Special Teas
Special Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 393
Tea garden Honeybush red 90 g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - red, loose, South African, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Tea Garden China Oolong Tit Kon Yum 90 g
199,-
2,211 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 2,211 Kč/1 kg
Tea Garden Rooibos Cherry 90 g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, loose-leaf, tea blend, South African, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Selecta Yerba Mate Energy Guarana 500 g
131,-
262 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - mate, sprinkled, tea blend, Paraguayan, weight 500 g, composition of holly and guarana - 262 Kč/1 kg
Yerba Maté Selecta Green Apple - 500 g
140,-
280 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - mate, sprinkled, the raw material used is holly with a positive impact on detoxification, digestion and digestion and energy and memory, single-species, Paraguayan, weight...
Tea Garden Ginseng Oolong / Ginseng Oolong 50 g
299,-
5,980 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 5,980 Kč/1 kg
Tea Garden Christmas Bakery ® in a box - fruit tea
249,-
2,490 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - fruity and rooibos, sprinkled, tea blend, German, weight 100 g, composition lemongrass, cloves, grunts, hibiscus, apple, Linden, orange, cinnamon, I'm not sure, rosehip and...
Tea Garden Yogi Power 80 g
199,-
2,488 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Ayurvedic, sprinkled, tea blend, German, weight 80 g, composition cloves and cinnamon - 2,488 Kč/1 kg
Market Grounds TE Luxury Tea Bag 15 Rooibos Vanilla
196,-
2,108 Kč/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Tea South African herbal rooibos tea, mellowed by the natural aroma of the finest vanilla. This combination of rooibos and vanilla offers a warm, round taste experience, perfect...
Tea Garden Vietnam Oolong Kim Tuyem Red 50 g
299,-
5,980 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green and oolong, loose, single varietal, Vietnamese, weight 50 g - 5,980 Kč/1 kg
Tea Garden Rooibos Christmas candy in a box
249,-
2,490 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, loose, German, weight 100 g - 2,490 Kč/1 kg
Tea Garden Rooibos Lemon & Honey 90 g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, loose-leaf, tea blend, South African, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Alveus Premium White Ice Tea, with grapefruit, cranberries and citrus, 100 g
245,-
2,450 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Iced Tea - light taste of Pai Mu Tan white tea (33%), refreshing combination of grapefruit, lemon and cranberry, a touch of liquorice and orange peel, elegant blend suitable for...
ORIENTAL Semi-green tea Formosa Four Season Oolong - 75 g
147,-
1,960 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - oolong, loose, Taiwanese, weight 75 g - 1,960 Kč/1 kg
Shoti Maa - Rise - Morning Tea - Ayurvedic Yogi Tea
109,-
3,406 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Ayurvedic, sprinkled, tea blend, Dutch, weight 32 g, clove composition, hibiscus, turmeric, licorice, mint and cinnamon - 3,406 Kč/1 kg
ORIENTAL Semi-green tea Formosa Iron Oolong - 75 g
118,-
1,573 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - oolong, loose, Taiwanese, weight 75 g - 1,573 Kč/1 kg
Tea Garden Rooibos Caramel & Cream 90 g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, tea blend, South African, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Tea Garden Ginseng Oolong / Ginseng Oolong 500 g
2,199,-
4,398 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 4,398 Kč/1 kg
Yerba Mate Rei Verde Export Classic - 500 g
122,-
244 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - mate, sprinkled, the raw material used is holly with a positive impact on detoxification, digestion and digestion and energy and memory, single-species, Brazilian, weight 500...
Curtis Positive Vibes Tea Collection 34 g (20 pyramids)
187,-
5,500 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Green, black and white, bags, tea set, Russian, weight 34 g, composition of hibiscus, raspberry and pineapple - 5,500 Kč/1 kg
Pangea Tea semi-green loose tea Oolong with ginseng 50 g
68,-
1,360 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - 1,360 Kč/1 kg
Yacuy Yerba Mate Ice Mint Terrine 500 g
190,-
380 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - mate, sprinkled, tea blend, Brazilian, weight 500 g, composition holly and mint - 380 Kč/1 kg
Tea Garden Rooibos Sea Buckthorn & Forest Fruit 90 g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, sprinkled, tea blend, South African, weight 90 g, composition cranberry and sea buckthorn - 2,100 Kč/1 kg
Tea Garden Rooibos Coconut & Cream 90 g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, loose-leaf, tea blend, South African, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
In the category Special Teas on Alza.cz, we currently have a total of 393 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Špeciálne čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Teakülönlegességek