 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 445 Kč/1 kg
BASILUR Chinese White Tea paper 100 g
New arrival
159,-
1,590 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 13.25 Kč/pcs - from 1,590 Kč/1 kg
Yerba Mate Green Mas Energia Guarana - 400g
193,-
483 Kč/kg
In stock 2 pcs at the supplier's
Tea - 483 Kč/1 kg
GymBeam VanaVita BIO Yerba Mate powder 100 g
149,-
1,490 Kč/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - maté, loose, single-species, weight 100 g - 1,490 Kč/1 kg
Yerba Mate Green Tutti Frutti - 400g
174,-
435 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 435 Kč/1 kg
Yerba Mate Green Fruit Force - 500g
232,-
464 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 464 Kč/1 kg
Fluidum Chocolate Rooibos Capsules Bio 5 × 10 ml
129,-
1,743 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal, tea blend, Czech, weight 75 g, volume 50 ml - 26 Kč/pcs - from 1,743 Kč/1 kg
Yerba Mate Green Dragon Fruit – 500g
214,-
428 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 428 Kč/1 kg
Yerba Mate Green Enjoy Cola – 400g
185,-
463 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 463 Kč/1 kg
Yerba Mate Green Apple Fresh - 400 g
178,-
445 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 445 Kč/1 kg
Yerba Mate Green Oriental - 400g
166,-
415 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 415 Kč/1 kg
Yerba Mate Green Kiwi Kiwi - 400g
186,-
465 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 465 Kč/1 kg
Yerba Mate Green Fitness - 400g
180,-
450 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 450 Kč/1 kg
Yerba Mate Green Jasmin Rosa - 400g
181,-
453 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 453 Kč/1 kg
Sortland Gift Set of Teas from Around the World – 9 varieties + tea strainer
New arrival
549,-
4,067 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 4,067 Kč/1 kg
BASILUR Orient White Moon paper 100 g
New arrival
159,-
1,590 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 13.25 Kč/pcs - from 1,590 Kč/1 kg
Yerba Mate Green Melon de Guava - 500g
217,-
434 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 434 Kč/1 kg
Fluidum Chocolate Rooibos 10 × 10 ml
New arrival
249,-
1,729 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 25 Kč/pcs - from 1,729 Kč/1 kg
Lovare Milk Oolong, pyramids
87,-
2,900 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - 2,900 Kč/1 kg
Pangea Tea Tea candy 142g
360,-
2,535 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Gift Set gift collection in the shape of a candy, weight of contents 142g, 23 servings, 11 types of tea, sprinkled, pressed and flowering teas, Green, oolong and black tea
SAMAHAN Tea in Czech metal box with hinged lid, 60 pcs
629,-
10,483 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 10,483 Kč/1 kg
Lovare White Peach, pyramids
87,-
2,900 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - 2,900 Kč/1 kg
Yerba Mate Playadito - 500 g
146,-
292 Kč/kg
In stock 3 pcs at the supplier's
Tea - maté, loose, single varietal, Argentine, weight 500 g - 292 Kč/1 kg
In the category Special Teas on Alza.cz, we currently have a total of 393 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Špeciálne čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Teakülönlegességek