Wines by Sugar Content
Wines by Sugar Content – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 517
CODICE CITRA Linea Bisanzio Montepulciano d'Abruzzo DOP 2022 0,75 l 12%
183,-
244 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Montepulciano, dry, red, Codice Citra, area Abruzzo, Italy, 2019 - 244 Kč/1 l
Melini Vigneti Granaio, Chianti Classico DOCG 0,75 l, 14,5 % vol.
429,-
572 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Sanviovese, Italy, Year 2021, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Costa Regale Ripasso Valpolicella Classico DOC Superiore 0,75 l 14,5 % vol.
494,-
659 Kč/l
In stock 4 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Corvina Veronesse, Rondinella and Molinara, Italy, Year 2021, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18 years...
LAHOFER Tramín raudý - U Hájku 2023 v. b., 0,75 l, 12 % vol.
278,-
371 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - dry, Red Traminer, Moravia region, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 12 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Leitz Eins-Zwei-Dry Rheingau Sauvignon Blanc Trocken 0,7 l, 12,5 % vol.
280,-
400 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Sauvignon Blanc, Germany, volume 0,7 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Sutto Pinot Grigio DOC Venezia 2020 0,75 l 13%
239,-
319 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Pinot Gris, Italy, Class of 2020, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion...
LA TUNELLA "Valmasia" Friuli Colli Orientali DOC 0,75l
449,-
599 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Malvasia Istria, dry, white, La Tunella, area Friuli, Italy, 2018 - 599 Kč/1 l
Chateau Marjosse Blanc 2021 Bordeaux superieur 0,75 l, 12 % vol.
454,-
605 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Sauvignon Blanc, Sauvignon Gris and Sémillon, France, Year 2021, volume 0,75 l, an alcohol content of 12 % vol. Products intended for persons over 18...
LAHOFER Müller Thurgau - U Hájku 2021 v. h., 0,75 l, 12 % vol.
230,-
307 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - sweet, Müller Thurgau, Moravia region, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 12 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
HANZEL Rotgipfler - Weinperky 2016 m. z. v., 0,375 l, 11 % vol.
121,-
323 Kč/l
In stock > 20 pcs at the supplier's
Wine - sweet, Moravia region, Czech Republic, volume 0,375 l, an alcohol content of 11 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
LAHOFER Pinot Noir - Lampelberg 2023 v. h. WAVE Sweet, 0,75 l, 13 % vol.
351,-
468 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - semi-dry, Pinot Noir, Moravia region, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
La Trava Barbaresco DOCG 0,75 l, 14 % vol.
890,-
1,187 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Nebbiolo, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,187 Kč/1 l
XAVIER VIGNON Ventoux 2017 0,75l
270,-
360 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Grenache, dry, red, Xavier Vignon, area Jižní Rhona, France, 2017 - 360 Kč/1 l
FATTORIA ZERBINA Sangiovese di Romagna Superiore "Ceregio" DOC 0,75l
329,-
439 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Sangiovese, dry, red, Fattoria Zerbina, area Emilia - Romagna, Italy, 2019 - 439 Kč/1 l
PETER ZEMMER Alto Adige Sauvignon DOC 0,75l
459,-
612 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - Sauvignon Blanc, dry, white, Peter Zemmer, area Jižní Tyrolsko, Italy, 2019 - 612 Kč/1 l
PECHOR Sauvignon 2017 6 × 0,375 l 10 % vol., selection of onions, carton
1,197,-
532 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Wine - 532 Kč/1 l
ZD Němčičky Chardonnay 2025, late harvest, semi-dry, 0,75 l, 13 % vol.
199,-
265 Kč/l
In stock 4 pcs at the supplier's
Wine - 265 Kč/1 l
Crémant l'Oncle Hansi Brut 0,75 l 12 % vol.
350,-
466,667 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Pinot Noir, Czech Republic, volume 0,00 l, an alcohol content of 12 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Chateau du Glana 2015 Saint Julien 0,75 l, 13 % vol.
1,139,-
1,519 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon and Merlot, France, Class of 2015, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Chateau Vrai Canon Bouche 2014 Canon Fronsac 0,75 l, 14,5 % vol.
860,-
1,147 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Merlot and Cabernet Franc, France, Class of 2014, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Cantina di Dolianova Prendas Vermentino di Sardegna DOC 0,75 l, 13 % vol.
362,-
483 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Vermentino, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 483 Kč/1 l
WEINBERGOF FRITSCH Zweigeltrebe 0,75l
249,-
332 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Wine - Zweigeltrebe, dry, red, Weinberghof Fritsch, area Wagram, Austria, 2018 - 332 Kč/1 l
In the category Wines by Sugar Content on Alza.cz, we currently have a total of 517 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue