Wines by Sugar Content
Wines by Sugar Content – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 517
HANZEL DNA Tramín raudý - Vinohrady 2015 - stainless steel, 0,75 l, 14 % vol.
303,-
404 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - semi-dry, Red Traminer, Moravia region, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
WEINGUT FUSSER Herrgottsacker Spätburgunder 0,75l
790,-
1,053 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - Pinot Noir, dry, red, Weingut Martin & Georg Fusser, area Falcko, Germany, 2017 - 1,053 Kč/1 l
Chateau Siaurac 2015 Lalande de Pomerol 0,75 l, 14 % vol.
803,-
1,071 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Malbec, Merlot and Cabernet Franc, France, Class of 2015, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of...
Rock De l Abbaye Pouilly-Fumé Blanc AOP, Florian Mollet Cuvée 0,75 l, 13 % vol.
703,-
937 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - Sauvignon Blanc, France, volume 0,75 l, alcohol content 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 937 Kč/1 l
Bigi Orvieto Secco Classico DOC 0,75 l, 12,5 % vol.
208,-
277 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Verdelho and Trebbiano, Italy, Vintage 2022, volume 0,75 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Cantina Lenotti Prosecco DOC Brut Spumante 0,75 l, 11 % vol.
450,-
600 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Glera, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 11 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 600 Kč/1 l
Cantina Lenotti Rosso Passo Collezione in Botte Rosso Veneto IGT 0,75 l, 13 % vol.
351,-
468 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Merlot and Sangiovese, Italy, Year 2021, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Tenuta Sant'Antonio Valpolicella Superiore "La Bandina" DOC 0,75 l, 14 % vol.
747,-
996 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Corvina Veronesse and Rondinella, Italy, Class of 2017, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Cecu Roero Arneis DOC 0,75 l 13,5 % vol.
604,-
805 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Arneis, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 805 Kč/1 l
Znovín Znojmo ROBUS - Rulandské modré, 0,75 l, 13,5 % vol.
460,-
613 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Pinot Noir, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 613 Kč/1 l
HANZEL Veltlínské zelené - Vinohrady ke Křídlůvkám - 2019 m. z. v., 0,75 l, 12 % vol.
236,-
315 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Veltlínské zelené, Czech Republic, volume 0,75 l, alcohol content 12 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 315 Kč/1 l
LAHOFER Pálava - Babičák 2021 v. b. - WAVE Art, 0,75 l, 16 % vol.
1,198,-
1,597 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - dry, Pálava, Moravia region, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcoholic strength of 16 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
HANZEL Chardonnay - U sv. Urbana 2023 p. s., 0,75 l, 13 % vol.
248,-
331 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - dry, Chardonnay, Moravia region, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
HANZEL Savilon - Free Field 2023 p. s., 0,75 l, 12 % vol.
236,-
315 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - semi-sweet, Savilon, Moravia region, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 12 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Marchesi di Barolo DOCG 00,75 l, 13 % vol.
1,667,-
2,223 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Wine - 2,223 Kč/1 l
Beni Batasiolo Asti DOCG Dolce 0,75 l, 12 % vol.
464,-
619 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - 619 Kč/1 l
Chateau Guibot la Fourvieille 2016 Puisseguin - Saint Emilion 0,75 l, 13,5 % vol.
757,-
1,009 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Cabernet Franc, France, Class of 2016, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over...
Chateau Vrai Canon Bouche 2017 Canon Fronsac 0,75 l, 14 % vol.
995,-
1,327 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Malbec, Merlot and Cabernet Franc, France, Class of 2017, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of...
Chateau Guibot la Fourvieille 2018 Puisseguin - Saint Emilion 0,75 l, 14 % vol.
745,-
993 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Merlot and Cabernet Franc, France, Class of 2018, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Chateau Vrai Canon Bouche 2018 Canon Fronsac 0,75 l, 14,5 % vol.
995,-
1,327 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Malbec, Merlot and Cabernet Franc, France, Class of 2018, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of...
Chateau La Dominique 2010 Saint Emilion 0,75 l, 14,5 % vol.
2,933,-
3,911 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Merlot and Cabernet Franc, France, Class of 2010, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Chateau Beychevelle 2010 Saint Julien 0,75 l, 14,3 % vol.
5,428,-
7,237 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Cabernet Franc, France, Class of 2010, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,3 % vol. Products intended for persons over...
In the category Wines by Sugar Content on Alza.cz, we currently have a total of 517 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue