Obnovit stránku

Amazfit Band 5 (PREVIEW) – ztracený klenot mezi fitness náramky

Aktualizováno • Autor: Daniel Hlas

Dlouhých šest let spolupracovaly renomované značky Xiaomi a Amazfit na výrobě mimořádně úspěšných náramků Xiaomi Mi Band. Rok 2020 ale přinesl změnu a obě společnosti vydaly svá vlastní zařízení, která jsou ovšem natolik podobná, až jsou často zaměňována. Situaci znepřehlednilo i rozšířené označování náramku Mi Smart Band 5 od Xiaomi neoficiálním názvem Xiaomi Mi Band 5, což z něj činilo takřka právoplatného nástupce tolik populární řady. I díky tomu byl neprávem opomíjen dnes popisovaný fitness náramek Amazfit Band 5, který paradoxně nabízí hned několik zajímavých vylepšení navíc.

amazfit; Amazfit Band 5; fitness náramek; chytrý náramek; nositelná elektronika; wearables;

Amazfit Band 5 – OBSAH

  1. Větší displej, stylová konstrukce
  2. Fitness náramek pro aktivní životní styl
  3. Vše pro vaše zdraví
  4. Chytré funkce pro celý den
  5. Amazfit Band 5 – varianty, dostupnost a cena

Větší displej, stylová konstrukce

Ve srovnání s předchozí generací přináší Amazfit Band 5 významné zvětšení displeje. Na 1,1palcovém panelu toho uvidíme více než kdykoliv předtím a menší jsou i okolní rámečky. Připočteme-li k tomu rozlišení 126 × 294 px, získáme příjemnou jemnost 290 PPI, a můžeme tak zapomenout na kostičkované hrany typické pro starší zařízení. Svou úlohu sehrává i přítomnost technologie AMOLED, která je zárukou špičkových barev, bezkonkurenčních pozorovacích úhlů a dokonalého ztvárnění černé, která už není jen tmavě modrá. Neméně důležitá je také ochranná vrstva proti ulpívání otisků prstů, díky které uvidíme to, co nás zajímá nejvíce – čistý obraz.

Připraveno je také 45 rozličných ciferníků, ze kterých si zajisté vyberete i vy. Ty se zároveň zdají být odlišné od designů na Mi Smart Band 5, a nabízí tak zcela unikátní možnosti. Nejméně dva z nich jsou zároveň editovatelné, takže si můžeme přesně vybrat, co na nich nakonec uvidíme. Zajímavou možností je také použití vlastní fotografie nebo obrázku, což z Amazfit Band 5 učiní doslova nezaměnitelné zařízení.

Fitness náramek Amazfit Band 5 pokračuje v tradici minimalistického designu, který vypadá dobře za každých okolností. Eleganci prospívá i relativně malá tloušťka 12,4 mm, zatímco váha činí pouhopouhých 24 gramů. Svůj podíl na tom má také konstrukce z polykarbonátu, tedy velmi lehkého, pevného a zároveň odolného materiálu.

amazfit; Amazfit Band 5; fitness náramek; chytrý náramek; nositelná elektronika; wearables;; wearables;

Fitness náramek pro aktivní životní styl

Smyslem každého fitness náramku je být co možná nejlepším parťákem při jakémkoliv pohybu. Jinak tomu není ani u Amazfit Band 5, jenž nabízí přesné sledování počtu kroků, zdolané vzdálenosti či spálených kalorií, které jsou všestranným ukazatelem celkové aktivity. Ještě lepším indikátorem je ale unikátní funkce PAI (Personal Activity Intelligence), která nabízí okamžitý přehled i bez zdlouhavého zkoumání mnoha dat. PAI totiž množství aktivity udává pomocí jediného čísla, které je doporučeno udržet nad hodnotou 100, abychom snížili riziko hypertenze či srdečních onemocnění a eventuálně prodloužili dokonce i délku svého života. O něco snadnější je také omezení nezdravě dlouhého sezení, na které nás náramek upozorní, abychom získali možnost se zavčasu protáhnout.

Amazfit Band 5 je rovněž připraven na 11 sportovních režimů, které pokrývají snad všechny populární sporty od běhu přes cyklistiku a rotoped až po jógu nebo veslovací trenažér. Zkrátka nepřijdou ani příznivci plavání, kterým je díky vodotěsnosti do 5 atmosfér rovněž umožněno sbírat veškerá potřebná data. Amazfit Band 5 odolají dešti, umývání rukou i ponoření do menší hloubky, zatímco hlubokému potápění a sportům s rychle se pohybující vodou se musíme vyhnout.

amazfit; Amazfit Band 5; fitness náramek; chytrý náramek; nositelná elektronika; wearables;

Vše pro vaše zdraví

Zdraví máme jenom jedno, a je proto radno mít o něm řádný přehled. Z toho důvodu Amazfit Band 5 monitoruje srdeční tep nejen v době sportování, ale i po zbytek dne, čímž umožňuje rozeznat jakékoliv abnormální hodnoty. Náramek navíc využívá nový optický senzor, díky kterému můžeme počítat s přesností blížící se profesionálním zařízením s mnohem vyšší cenovkou. Na bázi srdeční aktivity je navíc založeno i monitorování stresu (tj. zátěže organismu), které umožňuje rozpoznat nadměrné vypětí a přímo ho redukovat skrze připravená dechová cvičení.

S odpočinkem souvisí i analýza nočního spánku a odpoledních šlofíků. Vedle zhodnocení celkové kvality se můžeme těšit na identifikování jednotlivých stádií, tedy fáze lehké, hluboké a REM. Další podstatnou funkcí je sledování menstruačního cyklu, včetně případných upozornění, díky čemuž bude něžnější pohlaví vždy v obraze.

Úplnou novinkou, kterou nenajdeme ani u Mi Smart Band 5, je měření okysličení krve (tzv. SpO2). Kyslík v krvi totiž klesá v celé řadě situací, od dlouhé sportovní aktivity přes pobyt v místě s řidším vzduchem až po závažná onemocnění včetně horšího průběhu Covid-19. Jde proto o významný údaj, který bez přímého změření nezjistíme, a nemůžeme tak aktivně ochránit své vlastní zdraví.

amazfit; Amazfit Band 5; fitness náramek; chytrý náramek; nositelná elektronika; wearables;

Chytré funkce pro celý den

Fitness náramek Amazfit Band 5 dokáže být užitečným nástrojem po celý den. Ráno nás probudí jemné vibrace, oblečení zvolíme dle předpovědi počasí a přes den zase využijeme stopky, časovač, světový čas, hledání mobilu, spoušť fotoaparátu nebo ovládání hudby přehrávané na telefonu. Neméně prospěšné jsou notifikace, které nás upozorní na příchozí hovory, SMS zprávy, události a veškerá sdělení z mobilních aplikací. Nemůžeme tak přijít o nic důležitého, zatímco chvíle klidu pro změnu ochráníme pomocí režimu „Nerušit“. Amazfit Band 5 nám samozřejmě zobrazí také čas, a jediný náramek tak snadno nahradí i mnohonásobně dražší hodinky.

Úplnou novinkou, kterou nenajdeme ani na tolikrát zmiňovaném Mi Smart Band 5, je přítomnost hlasové asistentky Alexy. Ta vedle konkurence od Googlu patří mezi nejlepší umělé inteligence na světě a dokáže například zodpovědět řadu dotazů, přeložit text, nastavit alarm, zkontrolovat počasí nebo ovládat chytrou domácnost. V tuto chvíli však musíme počítat hned se dvěma podstatnými háčky – jednak Alexa neumí česky, a navíc v České republice není podporována na Amazfit Band 5. Některé evropské státy se nicméně podpory již dočkaly, a v dohledné době proto můžeme mít štěstí i my.

Řádné fungování některých funkcí je pochopitelně podmíněno připojením k mobilnímu telefonu. To zajišťuje technologie Bluetooth ve verzi 5.0/BLE, která nabízí mezigenerační zvýšení rychlosti i dosahu. Podporovány jsou zároveň veškeré telefony s operačním systémem Android 5.0, iOS 10.0 nebo jejich novější verzí.

Prohlédnout varianty Amazfit Band 5

amazfit; Amazfit Band 5; fitness náramek; chytrý náramek; nositelná elektronika; wearables;

Fitness náramek Amazfit Band 5 se pyšní výdrží až 15 dnů při běžném užívání, což je o den déle, než nabízí Mi Smart Band 5. Při méně náročném užívání se ale můžeme dostat na 25 dnů a ve stand-by režimu dokonce 90 dnů. Zapomenout nesmíme ani na významnou inovaci v podobě magnetické nabíječky, která navíc nevyžaduje sundání řemínku, a nabízí tak výrazně příjemnější zážitek z doplňování energie.

Amazfit Band 5 – varianty, dostupnost a cena

Zatímco Mi Smart Band 5 lze pořídit jen v černé variantě, Amazfit Band 5 nabízí barvy hned tři. Vybírat proto můžeme z odstínu černé, oranžové nebo olivové, jejichž podobu si můžete prohlédnout po rozbalení obrázku výše. Amazfit Band 5 je už dostupný v běžném prodeji, a to s cenovkou pohybující se okolo 900 Kč. K aktuální ceně i možnosti zakoupit Amazfit Band 5 vás ale zavede teprve zelené tlačítko umístěné níže.

i Mohlo by vás zajímat

Tak povědomý, a přesto jiný. Amazfit Band 5 jako by z oka vypadl populárnějšímu náramku Mi Smart Band 5, oproti němuž ale nabízí více barevných variant, lepší výdrž, měření okysličení krve i potenciální přítomnost hlasové asistentky Alexy. Láká-li vás kterýkoliv ze zmíněných bonusů, bude Amazfit Band 5 tím pravým fitness náramkem pro vaše zápěstí.

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB17