Special Teas
Special Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 393
Alveus Premium Red Ice Tea with mango, papaya and mint, 100 g
245,-
2,450 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Iced Tea - sweet and fruity taste of mango and papaya, refreshing combination with mint and lemongrass, decaffeinated, suitable for the whole family, ideal for iced tea and cold...
Tea garden Rooibos red 500 g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, loose, single species, South African, weight 500 g - 1,998 Kč/1 kg
Playadito Yerba Mate 250 g
106,-
424 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - mate, sprinkled, the raw material used is holly with a positive impact on detoxification, digestion and digestion and energy and memory, single-species, Argentine, weight 250...
Tea Garden Rooibos Star of Africa 90 g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, sprinkled, tea blend, South African, weight 90 g, composition of cinnamon - 2,100 Kč/1 kg
Shoti Maa - Dreamland - Dreamland - Ayurvedic Yogi Tea
109,-
3,406 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - herbal and ayurvedic, bags, tea blend, Dutch, weight 32 g, composition lemongrass, cloves, hops, cardamom, Lavender, Lemon balm, Martyr, cinnamon, ginger and fenugreek -...
ORIENTAL Semi-green flavoured tea Formosa Peach Oolong - 50 g
182,-
3,640 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - oolong, loose, Taiwanese, weight 50 g - 3,640 Kč/1 kg
Tea Garden China Gui Hua Sweet Osmanthus Oolong 80 g
199,-
2,488 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 2,488 Kč/1 kg
Lovaré Rooibos Honey herbal tea 43,2 g, 24 sachets
76,-
176 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - herbal and rooibos, bags, the raw material used is lemon grass, chamomile and mint with a positive impact on blood vessels and blood pressure, single-species, Ukrainian,...
ORIENTAL Semi-green flavored tea Formosa Premium Jasmine Oolong - 75 g
Discounted -16 %
293,-
349,-
3,907 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - oolong, sprinkled, the raw material used is jasmine with a positive impact on energy and memory, single-species, Taiwanese, weight 75 g - 3,907 Kč/1 kg
Tea Garden Yinzhen Tea - Yellow Tea 60 g
299,-
4,983 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 4,983 Kč/1 kg
ORIENTAL Semi-green tea Formosa Gao Shan Oolong - 75 g
307,-
4,093 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - oolong, loose, single varietal, Taiwanese, weight 75 g - 4,093 Kč/1 kg
Tea Garden Yogi Fairy Tale
199,-
2,488 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Ayurvedic, sprinkled, tea blend, German, weight 80 g, anise composition, Fennel, cloves, liquorice and cinnamon - 2,488 Kč/1 kg
Hyson Tropical Blast, fruit tea (20 sachets)
74,-
1,850 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - portioned, in a paper box, composition: rooibos, papaya and mango pieces - 3.70 Kč/pcs - from 1,850 Kč/1 kg
Semi-green flavored tea Orange Flower Oolong - 50 g
60,-
1,200 Kč/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Tea - oolong, sprinkled, tea blend, Chinese, weight 50 g, composition orange - 1,200 Kč/1 kg
Yerba Mate Rei Verde Export Premium - 500 g
169,-
338 Kč/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
Tea - mate, sprinkled, the raw material used is holly with a positive impact on detoxification, digestion and digestion and energy and memory, single-species, Brazilian, weight 500...
Tea Garden Lapacho Yellow Blood Orange 80 g
189,-
2,363 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 2,363 Kč/1 kg
Tea Garden Catuaba - herb 80 g
189,-
2,363 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 2,363 Kč/1 kg
Tea Garden Rooibos Almond & Marzipan 90 g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, tea blend, South African, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Tea Garden Formosa Orange Oolong 500 g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - green and oolong, sprinkled, tea blend, Taiwanese, weight 500 g, composition orange - 1,998 Kč/1 kg
Selecta Yerba Mate Ginger, lemon and honey 500 g
140,-
280 Kč/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
Tea - mate, sprinkled, tea blend, Paraguayan, weight 500 g, composition of holly - 280 Kč/1 kg
Shoti Maa - Lifespring - Spring of Life - Ayurvedic Yogi Tea
109,-
3,406 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - herbal and ayurvedic, bags, tea blend, Dutch, weight 32 g, clove composition, hibiscus, cardamom, turmeric, Dandelion, cinnamon, stevia, rosehip and ginger - 3,406 Kč/1 kg
OptimLife Organics Tea Rooibos with Chamomile 20 x 2,5g
89,-
1,780 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea Soothing, refreshing and full of nature - OptimLife Organics Rooibos with Chamomile is made from the finest quality rooibos plants supplemented with chamomile. - 1,780 Kč/1 kg
In the category Special Teas on Alza.cz, we currently have a total of 393 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Špeciálne čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Teakülönlegességek