Wines by Sugar Content
Wines by Sugar Content – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 517
WALDBERG Pinot Gris - Lampelberg 2020 v. h., 0,75 l, 13 % vol.
194,-
259 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - dry, Pinot Gris, Moravia region, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
HANZEL Pinot Gris - Lampelberg 2015 v. c., 0,375 l, 11 % vol.
182,-
485 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - sweet, Pinot Gris, Moravia region, Czech Republic, volume 0,375 l, an alcohol content of 11 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
B\V vinařství, Hibernal, 2022, 0,75 l, 13,5 %
225,-
300 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 300 Kč/1 l
Cantina Lavis Nosiola, Vigneti delle Dolomiti IGT 0,75 l, 12 % vol.
362,-
483 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - 483 Kč/1 l
Ca' Bianca Asti DOCG Dolce 0,75 l, 12 % vol.
435,-
580 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - 580 Kč/1 l
Santi Colforte Soave Classico DOC 0,75 l, 12 % vol.
272,-
363 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 363 Kč/1 l
Chateau Bellegrave 2011 Pauillac 0,75 l, 13 % vol.
1,012,-
1,349 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon and Merlot, France, Class of 2011, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Leone de Castris Villa Santera Primitivo di Manduria DOC 0,75 l, 14,5 % vol.
539,-
719 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Primitivo, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 719 Kč/1 l
Cantina Santa Maria La Palma Timbenia, Cannonau di Sardegna DOC 0,75 l, 13,5 % vol.
329,-
439 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 439 Kč/1 l
WALDBERG Pinot meunier - Šác 2021 p. s., 0,75 l, 12 % vol.
194,-
259 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - dry, Pinot Meunier, Moravia region, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 12 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
LAHOFER Syrah - 2019 varietal, 0,75 l, 15 % vol.
1,077,-
1,436 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - dry, Syrah, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcoholic strength of 15 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,436 Kč/1 l
LAHOFER Rouge France 2023 varietal, 0,75 l, 15% vol.
218,-
291 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - dry, Cuvée, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcoholic strength of 15 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 291 Kč/1 l
Luisa Rôl iFerretti 2016 red dry 0,75 l 14 %
595,-
793 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Refosco dal Peduncolo Rosso, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18...
Castelfeder Burgum Novum Pinot Nero Riserva Alto Adige DOC 2017 red dry 0,75 l 14 %
895,-
1,193 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Pinot Noir, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,193 Kč/1 l
DIAMANDES Malbec 2015 0,75l
499,-
665 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Malbec, dry, red, DiamAndes, area Mendoza, Argentina, 2015 - 665 Kč/1 l
B\V vinařství, Frankovka Reserve, 2015, 0,75 l, 12,5 %
455,-
607 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 607 Kč/1 l
Chateau Croix Mouton 2020 Bordeaux superieur 0,75l, 14 % vol.
619,-
825 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, Merlot, Petit Verdot and Cabernet Franc, France, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Chateau Guibot la Fourvieille 2019 Puisseguin - Saint Emilion 0,75 l, 14 % vol.
683,-
911 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Merlot and Cabernet Franc, France, Year 2019, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Cantine Teanum Otre Syrah Puglia IGP 0,75 l, 14 % vol.
274,-
365 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Syrah, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 365 Kč/1 l
San Marzano I Tratturi Salice salentino DOP 0,75 l, 13 % vol.
213,-
284 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Malvasia, Malvasia and Negroamaro, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Monchiero Carbone Pelisa Barbera d'Alba DOC 0,75 l, 13 % vol.
417,-
556 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Barbera, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 556 Kč/1 l
Tenuta Sant'Antonio Scaia Bianca Garganega Chardonnay 0,75 l, 12,5 % vol.
351,-
468 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Garganega and Chardonnay, Italy, Vintage 2022, volume 0,75 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
In the category Wines by Sugar Content on Alza.cz, we currently have a total of 517 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue