Special Teas
Special Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 393
Pangea Tea loose tea Rooibos yogurt-raspberry 50g
68,-
1,360 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea herbal powdered, flavoured, weight of contents 50g, in a three-layer bag with Al foil to preserve freshness - 1,360 Kč/1 kg
Tea Garden Rooibos Orange 90 g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, loose-leaf, tea blend, South African, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Lovaré Portfolio Collection
234,-
2,283 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, black and rooibos, sachets, weight 102,5 g - 2,283 Kč/1 kg
Tea garden Rooibos green 90 g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, loose, single species, south African, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Abuamo Oolong Tea Loose Roasted 50 g
229,-
4,580 Kč/kg
In stock 1 pcs at the supplier's
Tea - oolong, loose, single varietal, Chinese, weight 50 g - 4,580 Kč/1 kg
Tea Garden Formosa Orange Oolong 80 g
199,-
2,488 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green and oolong, sprinkled, tea blend, Taiwanese, weight 80 g, composition orange - 2,488 Kč/1 kg
CBSé Yerba Mate CBSé Miel Honey, 500 g
119,-
238 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - mate, loose-leaf, tea blend, Argentine, weight 500 g - 238 Kč/1 kg
Yerba Maté Taragui Citricos del Litoral - 500 g
176,-
352 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - mate, sprinkled, the raw material used is lemon with a positive impact on detoxification, digestion and digestion and energy and memory, single-species, Argentine, weight 500...
Tea Garden Rooibos Pearl of the Nile 90 g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, loose-leaf, tea blend, South African, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Tea Garden Rooibos Earl Grey 90 g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, sprinkled, tea blend, South African, weight 90 g, composition bergamot - 2,100 Kč/1 kg
Yerba Maté Taragui Sin Palo Pure Leaf - 500 g
191,-
382 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - mate, sprinkled, the raw material used is holly with a positive impact on detoxification, digestion and digestion and energy and memory, single-species, Argentine, weight 500...
Yerba Mate Pajarito Suave - 500 g
179,-
358 Kč/kg
In stock 3 pcs at the supplier's
Tea - maté, loose, single varietal, Paraguayan, weight 500 g - 358 Kč/1 kg
CBSé Yerba Mate CBSé Hierbas Cuyanas, 500 g
119,-
238 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - mate, sprinkled, tea blend, Argentine, weight 500 g, composition mint, lemon balm and boldwort - 238 Kč/1 kg
Semi-green flavoured tea Orange Flower Oolong - 200 g
186,-
930 Kč/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
Tea - oolong, sprinkled, tea blend, Chinese, weight 200 g, composition orange - 930 Kč/1 kg
Tea garden Honeybush red 90 g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - red, loose, South African, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Ealdwin Rooibos & Orange, sachets
Discounted -33 %
50,-
75,-
1,250 Kč/kg
In stock > 50 pcs at the supplier's
Tea - 1,250 Kč/1 kg
Tea Garden China White Hair 70 g
199,-
2,843 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - white, loose-leaf, tea blend, Chinese, weight 70 g - 2,843 Kč/1 kg
Abuamo Jasmine tea and ceramic mug set
925,-
18,500 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - white, sprinkled, tea set, Chinese, weight 600 g, composition jasmine - 18,500 Kč/1 kg
Tea Garden China White Monkey 50 g
299,-
5,980 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - white, loose-leaf, tea blend, Chinese, weight 50 g - 5,980 Kč/1 kg
Serafin For pregnant women herbal tea 15 × 2,5 g
136,-
3,676 Kč/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
Tea - herbal and rooibos, bags, tea blend, Czech, weight 37 g, the composition of the deaf-mouth, Burdock and rose hips - 3,676 Kč/1 kg
Yerba Mate Yacuy Acai and Guarana - box - 500 g
223,-
446 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - mate, sprinkled, the raw material used is acai, holly and mint with a positive impact on detoxification, digestion and digestion and energy and memory, single-species,...
Abuamo White Tea Loose White Peony 50 g
199,-
3,980 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - white, loose, single varietal, Chinese, weight 50 g - 3,980 Kč/1 kg
In the category Special Teas on Alza.cz, we currently have a total of 393 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Špeciálne čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Teakülönlegességek