Dried Fruit
Dried Fruit – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 69
Our brand
Bery Jones Unsweetened dried mango without SO2 500g
Great price
299,-
598 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - mango, 500 g - 598 Kč/1 kg
Bery Jones Tasting set mix 380g
Great price
329,-
866 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Box
Bery Jones Dried Dates Medjoul jumbo 1kg
Great price
429,-
429 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - dates, 1000 g - 429 Kč/1 kg
Bery Jones Unsweetened dried mango without SO2 1kg
Great price
529,-
529 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - mango, 1000 g - 529 Kč/1 kg
Bery Jones Mango dried Burkina Faso BIO 500g
Great price
329,-
658 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - mango, 500 g - 658 Kč/1 kg
Bery Jones Prunes 1kg
Great price
259,-
259 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - plum, 1000 g - 259 Kč/1 kg
Bery Jones Dark Chocolate Covered Cherries 500g
Great price
349,-
698 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Chocolate - sweetened sour cherries coated in a thick layer of dark chocolate (88%) with a minimum cocoa solids content of 38%, made from carefully selected ingredients, a...
Bery Jones Banana jelly in milk chocolate 250g
Great price
129,-
516 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Chocolate with cocoa content 31 %
Bery Jones Banana slices 750g
Great price
149,-
199 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Healthy Crisps - without artificial additives, gluten free and palm oil-free, allergens: groundnuts (peanuts) and peanut products, sesame seeds (sesame) and sesame products and...
Bery Jones Orange peel in dark chocolate 250g
Great price
149,-
596 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Chocolate with cocoa content 54 %
Bery Jones Dried Cranberries (Cranberry) 1kg
Great price
249,-
249 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - cranberries, 1000 g - 249 Kč/1 kg
Bery Jones Chinese Curcuma - Goji 1kg
Great price
429,-
429 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - goji, 1000 g - 429 Kč/1 kg
Bery Jones Pineapple slices 1kg
Great price
299,-
299 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - pineapple, 1000 g - 299 Kč/1 kg
Bery Jones Dark Chocolate Covered Cranberries 500g
Great price
249,-
498 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - pleasant combination of juicy cranberries and high-quality dark chocolate (66%) with a cocoa solids content of at least 38%, ideal as a snack, in yogurt, porridge, or...
GRIZLY Exclusive Mango 500g
279,-
558 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - mango, 500 g - 558 Kč/1 kg
Bery Jones Dried Dates Deglet Nour 1kg
Great price
219,-
219 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - dates, 1000 g - 219 Kč/1 kg
Bery Jones Organic Dried Turkish Figs 500g
Great price
229,-
458 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - figs, 500 g - 458 Kč/1 kg
Bery Jones Dried apricots, unsulphurised (without preservatives) 0,5kg
Great price
249,-
498 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - apricot, 500 g - 498 Kč/1 kg
Bery Jones Dried Apricots 1kg
Great price
449,-
449 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - apricot, 1000 g - 449 Kč/1 kg
Bery Jones Cranberries in yoghurt 500g
Great price
219,-
438 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - cranberries in yoghurt, 500 g - 438 Kč/1 kg
Bery Jones Dates Deglet Nour BIO 500g
Great price
139,-
278 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - dates, 500 g - 278 Kč/1 kg
Bery Jones Giant Golden Raisins 1kg
Great price
299,-
299 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - raisin, 1000 g - 299 Kč/1 kg
Bery Jones Raisins 1kg
Great price
169,-
169 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - raisin, 1000 g - 169 Kč/1 kg
Bery Jones Mango slices without SO2 1000g
Great price
499,-
499 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - mango, 1000 g - 499 Kč/1 kg
In the category Dried Fruit on Alza.cz, we currently have a total of 69 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Sušené ovocie
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Aszalt gyümölcsök