Cheap emergency Supplies
On this page you will find emergency Supplies at the lowest prices, more so all emergency Supplies ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is GP Alkaline Batteries Super AA (LR6), 20 pcs marked at 23 Kč incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 5,557
Black Diamond Dual fuel Flashlight Moji+ Lantern Azurite
Discounted -7 %
719,-
779,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Flashlight , weight: 140g
Black Diamond Rechargeable Flashlight Moji R+ Lantern Azurite
Discounted -7 %
719,-
779,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Flashlight , weight: 170g
Meva Solo single lever
719,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Camping Stove thread connection, weight: 0,4 kg
PATONA for HP 250 G4, 2200mAh, Li-Ion, 14.6V, HS04
Discounted -8 %
719,-
789,-
In stock 2 pcs at the supplier's
Laptop Battery - for HP 240 G4, 245 G4, 246 G4, 250 G4, 255 G4, 256 G4, 240 G5, 245 G5, 246 G5, 250 G5, 255 G5, 256 G5, 14-ac104nc, 15-ac003nc, 15-ac032nc, 15-ac102nc, 15-af013nc,...
PATONA for HP Pavilion 10, 2200mAh, Li-Ion, 10.8V, MR03
719,-
Ordered on request
Laptop Battery - for HP Pavilion 10, 10-e000es, 10-e000sf, 10-e000ss, 10-e001sf, 10-e002el, 10-e002sl, 10-e003au, 10-e004au, 10-e010nr, 10-e011au, 10-e013au, 10-e019nr, 10-e020au,...
AlzaPower Urban 20000mAh Power Delivery (35W) grey
-4 % off new
719,-
New 749,-
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Power Bank - with fast charging support, 1× USB-C, 1× USB-A and integrated USB-C cable (18cm), charging power up to 35W, 6-level safety protection, Smart IC for automatic device...
SENCOR SRD 7790B
-28 % off new
719,-
New 999,-
As good as new - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Radio - classic, DAB+ and FM tuner with 40 presets, media playable: MicroSD card, supports mp3, power performance: 1,5W, USB, Bluetooth, automatic tuning, alarm clock, automatic...
Sencor SRD 3200 W
-10 % off new
899,-
New 999,-
As good as new - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Radio - classic, FM tuner with 50 presets, media playable: MicroSD card and USB flash drive, power performance: 1,2W, USB, Bluetooth, alarm clock, clock, power supply via battery...
Zippo 27058 screen size Weave
724,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Lighter - petrol, with refill option, for everyday use, windproof and folding, material steel, silver colour
Zippo All in One Kit
724,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Lighter - petrol, with refill option, for everyday use, windproof and folding, material steel, silver colour
Daklos Plasma rechargeable waterproof windproof lighter in gift box - orange
725,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Lighter - plasma, with refill option, outdoor, windproof, material plastic, orange colour
Trek'n eat Emergency Food Potato pan with golden onions 550 g
725,-
In stock 4 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1725 kJ, weight 550g - 1,318 Kč/1 kg
Trek'n eat Emergency Food Pasta with crispy chicken, cream and spinach 500 g
725,-
In stock 5 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1645 kJ, weight 500g - 1,450 Kč/1 kg
Trek'n eat Emergency Food Dried butter 500 g
725,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, weight 500g - 1,450 Kč/1 kg
Ortovox First Aid Roll Doc Mid, bright orange
Discounted -8 %
729,-
799,-
Currently Unavailable
First-Aid Kit A compact mini first aid kit in a waterproof package that won't betray you even in extreme mountain conditions.
SmallRig 4071 Camera Battery LP-E6NH
859,-
Ordered on request
Camera Battery , 2,04 Ah, 7,2V
Daklos Multifunctional pliers 15in1 black
734,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Multitool with functions
Daklos Multifunctional pliers 15in1 blue
734,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Multitool with functions
Philips SFL5141/10, grey
739,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Flashlight , weight: 410g
ChoeTech 20000mAh LED display power bank for Mobile and Apple watch white
739,-
Currently Unavailable
Power Bank for mobile phones and tablets and hodinky, 20000 mAh, USB-C, fast charging support, 4+ outputs, up to 12V and 3 A, LED status indication
ChoeTech 20000mAh LED display power bank for Mobile and Apple watch black
739,-
Currently Unavailable
Power Bank for mobile phones and tablets, 20000 mAh, USB-C, fast charging support, 4+ outputs, up to 12V and 3 A, LED status indication
Fenix E12 V3.0
-7 % off new
739,-
New 799,-
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Flashlight , weight: 54g
Swissten Voltbox 35W 20000 mAh with integrated USB-C and Lightning cables black
Discounted -10 %
739,-
829,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Power Bank for mobile phones and tablets, 20000 mAh, USB-C, 4+ outputs, up to 11V and 3 A, LED status indication display,
Black Diamond Rechargeable Headlamp Astro 300-R Graphite
739,-
Currently Unavailable
Headlamp output: 300 lm, beam distance: 85m, 1 × LED diodes, protection level: IPX4, weight: 75g