Obnovit stránku

Amazfit GTR 3 a GTR 3 Pro (RECENZE) – lifestylový společník pro každou příležitost

Aktualizováno • Autor: Daniel Hlas

Na trh nositelné elektroniky právě zamířila dvojice chytrých hodinek Amazfit GTR 3 a Amazfit GTR 3 Pro, které navazují na velký úspěch předešlých generací. Oba modely lákají vylepšenou konstrukcí, inovovaným hardwarem, rozšířenou výbavou i zbrusu novým operačním systémem, a není proto divu, že se jim dostává tolik pozornosti. My jsme se v redakci zaměřili na prémiovější model Amazfit GTR 3 Pro, který v rámci recenzování absolvoval nekompromisní testy. Co jsme zjistili a jak verzi Pro hodnotíme? Čtěte dále a dozvíte se vše podstatné.

Amazfit GTR 3; Amazfit GTR 3 Pro; chytré hodinky; wearables; smartwatch

Amazfit GTR 3 (Pro) RECENZE – OBSAH

 1. Lepší zpracování těžko pohledat
 2. Obsáhlá nabídka funkcí s jednoznačným limitem
 3. Pro sportovní fajnšmekry
 4. Když na zdraví záleží
 5. Amazfit GTR 3 (Pro) – varianty, dostupnost a cena

Lepší zpracování těžko pohledat

Již z prvního prohlédnutí je patrné, že Amazfit GTR 3 Pro jsou precizně zpracovaným produktem, kterému může závidět i mnohá konkurence. 46mm konstrukce je nicméně poměrně velká, a přestože většině pánů bez problému sedne, zákazníci s drobnějším zápěstím mohou mít zbytečné problémy. Nic na tom nemění ani základní verze hodinek, která je o pouhé 0,2 mm menší, a myslitelnou alternativou tak zůstávají snad jen 42milimetrové Amazfit GTS 3.

Amazfit GTR 3 (Pro) potěší také mimořádně tenkým tělem s méně než 11 mm a hmotností 32 gramů (bez řemínku). Svůj podíl na tom má slitina hliníku používaná taktéž v leteckém průmyslu, která hodinkám propůjčuje lehkost i nezaměnitelnou jiskru luxusu. Řemínek tvoří fluoroelastomer, případně pravá kůže (náš případ), na které však spona vytváří viditelné otlačeniny již po dvou měsících. Dostupný je také výměnný mechanismus Quick Release, se kterým můžeme pásky snadno střídat dle aktuální potřeby. Mezigenerační novinkou je pak ovládací korunka, která dokonce disponuje i haptickou odezvou. V praxi tak cítíme jemné vibrace přesně odpovídající posouvání položek v menu.

Amazfit GTR 3; Amazfit GTR 3 Pro; chytré hodinky; wearables; smartwatch Amazfit GTR 3; Amazfit GTR 3 Pro; chytré hodinky; wearables; smartwatch Amazfit GTR 3; Amazfit GTR 3 Pro; chytré hodinky; wearables; smartwatch Amazfit GTR 3; Amazfit GTR 3 Pro; chytré hodinky; wearables; smartwatch
Nahoře základní ciferník, dole pohled na zpracování chytrých hodinek Amazfit GTR 3 Pro.

Vynikajícími parametry oplývá také AMOLED displej, který se chlubí mimořádným rozlišením, špičkovými barvami i famózní svítivostí až 1 000 nitů. V případě Amazfit GTR 3 Pro se můžeme těšit na větší 1,39palcovou obrazovku, která se pyšní více než 70% poměrem vůči tělu. Díky černému pozadí u drtivé většiny obsahu jsou okraje v podstatě nepozorovatelnými, zatímco v případě barevných aplikací se okraj stává naopak poměrně výrazným. Přední stranu v každém případě chrání tvrzené sklíčko s vrstvou proti otiskům prstů, byť v praxi se displej upatlává ve víceméně standardní míře.

Displej je připraven i po stránce softwaru. Amazfit GTR 3 Pro se totiž chlubí nabídkou více než 150 ciferníků, ze kterých je 23 variant libovolně upravitelných. A zatímco u některých ciferníků vybíráme jen typ zobrazovaných dat, u jiných si můžeme zvolit také styl ručiček nebo podobu čísel na pozadí. Možnosti designových změn jsou přesto poněkud omezené a většinou je spočítáme na prstech jedné ruky. Většina vzhledů disponuje také always-on variantou a při přechodu na základní ciferník tak působí jednotným a o to působivějším dojmem. S o něco chudší nabídkou se nicméně musíme spokojit u Amazfit GTR 3, kde najdeme „jen“ 100 ciferníků a 8 jejich upravitelných variant.

Amazfit GTR 3; Amazfit GTR 3 Pro; chytré hodinky; wearables; smartwatch
Ukázka mobilní aplikace Zepp.

Obsáhlá nabídka funkcí s jednoznačným limitem

Amazfit GTR 3 Pro se mohou pochlubit i obsáhlou výbavou, která zahrnuje stopky, baterku, kalendář, časovač, vyhledání telefonu, čas východu a západu slunce nebo zámek při opětovném nasazení. Vhod rozhodně přijde i předpověď počasí s přehlednou teplotní křivkou či budík s možností chytrého buzení pro pocit maximální svěžesti. Zapomenout nesmíme ani na notifikace, které nás upozorní na volání, SMS či zprávy aplikací. Česká diakritika je plně podporována a problém s vykreslením nastal jen u několika málo smajlíků. Na notifikace ale nelze nikterak odpovídat a zapomenout můžeme i na zobrazení ikony odesílatele nebo historie dané konverzace.

Amazfit GTR 3 Pro jsou na rozdíl od základní verze vybaveny reproduktorem, který má hned několik využití. V první řadě je možné vyřizování telefonních hovorů prostřednictvím Bluetooth volání, byť tato funkce vyžaduje samostatné párování. Vytáčení je možné i přímo z hodinek, k dispozici ale nemáme seznam kontaktů ze smartphonu. Vybírat proto musíme z posledních užívaných čísel, předem uložených kontaktů nebo ručního zadávání číslic. Druhé využití reproduktoru spočívá v možnosti hlasitého přehrávání dříve uložené hudby, kterou do hodinek přeneseme pomocí technologie WiFi. Právě přehrávání nezávislé na telefonu a zmíněná WiFi je nicméně dostupná pouze u verze Pro.

Amazfit GTR 3; Amazfit GTR 3 Pro; chytré hodinky; wearables; smartwatch Amazfit GTR 3; Amazfit GTR 3 Pro; chytré hodinky; wearables; smartwatch Amazfit GTR 3; Amazfit GTR 3 Pro; chytré hodinky; wearables; smartwatch Amazfit GTR 3; Amazfit GTR 3 Pro; chytré hodinky; wearables; smartwatch
Nahoře základní ciferník, dole aplikace počasí, další základní ciferník a menu.

Velkou zvědavost vzbudil rovněž nový operační systém Zepp OS, který se nese ve znamení hezčího designu i plynulejšího chodu. A přestože vysloveně revoluční inovace zde chybí, těšit se můžeme na výběr stylu ikonek v menu, dostupné otočení obrazu pro nošení na pravé ruce nebo hlasového offline asistenta mluvícího anglicky. Přítomna měla být také asistentka Alexa, v našem regionu ale podporována není. K dispozici je rovněž obchod aplikací s možností doinstalovat 11 dalších aplikací, byť tento výběr se zdá být poněkud omezený. Co se týče kompatibility, zapotřebí je chytrý telefon s Androidem 7.0, iOS 12.0 nebo novější verzí.

Amazfit GTR 3 Pro dle výrobce zvládnou 12denní chod při běžném a 6denní při náročném užívání, případně 35 hodin při nepřetržitě spuštěné GPS. Nám při celodenním měření tepu, stresu, teploty a okysličení krve, polovině doby s always-on a jedné hodině s GPS hodinky vydržely 5 dnů. A přestože vůbec nejde o špatný výsledek, oproti původní deklarované hodnotě to může být tak trochu zklamání. Pro úplnost dodejme, že základní verze hodinek slibuje 21 dnů běžného užívání, a měla by proto zvládnout výrazně více.

Amazfit GTR 3; Amazfit GTR 3 Pro; chytré hodinky; wearables; smartwatch Amazfit GTR 3; Amazfit GTR 3 Pro; chytré hodinky; wearables; smartwatch Amazfit GTR 3; Amazfit GTR 3 Pro; chytré hodinky; wearables; smartwatch
Nahoře základní menu, dole záznam spánku na chytrých hodinkách Amazfit GTR 3 Pro.

Pro sportovní fajnšmekry

Výrobce Amazfit GTR 3 Pro zařadil do kategorie stylových chytrých hodinek, a je proto překvapivé, jak pokročilé sportovní výbavy jsme se nakonec dočkali. Mezi novinkami najdeme například zvýšený počet sportovních režimů, kterých již není 90, ale rovnou 150. Jak ukazuje samotná praxe, osm z nich Amazfit GTR 3 Pro dokážou automaticky rozpoznat a problémem není ani samostatné přerušení záznamu při fyzickém zastavení. Zda máme dostatek zdravého pohybu, nám zase prozradí ukazatel PAI, který započítává veškerou naši aktivitu za poslední týden.

Co je však důležitější, naše sportovní výkony nově můžeme také patřičně zhodnotit. K dispozici totiž jsou profesionální ukazatele, které nám umožní cvičit efektivně, bezpečně a v tom nejlepším možném čase. Funkce Tréninkové zátěže nám prozradí celkové vytížení za posledních 7 dnů, zatímco Tréninkový efekt určí míru zlepšení trénovanosti na základě konkrétního cvičení. Zapomenout nesmíme ani na Čas zotavení, který odhadne dobu potřebné regenerace před dalším cvičením. Chybět nemůže ani VO2 Max udávající úroveň naší kondičky nebo Virtual Pacer znázorňující virtuálního soupeře pro zvýšení motivace u běhu.

Samozřejmostí je rovněž celodenní sledování všední aktivity, ať už jde o počet kroků, ušlou vzdálenost, spálené kalorie, dobu chůze, nebo minuty intenzivního pohybu. Nový design ostatně obdržel i barevný kruh zobrazující pokrok v aktivitě, což přirozeně vede k větší motivaci než kdykoliv předtím. Pro outdoorové povyražení je připraveno rovnou pět družicových systémů, mezi kterými najdeme GPS, GLONASS, Galileo, BDS a QZSS. Ty umožňují tři odlišná nastavení a čím přesnější režim zvolíme, tím vyšší spotřeba energie je. Na cestách ale přijde vhod i vodotěsnost do pěti atmosfér, kompas či barometr udávající tlak vzduchu i aktuální výšku.

Amazfit GTR 3; Amazfit GTR 3 Pro; chytré hodinky; wearables; smartwatch Amazfit GTR 3; Amazfit GTR 3 Pro; chytré hodinky; wearables; smartwatch Amazfit GTR 3; Amazfit GTR 3 Pro; chytré hodinky; wearables; smartwatch
Nahoře základní ciferník, dole sledování všedních aktivit a měření tepu.

Když na zdraví záleží

Chytré hodinky Amazfit GTR 3 (Pro) využívají vylepšeného senzoru PPG 3.0 a prostřednictvím šesti fotodiod zvládají nepřetržité měření tepu, stresu, okysličení krve a teploty pokožky. Na překročení běžných hodnot jsme zároveň upozorněni a například stres můžeme rovnou redukovat pomocí připravených dechových cvičení. Ta nás s využitím příjemné animace provedou správným dýcháním, po kterém se dozvíme, zda jsme správně dodržovali instrukce a nakolik nám klesl tep. Novinkou je také již zmíněný teplotní senzor, který lze využít i k měření okolního vzduchu, stačí hodinky ponechat 10 minut mimo zápěstí.

Zmíněná data můžeme změřit také na základě manuálního pokynu, čímž ušetříme značnou část baterie. Pro urychlení takového měření je připravena možnost změřit až čtyři metriky najednou, konkrétně tep, stres, frekvenci dýchání a okysličení krve. V neposlední řadě Amazfit GTR 3 Pro zvládají i monitorování menstruačního cyklu včetně včasného upozornění na blížící se jednotlivé fáze. Spolehnout se můžeme také na komplexní sledování spánku, v jehož rámci je analyzován tep, kvalita dýchání a jednotlivá stádia. K dispozici však máme i zajímavá srovnání s dalšími uživateli, ať už jde o dobu usnutí, či míru hlubokého spánku. Pozitivem je také zaznamenávání šlofíků, byť u nich se musíme spokojit s menším počtem dat.

Amazfit GTR 2 GTR 3 GTR 3 Pro
Ovládací korunka
×
Počet sportovních režimů
90
150+
Teplotní senzor
× ×
Ukládání hudby
×
Bluetooth volání

×

Standardní výdrž baterie
14 dnů
21 dnů
12 dnů

Zobrazit podrobnější srovnání

Amazfit GTR 2 GTR 3 GTR 3 Pro
Rozměry zařízení
46,4 × 46,4 × 10,7 mm
45,8 × 45,8 × 10,8mm
46 × 46 × 10,7 mm
Hmotnost zařízení
varianta Sport: 31,5 g
varianta Classic: 39 g
32 g
32 g
Úhlopříčka displeje
1,39"
1,39"
1,45"
Rozlišení displeje
454 × 454 px
454 × 454 px
480 × 480 px
Jemnost displej
326 PPI
326 PPI
331 PPI
Poměr obrazovky k tělu
neznámo
66 %
70,6 %
Kapacita baterie
471 mAh
450 mAh
450 mAh
Výdrž baterie při úsporném užívání
38 dnů
35 dnů
30 dnů
Integrovaný reproduktor

×

Družicové polohové systémy
GPS + GLONASS
GPS, GLONASS, Galileo, BDS, QZSS
Wi-Fi 2,4 GHz (pouze přenos hudby)

×

Podporované operační systémy
Android 5.0, iOS 10.0 a novější verze
Android 7.0, iOS 12.0 a novější verze
Android 7.0, iOS 12.0 a novější verze

Amazfit GTR 3 (Pro) – varianty, dostupnost a cena

Základní model Amazfit GTR 3 je k dostání ve variantě Thunder Black a Moonlight Grey za cenu 3 890 Kč. Prémiovější verze Amazfit GTR 3 Pro je sice o zhruba tisícovku dražší, nabízí ale citelně lepší výbavu i zvláště atraktivní varianty Infinite Black a Brown Leather. Amazfit GTR 3 i zde recenzované Amazfit GTR 3 Pro jsou k dostání již nyní a zakoupit si je můžete pomocí zeleného tlačítka níže.

chytré hodinky; smartwatch; wearables;

Amazfit GTR 3 Pro

Chytré hodinky

Chytré hodinky Amazfit GTR 3 Pro jsou lákavým spojením úchvatného designu, nadstandardní výbavy a výborného poměru cena/výkon. Bylo by proto velkým překvapením, kdyby třetí generace nezopakovala úspěch svých populárních předchůdců.

Klady

 • Precizní zpracování
 • Pestrá škála funkcí
 • Široká nabídka ciferníků
 • Pokročilé sportovní ukazatele
 • Výhodný poměr cena/výkon

Zápory

 • 46mm velikost nesedne každému
 • Větší okraj okolo displeje
 • Omezený obchod aplikací
 • Absence bezkontaktních plateb
 • Systém hodinek není česky

Zobrazit dříve publikované preview

Amazfit GTR 3 a GTR 3 Pro – OBSAH

 1. Hezčí, než jsme čekali
 2. Nový systém, nové možnosti
 3. Pro sportovní nadšence
 4. Více dat o našem zdraví
 5. Amazfit GTR 3 a GTR 3 Pro – varianty, dostupnost a cena

Hezčí, než jsme čekali

Chytré hodinky Amazfit GTR 3 a GTR 3 Pro jsou skutečným designovým kouskem a budou tak slušet snad úplně každému. Samotnou konstrukci tvoří slitina hliníku, která se svou lehkostí a odolností osvědčila například i v leteckém průmyslu. Není proto divu, že tloušťka zařízení nepřesáhla 11 mm a hmotnost bez řemínku zůstává pod sotva postřehnutelnými 32 gramy. Jasně viditelnou novinkou je také přidání ovládací korunky, která se chlubí haptickou odezvou a nabízí tak ještě příjemnější prohlížení obsahu. Materiál a šířka řemínku se liší dle zvolené varianty chytrých hodinek, pravidlem je ale osvědčený mechanismus Quick Release pro možnost okamžité výměny za každé situace. 

Vysoce kvalitní je také 1,39palcový displej typu AMOLED, který se může pochlubit i 66procentním poměrem obrazovky vůči tělu. V případě prémiovější varianty Amazfit GTR 3 Pro jde pak o displej s rozměrem 1,45 palců a pokrytím 70 % přední strany. Samozřejmostí je také vysoké rozlišení, prvotřídní jemnost obrazu nebo svítivost až 1 000 nitů, která zajišťuje výbornou čitelnost i za slunného počasí. O náležitou ochranu před vnějším poškozením se pro změnu stará tvrzené sklíčko, které je vybaveno vrstvou proti otiskům prstů a ušetří nás tak i zbytečného čištění.

Znamenitého displeje si užijeme o to více díky nabídce více než sta povedených ciferníků. Většina z nich přitom disponuje unikátní always-on podobou a patnáct ciferníků navíc zdobí i pohyblivá animace. Chybět nemůže ani vytváření vzhledů s vlastními fotografiemi na pozadí nebo 8 detailně editovatelných ciferníků (23 v případě Amazfit GTR 3 Pro).

Amazfit GTR 3; Amazfit GTR 3 Pro; Amazfit;smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;

Zobrazit oficiální video

Nový systém, nové možnosti

Amazfit GTR 3 (Pro) se na rozdíl od předchozích generací pyšní operačním systémem Zepp OS, který má hezčí design, plynulejší chod i celkově intuitivnější ovládání. Úctyhodná je také výdrž baterie, díky které Amazfit GTR 3 vydrží až tři týdny běžného provozu, zatímco u Amazfit GTR 3 Pro si musíme vystačit „jen“ se 12 dny. V úsporném režimu se ale dostaneme až na 35 dnů (30 dnů u verze Pro), případně 35 hodin s nepřetržitě spuštěnou GPS. Vyšší nároky jsou kladeny také na chytrý telefon, který musí disponovat systémem Android 7.0, iOS 12.0 nebo novější verzí.

Ve výbavě najdeme dlouho řadu funkcí včetně budíku, stopek, světového času, pomodoro časovače, počasí, baterky, vyhledání telefonu nebo kontroly spouště fotoaparátu. Ovládat lze také média přehrávaná na telefonu, a v případě Amazfit GTR 3 Pro je možné i uložení písní přímo do paměti hodinek. Amazfit GTR 3 Pro disponují rovněž technologií Wi-Fi, která je určena právě k přenosu hudby. Samozřejmostí jsou také notifikace, díky kterým už nezmeškáme volání, SMS ani zprávy aplikací. 

Dále je připravena hlasová asistentka Alexa, která sice neumí česky, v angličtině toho ale zvládne více než dost. Ztraceni přitom nejsme ani bez připojení k internetu, přítomný offline asistent totiž řadu příkazů vykoná i samostatně. Amazfit GTR 3 na rozdíl od verze Pro nicméně nemají reproduktor a hlasový asistent nám tak neodpoví zvukově. Ze stejného důvodu není u základního modelu možné vyřizování telefonních hovorů.

Amazfit GTR 3; Amazfit GTR 3 Pro; Amazfit;smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;

Pro sportovní nadšence

Vzhledem k tomu, že samotný výrobce řadí Amazfit GTR 3 (Pro) do kategorie designových modelů, je milým překvapením, jak pokročilé sportovní výbavy jsme se nakonec dočkali. Počet sportovních režimů mezigeneračně vzrostl z 90 na více než 150, a 8 aktivit je dokonce rozpoznáno zcela automaticky. Nemůže se tak stát, že bychom svůj náročný trénink omylem nezaznamenali. Vodotěsnost 5 ATM, záznam tepu pod vodou a rozeznání pěti plaveckých stylů navíc uspokojí i příznivce vodních radovánek.

Při outdoorových dobrodružstvích nás zase doprovodí pětice družicových systémů, mezi kterými najdeme GPS, GLONASS, Galileo, BDS a QZSS. Neméně důležitý je také kompas a barometrický výškoměr, který vedle nadmořské výšky určí i tlak okolního vzduchu. Zkrátka nepřijdou ani běžci, pro které je připraven Virtual Pacer, tedy funkce zobrazující virtuálního soupeře vytvořeného na základě předchozích běhů.

Amazfit GTR 3 a Amazfit GTR 3 Pro disponují i řadou zvláště pokročilých ukazatelů, mezi kterými najdeme tréninkovou zátěž, tréninkový efekt, čas zotavení nebo VO2 Max udávající stav vytrvalostí kondice. Přítomen je i jedinečný ukazatel PAI (Personal Activity Intelligence), který zaznamenává veškerou naši aktivitu a počítá z ní míru celkového pohybu. Naším úkolem je udržet hodnotu nad 100 body, čímž si zaručíme dostatek pohybu pro prevenci před mnoha civilizačními chorobami.

Amazfit GTR 3; Amazfit GTR 3 Pro; Amazfit;smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;

Více dat o našem zdraví

Chytré hodinky Amazfit GTR 3 a Amazfit GTR 3 Pro nám prozradí mnoho informací i o našem vlastním zdraví. Vděčíme za to vylepšenému biometrickému senzoru PPG 3.0, který využívá hned šesti fotodiod pro monitorování až čtyř typů dat najednou. V řádu vteřin tak můžeme určit aktuální hodnotu srdečního tepu, míry stresu, frekvence dýchání nebo okysličení krve. Srdeční frekvenci, okysličení krve a stres lze navíc sledovat nepřetržitě a upozorněni jsme rovněž na jakékoliv abnormální hodnoty. S možností rozeznat vysokou hladinu stresu se ostatně pojí i dostupná dechová cvičení, která nám pomohou přebytečné napětí kdykoliv snížit.

Amazfit GTR 3 a GTR 3 Pro dohlížejí také na spánek, v rámci kterého určí celkovou délku, jednotlivé fáze, srdeční tep nebo dechovou frekvenci. Zaznamenány jsou rovněž šlofíky, se kterými bude náš přehled o regeneraci konečně úplný. Pro ženy je připraveno také sledování menstruačního cyklu s možností upozornění na blížící se jednotlivá období. V případě Amazfit GTR 3 Pro se můžeme těšit i na nový teplotní senzor, který měří teplotu jak pokožky, tak vzduchu při umístění hodinek mimo zápěstí.

Amazfit GTR 3; Amazfit GTR 3 Pro; Amazfit;smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Podoba chytrých hodinek Amazfit GTR 3 Pro, které dorazí ve dvou barevných variantách.

Amazfit GTR 3 a GTR 3 Pro – varianty, dostupnost a cena

Jak je patrné již z textu uvedeného výše, třetí generace přichází se dvěma odlišnými modely, které se liší zpracováním, výbavou i jinou cenovkou. Základní verze chytrých hodinek Amazfit GTR 3 jde do prodeje za férových 3 890 Kč, zatímco vybírat můžeme z barevných variant Thunder Black a Moonlight Grey. Luxusnější Amazfit GTR 3 Pro v ceně 4 990 Kč naproti tomu dorazí v neméně atraktivních odstínech Infinite Black a Brown Leather. Oba modely je možné předobjednávat již nyní, a to pomocí zeleného tlačítka umístěného níže. Dodání prvních kusů očekáváme již během několika příštích dní. 

i Mohlo by vás zajímat

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB02