Obnovit stránku

Proč si vybrat alternativní tonery do tiskáren?

• Autor: Redakce

Každému toner do tiskárny dříve nebo později dojde. A to nás vždycky staví před zásadní volbu: investovat do originálního toneru, nebo se vydat jinou cestou a vyzkoušet alternativní toner? Alternativní tonery ale rozhodně nezklamou. Mohou se chlubit vysokou kvalitou tisku i velice příjemnou cenou. Co dalšího alternativní tonery do tiskáren nabízí? A jak vlastně probíhá recyklace již použitých tonerů?

Alternativni tonery

Nový život pro použité tonery

V momentě, kdy se tonerová kazeta tiskárny spotřebuje, neznamená to, že je to její definitivní konec. Nabízí se její ekologická likvidace, ale zajímavou okolností je její renovace. A o to se snažíme i my v Alza.cz. Tiskovým kazetám od ověřených dodavatelů vdechujeme nový život. Tonerové kazety znovu naplníme novým tonerovým práškem, který má stejné vlastnosti jako originální a splňuje evropská nařízení o bezpečnosti chemických látek. Zajistíme tak maximální šetrnost k životnímu prostředí.

Ačkoliv není tonerový prášek vyloženě nebezpečným odpadem, jedná se o odpad přinejmenším problematický. I z tohoto pohledu je repasování toneru tím nejekologičtějším způsobem, jak s ním naložit.

i

Zákaznická linka
Máte dotaz týkající se alternativních tonerů a cartridgí Alza? Pak se obraťte na naši zákaznickou linku.
Telefon: +420 773 479 770
Email: [email protected]

Výhody recyklovaných tonerových kazet

Možná můžete namítat, že to, co je recyklované či repasované, už nemusí být tak kvalitní jako originál. Při neodborném repasování to samozřejmě může být pravda. Ne tak u nás, naše repasované tonery mají řadu výhod. Ty nejpodstatnější jsou tyto:

 • Jsou výrazně levnější.
 • Nabízí vyšší výtěžnost.
 • Jsou šetrnější k přírodě
 • Tonery lze renovovat opakovaně
Alternativni tonery

Jak vypadá proces renovace toneru?

Proces proměny z originálního na alternativní toner probíhá v několika fázích. Základem je pečlivá vstupní kontrola. Tou nesmí projít zejména žádný tzv. kompatibilní toner, protože ty se nedají renovovat. Kontroluje se zejména mechanické poškození kazety a čipu.

 1. Toner je následně rozebrán na jednotlivé součástky a rozdělen na dvě části, tzv. toner hopper, tedy prostor pro opětovné naplnění toneru, a drum unit, tedy zobrazovací válec.
 2. Toner je zbaven originálních log a etiket.
 3. Pomocí foukacích strojů se toner důkladně vyčistí.
 4. Toner je naplněn novým tonerovým práškem.
 5. Následuje čištění dalších komponentů a opětovné sestavení toneru.
 6. Po sestavení je toner otestován v tiskárně pomocí testovacích stránek.
 7. Pokud splňuje požadovanou kvalitu, je opatřen alternativními etiketami. Na jedné je název modulu, na druhé výrobní a interní údaje.

Podívejte se, jak to vypadá uvnitř toneru

Toner-součástky Toner-součástky Toner-součástky Toner-součástky Toner-součástky Toner-součástky Toner-součástky Toner-součástky

Originální, renovovaná či kompatibilní tonerová kazeta. Jak se v tom vyznat?

V oblasti tonerů a alternativních tiskových tonerů do tiskáren se to hemží trojicí pojmů – originální toner, renovovaný toner a kompatibilní toner. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

 • Originální tonery mají ten nejkvalitnější možný tonerový prášek a také originální čip, který měří počet vytištěných stránek.
 • Renovované tonery využívají původní tiskové kazety, jakéhosi těla, z něhož ale byly odstraněny všechny nálepky a loga původního výrobce. Náplň je nová a čip resetovaný.
 • Kompatibilní tonery mají jiný vzhled. Nenajdeme na nich žádná loga výrobce ani nic podobného, jedná se o zcela nové plastové komponenty a díly. Problémem může být čip – využívají se pouze univerzální, které někdy mohou poněkud zkreslovat. Nevýhodou je, že se nedají renovovat.
Alternativni toner
i Mohlo by vás zajímat

Není nejmenší důvod mít z alternativních tonerů strach. Alternativní toner bývá levnou a dostupnou variantou, jež beze zbytku naplní vaše potřeby. Navíc se jedná o velmi ekologické řešení, které pomůže alespoň trochu snížit naše už tak přehnané nároky na přírodu.

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB13