Cheap dried Insect Snacks
On this page you will find dried Insect Snacks at the lowest prices, more so all dried Insect Snacks ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is SENS Hot crispy & roasted crickets - Wasabi 20 g marked at 159 Kč incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 31
SENS Hot crispy & roasted crickets - Wasabi 20 g
159,-
7,950 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Insects - 7,950 Kč/1 kg
SENS Spice worms - Chilli & Lime 15 g
159,-
10,600 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Insects - 10,600 Kč/1 kg
SENS Spice worms - Garlic & Herbs 15 g
159,-
10,600 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Insects - 10,600 Kč/1 kg
SENS Hot crispy & roasted crickets - Carolina Reaper 20 g
from
149,-
7,950 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Insects - from 7,950 Kč/1 kg
SENS Spice worms - Onion & Parsley 15 g
159,-
10,600 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Insects - 10,600 Kč/1 kg
SENS Spice worms - Smoked paprika 15 g
159,-
10,600 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Insects - 10,600 Kč/1 kg
SENS Crickets in chocolate 30g - White chocolate
159,-
5,300 Kč/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Insects - 5,300 Kč/1 kg
SENS Crickets in chocolate 30g - Milk chocolate
159,-
5,300 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Insects - 5,300 Kč/1 kg
SENS Crickets in chocolate 30g - Dark chocolate
159,-
5,300 Kč/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Insects - 5,300 Kč/1 kg
SENS Crispy & roasted crickets 20g - Salted caramel
159,-
7,950 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Insects - with salted caramel flavor, not only for athletes, an alternative to the classic potato chips, with amino acids, vitamins, fibre and iron, gluten and lactose free,...
SENS Crispy & roasted crickets 20g - Tomato & Oregano
159,-
7,950 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Insects - 7,950 Kč/1 kg
SENS Crispy & roasted crickets 20g - BBQ Paprika
from
149,-
7,950 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Insects - from 7,950 Kč/1 kg
SENS Crispy & roasted crickets 20g - Chilli & Lime
from
149,-
7,950 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Insects - with chilli and lime flavour, not only for athletes, an alternative to the classic potato chips, with amino acids, vitamins, fibre and iron, gluten and lactose...
SENS Protein chips with cricket protein 3 x 80g, spicy paprika
177,-
738 Kč/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Insects - 59 Kč/pcs - from 738 Kč/1 kg
SENS Protein chips with cricket protein 3 x 80g, garlic & herbs
177,-
738 Kč/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Insects - 59 Kč/pcs - from 738 Kč/1 kg
SENS Cricket Jerky - Teriyaki 3 x 25 g
186,-
2,480 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Insects Cricket - 62 Kč/pcs - from 2,480 Kč/1 kg
SENS Crispy & roasted crickets - BBQ Paprika 3 x 16 g
235,-
4,896 Kč/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Insects - 78 Kč/pcs - from 4,896 Kč/1 kg
SENS Worm tasting pack 4 pcs
259,-
4,317 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - crunchy worms, nutritious and fun delicacy, adventurous gourmet experience
SENS Cricket tasting pack 4 pcs
299,-
3,738 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - crunchy crickets, nutritious and fun delicacy, suitable for gourmets and as a gift
SENS Pleasure Protein tasting pack of cricket protein bars 3 × 2 pcs - 6 × 40 g
299,-
1,246 Kč/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - tasting set of six fruit protein pleasure bars, 2 × pineapple & coconut, 2 × dark chocolate & cherry, 2 × dark chocolate & orange
SENS Cricket jerky tasting pack 2 × 3 pcs - 6 × 12 g
399,-
5,542 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - jerky made from cricket protein and vegetable protein, looks and tastes like meat, unique technology, nutritionally packed
SENS Cricket & worm tasting pack 6 pcs
399,-
5,115 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - mix of crickets and worms, nutritious and fun treat, ideal for tasting or as an original gift
SENS Crunchy Insect Challenge - Gourmet Party Game
399,-
7,980 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - party game with edible insects, crickets, anemones and worms, fun gourmet gift, rules inside the package
SENS Dark chocolate protein tasting pack 3 × 2 pcs - 6 × 60 g
399,-
1,108 Kč/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - tasting set of six dark chocolate protein bars, 2 × banana & chocolate, 2 × caramel & peanut butter, 2 × chocolate brownie
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Sušené červíky a cvrčky