Cheap emergency Supplies
On this page you will find emergency Supplies at the lowest prices, more so all emergency Supplies ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is GP Alkaline Batteries Super AA (LR6), 20 pcs marked at 23 Kč incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 5,553
GoPro Rechargeable Battery (HERO10 & HERO9 Black) Enduro
679,-
On the way > 5 pcs
Expected 08/10/2026
Camcorder Battery - capacity: 1,72 Ah,
First aid kit - first aid bag red empty, 270 × 170 × 100 mm
680,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
First-Aid Kit - Satchel, with a lock, Dust-proof seals, with strap and waterproof, without a refill, cortexin material, red colour
Ledlenser P3
689,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Flashlight , weight: 40g
Wuben E7 Cool white
689,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Headlamp output: 1800 lm, beam distance: 132m, 2 × LED diodes, protection level: IP68, power: 18350 × 1 pc(s), weight: 80g
BOSCH Cordless flashlight UniversalLamp 18 0.603.9A1.100 (without battery)
689,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
LED Flashlight , weight: 300g
Jupio NP-W126S 1260 mAh for Fuji
689,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Camera Battery , lithium-ion (Li-ion) cell, 1,26 Ah, 7,2V, 1000 cycles
Rechargeable battery Fenix 21700 5000 mAh with USB-C (Li-Ion)
689,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Accumulator - with its own USB-C connector, capacity 5000 mAh, lifetime at least 500 charging cycles, USB cable not included - primarily intended for fenix flashlights or other...
AlzaPower Urban 10000mAh Power Delivery (22,5W) silver
689,-
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Power Bank - with fast charging support, 1× USB-C, 1× USB-A and integrated USB-C cable (18 cm), charging power up to 22.5 W, 6-fold safety protection, Smart IC for automatic device...
MOVA Flashlight 7in1
689,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Flashlight
Vention 10000mAh Magnetic Wireless Power Bank 22.5W Black LED Display Type
689,-
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Power Bank for mobile phones and tablets, 10000 mAh, USB-C, fast charging support, Qi wireless chargingí, 3 outputs, up to 12V and 4,5 A display,, compact
ChoeTech Digital Powerbank B729 PD22.5W 20000mAh
689,-
Unsealed - in stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Power Bank for mobile phones and tablets, 20000 mAh, USB-C, 3 outputs, up to 12V and 3 A display,
Vention 30000mAh Power Bank 22.5W White LED Display Type
689,-
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Power Bank for mobile phones and tablets, 30000 mAh, USB-C, fast charging support, 3 outputs, up to 12V and 3 A display,
Vention 20000mAh Power Bank with Integrated USB-C and Lightning Cables 22.5W White LED Display Type
689,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Power Bank for mobile phones and tablets, 20000 mAh, USB-C, fast charging support, 4+ outputs, up to 12V and 3 A, LED status indication display,
Vention 20000mAh Power Bank with Integrated USB-C and Lightning Cables 22.5W Black LED Display Type
689,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Power Bank for mobile phones and tablets, 20000 mAh, USB-C, fast charging support, 4+ outputs, up to 12V and 3 A, LED status indication display,
Caterpillar 16v1 CT980256
690,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Multitool with functions
Anker Zolo 10000 mAh, 30W with USB-C cable black
690,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Power Bank for mobile phones and tablets, 10000 mAh, USB-C, fast charging support, 3 outputs, up to 20V and 3 A, LED status indication
AVACOM Sony NP - FV70 Li-Ion 7.4 V, 2060 mAh, 15.2 Wh
692,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Camcorder Battery - intensity: 7.4V, capacity: 2,06 Ah, replacement for Sony NP-FV70
SAFE HOME Set Fire Extinguisher Spray Safe 750 Lith + Holder Safe 75F
695,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Fire Extinguisher Spray - 750ml volume, package contains a fire extinguishing spray and a SAFE 75F fluorescent holder, primarily intended for incipient fires of lithium batteries,...
SAFE HOME Set Fire Extinguisher Spray Safe 750 Lith + Holder Safe 75C
695,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Fire Extinguisher Spray - volume 750ml, package includes fire extinguishing spray and black SAFE 75C holder, primarily intended for incipient fires of lithium batteries,...
Trek'n eat Emergency Food Wholegrain muesli with fruit 600 g
695,-
In stock 4 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, breakfast, energy value per 100 g: 1654 kJ, weight 600g - 1,158 Kč/1 kg
Trek'n eat Emergency Food Swiss muesli with milk 600 g
695,-
In stock 5 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, breakfast, energy value per 100 g: 1608 kJ, weight 600g - 1,158 Kč/1 kg
Trek'n eat Emergency Food Protein porridge 500 g
695,-
In stock 3 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, breakfast, energy value per 100 g: 1624 kJ, weight 500g - 1,390 Kč/1 kg
Trek'n Eat Emergency Food Vanilla flavoured milk rice 800 g
695,-
In stock 5 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, dessert, energy value per 100 g: 1729 kJ, weight 800g - 869 Kč/1 kg
Trek'n eat Emergency Food Whole milk powder 650 g
695,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, drink, energy value per 100 g: 2077 kJ, weight 650g - 1,069 Kč/1 kg