Wines
All from 685
San Donaci Tenuta Boncore Negroamaro IGP 0,75 l, 13 % vol.
250,-
333 Kč/l
In stock 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Garganega, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 333 Kč/1 l
San Marzano I Tratturi Salice salentino DOP 0,75 l, 13 % vol.
213,-
284 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Malvasia, Malvasia and Negroamaro, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Cantina Santa Maria La Palma Timbenia, Cannonau di Sardegna DOC 0,75 l, 13,5 % vol.
329,-
439 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 439 Kč/1 l
Umani Ronchi Plenio Riserva Superiore Verdicchio Castelli Jesi Classico 0,75 l, 13 % vol.
516,-
688 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Verdicchio, Italy, Year 2021, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
LAHOFER Tramin red - 2021 m. z. v. WAVE Kvevri, 0,75 l, 14 % vol.
303,-
404 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - dry, Red Traminer, Moravia region, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Bodegas Aragonesas Coto de Hayas Moscatel 0,5 l, 14 % vol.
225,-
450 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Muscat, Spain, volume 0,5 l, alcohol content 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 450 Kč/1 l
LA TUNELLA "L'Arcione" Rosso delle Venezie IGT 0,75l
670,-
893 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - Pignolo, dry, red, La Tunella, area Friuli, Italy, 2017 - 893 Kč/1 l
LA TUNELLA "Rjgialla" Friuli Colli Orientali DOC 0,75l
449,-
599 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Ribolla Gialla, dry, La Tunella, area Friuli, Italy, 2019 - 599 Kč/1 l
Menicucci Chianti DOCG Riserva 0,75 l, 13 % vol.
352,-
469 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 469 Kč/1 l
B\V vinařství, Hibernal, 2022, 0,75 l, 13,5 %
225,-
300 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 300 Kč/1 l
B\V vinařství, Frankovka Reserve, 2015, 0,75 l, 12,5 %
455,-
607 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 607 Kč/1 l
B\V vinařství, Chardonnay, 2021, 0,75 l, 13,5 %
230,-
307 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 307 Kč/1 l
Winery Hulata Saint Laurent 2024 - blanc de noir, dry, 0,75 l, 13 % vol.
150,-
200 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, St. Lawrence, Earth, Moravia region, Hulata Winery, Czech Republic, Year 2024, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for...
Chateau Pedesclaux 2014 Pauillac 0,75 l, 13,9 % vol.
1,540,-
2,053 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Cabernet Franc, France, Class of 2014, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,9 % vol. Products intended for persons over...
Cantine Teanum Otre Syrah Puglia IGP 0,75 l, 14 % vol.
274,-
365 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Syrah, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 365 Kč/1 l
Principi Sani Passione di Corterosso Negroamaro Appassimento 100% vol. 0,75 l, 14 % vol.
274,-
365 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Negroamaro, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 365 Kč/1 l
Tenuta Sant'Antonio Scaia Bianca Garganega Chardonnay 0,75 l, 12,5 % vol.
351,-
468 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Garganega and Chardonnay, Italy, Vintage 2022, volume 0,75 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
HANZEL Pinot Gris - Lampelberg 2015 v. c., 0,375 l, 11 % vol.
182,-
485 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - sweet, Pinot Gris, Moravia region, Czech Republic, volume 0,375 l, an alcohol content of 11 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Winery Hulata Frizzante Rosé André 2024 - semi-sweet, slightly sparkling wine, 0,75 l 11,5 % vol.
180,-
240 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Sparkling, semi-sweet, André, Moravia region, Czech Republic, Year 2024, volume 0,75 l, an alcohol content of 11,5 % vol. Products intended for persons over 18 years...
Bodegas Aragonesas Coto de Hayas Chardonnay 0,75 l, 13 % vol.
109,-
145 Kč/l
In stock > 20 pcs at the supplier's
Wine - Chardonnay, Spain, volume 0,75 l, alcohol content 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 145 Kč/1 l
DIAMANDES Malbec 2015 0,75l
499,-
665 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Malbec, dry, red, DiamAndes, area Mendoza, Argentina, 2015 - 665 Kč/1 l
Menicucci Tenute Sirinada - Cannonau di Sardegna DOC 0,75 l, 14 % vol.
426,-
568 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 568 Kč/1 l
In the category Wines on Alza.cz, we currently have a total of 685 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue