Obnovit stránku

Apple TV zatopí Netflixu. Co dalšího Apple představil?

Aktualizováno

Apple na sebe poutá pozornost již od minulého týdne, kdy představil hned několik hardwarových novinek. A to šlo o pouhou předehru. Opravdová kanonáda přišla totiž až v pondělí. Nejednalo se však o vylepšené MacBooky, iPhony či Apple Watch, nýbrž o nálož pětice ať již nových, nebo řádně vylepšených služeb. Pojďme se na Apple News+, Apple Card, Apple Arcade, Apple TV, Apple TV Channels a Apple TV+ podívat blíže. Co vše služby nabízí? A jak je to s jejich dostupností v Česku?

Apple TV zatopí Netflixu. Co dalšího Apple představil? – OBSAH

 1. Apple News+ se stal místem pro stovky časopisů a novin
 2. Apple Card je titanová platební karta přímo od Applu
 3. Novou herní platformou se stane Apple Arcade
 4. Apple TV a Apple TV Channels
 5. Apple TV+ nabídne exkluzivní obsah předních tvůrců

Apple News+ se stal místem pro stovky časopisů a novin

První službou, kterou Apple v pondělí večer ukázal, je Apple News+. Jedná se o novou službu určenou k prohlížení časopisů. Za poplatek 9,99 dolaru (v Evropě později pravděpodobně za stejnou částku v eurech) budou mít uživatelé přístup k řadě časopisů různého zaměření, např. Time, Vogue, People, National Geographic, Popular Science, Billboard, New Yorker, Fortune a další.

Apple News+ nabídne více než 300 časopisů zahrnujících zábavu, módu, politiku, zdraví, lifestyle, časopisy pro ty, kdo rádi cestují, mají rádi jídlo nebo se zajímají o technologické novinky. To vše na jednom místě v nové aplikaci stejného jména. Ta nabídne funkce jako příběhy, trendy či doporučení.

Aplikace poskytne krásný design, infografiky a za pomoci editorů bude umět naservírovat i personalizovaný obsah. Najdeme v ní tzv. živé obálky, tedy pohyblivé náhledy jednotlivých časopisů. Z jednoho článku na další se čtenář dostane swipnutím doprava, tudíž čtení na Apple News+ by mělo být dle výrobce zábavné.

Apple News+
Apple News+, služba zaměřená na časopisy a noviny, nabídne prozatím více než 300 titulů všemožného zaměření.

Apple News+, která bude k dispozici na iPhonech i iPadech, navíc nemá být jen zábavná, ale i bezpečná. Apple nebude vědět, co čtete, a nedovolí reklamním zadavatelům, aby vás sledovali na internetu. Služba je k dispozici za částku necelých 10 dolarů a nejprve se podívá do Spojených států a Kanady. Ještě letos se ale dočká Austrálie a Spojené království a později další země. O dostupnosti Apple News+ v Česku zatím není nic známo.

Apple Card je titanová platební karta přímo od Applu

Další službou, o níž byla řeč, se stala Apple Pay. Ta je dostupná i v České republice a nadále se rozšiřuje. Novinkou však je služba k ní přidružená, Apple Card, která připomíná oblíbené platební systémy Twisto či Revolut. Uživatelé si v aplikaci Apple Wallet budou moci nechat vygenerovat reálnou platební kartu v bílém provedení, kterou lze platit všude tam, kde funguje i Apple Pay. Karta bude titanová a jméno uživatele do ní vypálí laser. Nebude obsahovat žádné číslo, bezpečnostní kód, datum, do kdy platí ani ničí podpis.

Služba, která spojuje hardware a software, nabídne zajímavé funkce. Pomůže lépe chápat, za co, kde a kolik uživatelé utrácí, čímž zajistí jejich zdravější finanční život. Její součástí budou přehledné grafy se sloupci podle barev, některá z nich může představovat např. jídlo. Apple Card vám také pomůže lépe zvládat dluhy – spočítá, kolik vlastně dlužíte a nabídne vám lepší možnosti splácení.

i Apple Pay v Česku: Jak a kde platit pomocí iPhone a Apple Watch?

Aby Apple motivoval uživatele k používání této služby, přidal funkci postavenou na principu cashback. Za placení budou uživatelé dostávat peníze zpátky, a to každý den. Pokaždé, když platíte iPhonem či hodinkami, dostanete 2 % ze zaplacené částky zpátky, a pokud budete nakupovat v Apple Storech nebo News+, dostanete 3 % z celkové částky. Apple přitom bude peníze posílat každý den, navíc slibuje nulové poplatky, např. za vedení účtu.

Apple Card
Apple Card je nová karta nikoli od banky, ale od Applu. Nabídne zajímavé funkce, k nám se ale v dohledné době nedostane.

Služba Apple Card, jejímiž blízkými partnery jsou Goldman Sachs a Mastercard, má stavět na bezpečnosti a soukromí. Když dostanete Apple Card, obdržíte unikátní číslo, které bude uloženo na bezpečném místě. Bezpečnost při placení jakékoli částky má zajistit Touch ID nebo Face ID. Apple navíc zdůrazňuje, že nebude vědět co, kde a za kolik jste si koupili. Vše se bude počítat na iPhonu uživatelů. Také například proklamuje, že banka Goldman Sachs nikdy nebude prodávat žádná data třetím stranám. Pokud vás služba zaujala, nemáme pro vás radostnou zprávu. K dispozici bude zatím pouze v USA v létě letošního roku.

Novou herní platformou se stane Apple Arcade

Apple si překvapivě něco přichystal i pro herní fanoušky, a to novou službu jménem Apple Arcade. Má zajistit přístup k těm nejlepším hrám, kterých je prozatím více než 100. Budou nové a exkluzivní, takže je nenajdeme na žádné jiné službě či platformě. Apple Arcade bude přímo v app storu a díky předplatnému si uživatelé budou moci zahrát každou hru v ní obsaženou.

Apple Arcade bude k dispozici na iPhonech, iPadech, počítačích MacBook i Apple TV a vždy budete moci pokračovat tam, kde jste skončili. Navíc na rozdíl od online streamovacích služeb, jako je např. v minulých dnech představená služba Google Stadia, budete díky možnosti stahování moci hrát i offline. Důležitou součástí služby Arcade bude bezpečnost a soukromí. Rodiče budou moci určovat čas, kdy a jak dlouho děti hrají, a slyšeli jsme opět tvrzení, že zde neprobíhá sběr dat o uživatelích apod.

Apple Arcade
Apple Arcade, nová herní platforma, prozatím nabídne zhruba stovku her. Pravděpodobně se dostane i do Česka.

Apple Arcade bude k dispozici na podzim ve více než 150 zemích světa. Je tak velká pravděpodobnost, že se podívá i k nám. Cena je zatím zahalena tajemstvím, protože ji výrobce prozradí až později.

Apple TV a Apple TV Channels: 27 streamovacích služeb sloučených do jedné

O mohutném zlepšení služby Apple TV se spekulovalo už dlouho. Průměrný divák si totiž předplácí hned několik streamovacích služeb, ale u každé z nich sleduje jen několik vybraných filmů nebo seriálů. Apple společně s partnery (např. Showtime, HBO, Epix, CBS All Access) vyvinul jednu společnou aplikaci pro multimediální obsah.

Klíčové parametry služby Apple TV Channels

 • Platíte pouze za obsah, který chcete sledovat;
 • vše v jedné aplikaci;
 • zcela bez reklam;
 • možnost on-line streamování nebo stažení pro pozdější off-line sledování;
 • maximální kvalita obrazu a zvuku;
 • sdílení přístupu v rámci rodiny.

Apple TV, nová aplikace Apple TV na iPadu

Nová aplikace Apple TV nabídne všechny pořady na jednom místě.

Výhody jsou naprosto jasné. V první řadě ušetříte, pokud budete využívat více streamovacích služeb současně. Druhým a možná zásadním benefitem je vaše Apple ID, které vám zajistí přístup k ohromnému multimediálnímu obsahu. Apple promuje zhruba 27 streamovacích služeb sloučených do jedné. Nemusíte se tak nikam složitě přihlašovat, registrovat ani několikrát zadávat čísla z platební karty.

i

Po Apple Keynote trošku panuje zmatek v názvech. Apple TV Channels je jeden program z celé platformy Apple TV. Tedy nedochází k přejmenování služby jako takové.

Nová aplikace Apple TV Channels bude dostupná už v květnu ve zhruba 100 zemích celého světa. Doufáme tedy, že i v České republice. Zároveň bude aplikace podporovaná i v nových chytrých televizích značek LG, Sony, Samsung nebo na platformách Roku TV nebo Fire TV.

Apple si za sloučení mnoha VOD služeb do jedné určitě zaslouží palec nahoru. Je však pochopitelné, že přímá konkurence v podobě Netflixu nebo Amazon Prime se nezapojí. A navíc ještě letos má odstartovat úplně nová služba Disney+, kde budou filmy Star Wars nebo všechny marvelovky.

Apple TV+ nabídne exkluzivní obsah předních tvůrců

Poslední třetina Apple Keynote byla věnována úplně novému obsahu, ke kterému si Apple zhruba poslední rok potají prošlapává cestičku. Podařilo se totiž zlanařit ty nejlepší hollywoodské tvůrce, jako je Steven Spileberg, J. J. Abrams, Reese Witherspoon, Jennifer Aniston, Steve Carell, a především v USA zbožňovanou Oprah Winfrey. Co všechno tato sestava prostřednictvím Apple TV+ nabídne?

Bude toho hodně. Apple svou streamovací službu uvádí jako místo, „kde nejvýraznější osobnosti televize a filmu vyprávějí příběhy, jaké dokážou vyprávět jen oni“. Samozřejmě může jít o přehánění, Apple TV+ se však zaštiťuje natolik zvučnými jmény, že se již nemůžeme dočkat spuštění.

Apple TV+ dorazí sice až na podzim 2019, ale rovnou do 100 zemí po celém světě. To je jasná indikace, že bude Apple TV+ dostupná i u nás. Veškerý obsah Apple TV bude dostupný exkluzivně pouze zde. Bohužel v tuto chvíli neznáme cenu měsíčního paušálu nebo případnou dostupnost českých titulků u jednotlivých seriálů.

Ještě se vraťme k samotnému obsahu. Apple zmínil hned několik chystaných pořadů. Namátkou situační komediální seriál The Morning Show s Reese Witherspoon a Jennifer Aniston. Pod taktovkou ostříleného Spielberga se vrátí Amazing Stories. Také nebudou chybět různé dokumentární seriály nebo speciální sekce pro děti.

i

Apple představil také AirPods 2019
Apple před prezentací uvedl také Apple Airpods 2. generace, které bodují zejména vyšší výdrží a lepším zvukem. Novinka je v nabídce ve dvou variantách. Levnější verze AirPods 2019 je k dispozici s klasickým pouzdrem dobíjeným přes Lightning. Druhou verzí jsou Apple AirPods s bezdrátovým nabíjecím pouzdrem.

Apple TV+

Logo nové služby Apple TV+.

Apple TV+ vypadá bezvadně a bude jen na vás, zda se necháte od Applu přemluvit k pravidelné platbě za jedinečný obsah zcela bez reklam. Apple TV+ si bude moci vyzkoušet pravděpodobně každý, Apple totiž zpravidla u nových služeb nabízí vyzkoušení zdarma.

i Mohlo by vás zajímat

Apple se předvedl v tom nejlepším světle. Představené novinky sice neslibují samy o sobě revoluci, ale jak už bývá u Apple zvykem, dotahují věci k dokonalosti. Zejména Apple TV, která integruje hned 27 streamovacích služeb do jedné, se rázem stává těžkým hráčem s ambicí zatopit konkurenčním službám Netflix a Amazon Prime.

Textový záznam z Apple Keynote

 • 19:49 – Tim Cook se loučí a toto je konec Keynote. Bohužel jsme se nedočkali žádných nových produktů.
 • 19:42 – Součástí služby budou i pořady s Oprah Winfrey.
 • 19:39 – Apple TV+ odstartuje až na podzim.
 • 19:30 – Playlist Apple TV+ vypadá hodně našlapaně a krátké trailery má Apple zvládnuté na 1*.
 • 19:25 – Postupně vystupují další herecké hvězdy a lákají na Apple TV+.
 • 19:18 – Mezi další klíčové postavy patří Jennifer Aniston a Reese Witherspoon. Uvidíte je v seriálu The Morning Show.
 • 19:16 – Steven Spielberg je tváří služby Apple TV+.
 • 19:15 – Apple tak rázným krokem vstupuje mezi tvůrce obsahu. Amazon a hlavně Netflix však mají na tomto poli docela velký náskok.
 • 19:12 – Můžeme se těšit na příběhy natočené pod dohledem S. Spielberga nebo J. J. Abramse.
 • 19:07 – Na pódiu opět Tim Cook a uvádí službu Apple TV+ s vlastním obsahem přímo od Apple.
 • 19:06 – Novou aplikaci Apple TV budou podporovat i chytré televize (například Samsung nebo LG) a postupně se rozšíří do více než 100 zemí světa.
 • 19:05 – Apple TV je místo, kde můžete konzumovat filmy v nejlepší dostupné kvalitě, tedy ve 4K.
 • 19:03 – Samozřejmě nechybí kompletně dětská sekce bez možnosti přístupu dítěte například mezi akční filmy.
 • 19:02 – Podrobná ukázka nově navrženého prostředí aplikace Apple TV. Opět funguje doporučování dalších filmů na základě toho, co sledujete.
 • 18:58 – Apple TV
 • 18:56 – Apple TV má za cíl spojit mnoho různých předplatných do jednoho velkého balíčku.
 • 18:54 – Video obsah je konečně tady.
 • 18:51 – Apple Arcade dorazí až na podzim a s vysokou pravděpodobností bude dostupná i u nás. Cena za měsíční předplatné zatím nebyla stanovena.
 • 18:49 – Apple Arcade bude obsahovat více než 100 nových her.
 • 18:45 – Apple Arcade je nová herní služba za předplatné fungující na všech Apple zařízeních.
 • 18:43 – 1 miliarda hráčů po celém světě na iOS, v Apple Store je 300 000 her.
 • 18:40 – Nyní jsou v plánu novinky pro Apple Store v herní oblasti.
 • 18:39 – Apple Card se dostane do oběhu v létě tohoto roku a bude vyrobena z titanu.
 • 18:36 – Apple Card bude vracet 2 % z každé platby zpátky na váš účet. Opět to však vypadá, že bude dostupná jen ve vybraných zemích.
 • 18:32 – Apple očividně bude chtít zkoumat vaše útraty a celkově zpřehlednit finanční výdaje. Jedná se tak o přímou konkurenci pro finanční službu Revolut nebo Curve.
 • 18:29 – Vypadá to na kreditní kartu – Apple Card.
 • 18:25 – News+ startuje už dnes v USA a v Kanadě. Později letos v Austrálii a Velké Británii.
 • 18:22 – Apple News+ bude stát 9,99 dolaru a podporuje rodinné sdílení. První měsíc zdarma.
 • 18:18 – Probíhá živé demo aplikace, která je po designové stránce opravdu exkluzivní. Nejedná se o pouhé překlopení textových článků.
 • 18:15 – Nyní dojde na bližší představení služby. Ve videu bylo vidět, že jsou do Apple News+ zapojeny opravdu ty největší magazíny. V tuto chvíli jich bude zhruba 300.
 • 18:12 – Zapamatujte si nový název Apple News+.
 • 18:09 – Apple News doručuje ty nejzajímavější zprávy ze všech oblastí. Články jsou vybírány zkušenými redaktory. Nyní se do Apple News dostává výběr i z klasických tištěných časopisů a novin.
 • 18:07 – Začínáme s Apple News, tedy službou, která u nás bohužel není dostupná. Třeba se to dnes změní.
 • 18:05 – Tim Cook vzpomíná celý ekosystém Applu, který účelně spojuje hardware, software a unikátní služby.
 • 18:03 – Na pódium vstupuje CEO společnosti Apple Tim Cook.
 • 18:01 – Tisková konference právě začíná.
 • 17:45 – Apple ve svém sídle v americkém Coupertinu za chvilku představí novinky ve svém portfoliu. Už minulý týden došlo na představení inovovaných iPadů, iMaců a druhé generace bezdrátových sluchátek AirPods.

Apple v pondělí 25. března představí své novinky

První letošní konference společnosti Apple je za námi. Konala se v pondělí 25. března v 18.00 našeho času v Divadle Steva Jobse a výrobce zde představil řadu nových služeb. Výčet představených novinek je dlouhý, ale o to zajímavější – Apple News+, Apple Card, Apple Arcade, Apple TV, Apple TV Channels a Apple TV+. Jak konference probíhala?

Představí Apple streamovací služby?

Pravděpodobně to budou nikoli hardwarové, ale softwarové produkty. Pozvánka na akci totiž láká sloganem „It’s show time.”, což jasně poukazuje na streamovací službu zaměřenou na filmy po vzoru Netflixu, HBO GO nebo Amazonu Prime. To ale nemusí být vše. Je zde jistá pravděpodobnost, že Apple ukáže také službu na předplatné časopisů a novin.

Týden před samotnou akcí si ale Apple dal „zahřívací kolo“. Měl představovací týden, v němž inovoval některé své hardwarové produkty. V pondělí 18. března Apple oživil iPad Air a omladil iPad mini, v úterý aktualizoval počítače iMac a ve středu přišla dlouho očekávaná druhá generace bezdrátových sluchátek AirPods. Ta se nyní mohou pochlubit pouzdrem s podporou bezdrátového nabíjení, delší výdrží při volání a novým čipem H1, který nabídne např. rychlejší přepínání mezi připojenými zařízeními.

 

iPad Air iPad mini

Prvními hardwarovými novinkami Applu pro rok 2019 se staly iPad Air a iPad mini.

Rádi bychom viděli také bezdrátovou nabíječku AirPower

Obě streamovací služby by byly případně dobře využitelné s novými iPady, tedy iPadem Air a iPadem mini. Apple své produkty inovoval o týden dříve pravděpodobně z toho důvodu, aby se na konferenci mohl plně soustředit na nové streamovací služby. Pokud by tomu tak bylo, nedočkali bychom se bohužel nové bezdrátové nabíječky AirPower a po dlouhé době vylepšeného iPodu Touch. Vše jsou ale zatím spekulace a jak to nakonec dopadne, uvidíme v pondělí v 18.00.

Apple nové produkty uvedl jen v tichosti, v pondělí 25. března ale chystá něco většího. Budou to nové streamovací služby? A přidají se k nim nějaké hardwarové novinky? Uvidíme již za pár dní.

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení
P-DC1-WEB08