Obnovit stránku

Apple Watch 6 (RECENZE) – nejlepší hodinky současnosti?

Aktualizováno • Autor: Daniel Hlas

Apple Watch dlouhodobě patří mezi nejprodávanější chytré hodinky na trhu. S o to větší zvědavostí jsme se pustili do praktického testování v pořadí již šesté generace, která v sobě ukrývá jen to nejlepší ze všech předchozích modelů. Jsou Apple Watch 6 skutečně písní budoucnosti, nebo je realita úplně jiná? Právě na to se pokusíme odpovědět v dnešní recenzi.

Apple Watch 6; Apple; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;

Apple Watch 6 (RECENZE) – OBSAH

 1. Ciferník pro každou příležitost
 2. Precizní dílenské zpracování
 3. Vytříbený systém s limitovanou výdrží
 4. Když je funkcí víc než dost
 5. Na cestě k lepšímu zdraví
 6. Apple Watch 6 – specifikace, dostupnost a cena

Ciferník pro každou příležitost

Apple Watch 6 již na první pohled zaujmou překrásným OLED displejem s vysokou jemností, špičkovými barvami i automatickou úpravou jasu, dosahujícího až 1 000 nitů. Oproti Apple Watch 3 navíc získáme o 30 % větší obraz, což je v kombinaci s užšími rámečky již opravdu znát. Přítomen je rovněž stále zapnutý displej (always-on), který naopak chybí u nižních modelů včetně Apple Watch SE. U konkurence jde sice o běžnou funkci dostupnou i u těch nejlevnějších modelů, Apple ji však propůjčuje jen nejvyšším generacím, čímž zákazníky láká k jejich koupi. Apple Watch 6 nicméně nenabízí jen univerzální always-on ciferníky, ale potěší přímo speciálními designy vycházejícími z aktuálního ciferníku (viz foto níže).

Apple svou nabídkou překrásných ciferníků a jejich propracovaností snadno předčí jakoukoliv konkurenci. Ciferníky jsou rozděleny do kolekcí, které mají určitý motiv (například časosběr zobrazuje zrychlený pohyb v určitém městě). Z dané kolekce si pak vybereme konkrétní podobu, což v případě časosběru znamená zvolit třeba New York, Paříž nebo jiné z mnoha nabízených měst. Ani zde přizpůsobení nekončí a často lze určit také font a barvu písma, případně typ zobrazovaných informací (tzv. komplikace), ať už jde o počasí, kalendář, srdeční tep, či cokoliv dalšího. Kliknutím na tato data přitom otevřeme příslušnou funkci, což nás ušetří zbytečného otevírání menu. Mezi ciferníky lze zároveň přepínat pomocí jediného gesta, takže můžeme mít připraveno vícero ciferníků a během vteřiny je kdykoliv přehodit dle dané situace. Velmi praktický je také obdélníkový tvar displeje, který neusekává řádky v horní či dolní části obrazovky, a stává se tak výrazně přehlednějším.

… … …
Nahoře jeden ze základních ciferníků, dole srovnání stejného ciferníku v always-on (vlevo) a běžném režimu (vpravo).

Precizní dílenské zpracování

Chytré hodinky Apple Watch 6 se pyšní špičkovým zpracováním až do toho nejmenšího detailu. Zatímco velká část konkurence sází na polymer (v podstatě plast), Apple Watch 6 má kovové pouzdro, ochranné sklíčko Ion-X a zadní stranu z keramiky se safírovým krystalem. Vedle luxusních materiálů musíme ocenit rovněž precizní zpracování, neboť k sobě vše dokonale přiléhá a člověk získává pocit, že za své peníze dostal výrobek na nejvyšší úrovni. Velkým překvapením tak není ani vodotěsnost do pěti atmosfér, která odolá nenadálému dešti, umývání rukou, ale i plavání v bazénu.

Nepřehlédnutelná je rovněž legendární ovládací korunka, která umožňuje intuitivní posouvání obsahu, přičemž dává i zpětnou vazbu pomocí jemných vibrací. Zapomenout nesmíme ani na relativně nenápadné tlačítko na pravé straně, jehož stisknutím otevřeme okénka spuštěných aplikací, mezi kterými tak můžeme snadno listovat. To šetří čas i energii, jelikož není nutné zavírat jednu aplikaci a ze základního menu hledat jinou, jak tomu často bývá u konkurenčních zařízení.

… … …
Nahoře základní menu, dole pohled na strany chytrých hodinek Apple Watch 6.

Vytříbený systém s limitovanou výdrží

Dalším tahákem Apple Watch 6 je operační systém, který nabízí jedno z nejhezčích a nejpropracovanějších prostředí vůbec. Zvláště originální je také menu složené z ikon jednotlivých aplikací, které je mimořádně přehledné a intuitivní, byť zájemci mohou zvolit i menu složené z řádků. Ani důraz na co nejlepší vzhled naštěstí nevyústil v jakékoliv zadrhávání systému. Vše je dokonale plynulé, za což vděčíme zejména dvoujádrovému 64bitovému procesoru, který je součástí nového čipu S6.

Zaznamenat lze i určitou hyperkorektnost, kdy je nutné například několikrát potvrdit provedení určité akce nebo vybrat jednu ze šesti barev kůže při prvním použití některých smajlíků. Proti jednoduchosti jde ostatně i rozdělení funkcí do nejméně tří mobilních aplikací, jmenovitě Watch, Zdraví a Kondice, případně také App Store. Daná komplexnost nicméně pramení i v nadstandardní možnosti přizpůsobení, takže si mnohé upravíme přesně k obrazu svému. Z hlediska konektivity se pak spolehneme na Bluetooth 5.0 a WiFi, která je přítomná v pásmu 2,4 GHz i modernější verzi 5 GHz. Výrazným limitem je naopak kompatibilita omezená pouze na mobilní telefony iPhone, konkrétně iPhone 6s a novější modely.

Apple Watch 6 má stejně jako předchůdci relativně omezenou výdrž baterie, která dle výrobce zvládne jen 18 hodin. O to větší překvapení skrývala praktická zkušenost, při níž nám hodinky vydržely okolo dne a půl. Nižší výdrž je nicméně určitou daní i za překrásný a zároveň propracovaný systém s dokonale hladkým chodem. Baterii ostatně začínají upozaďovat i zbylí výrobci, ať už jde o Samsung, Fossil, nebo Huawei, který u třetí generace snížil baterii ze dvou týdnů na 3 dny. Otázka nabíjení se navíc týká jen uživatelů, kteří s hodinkami spí, a i ti si standardně zvyknou na pravidelné dobíjení třeba v době sprchování. Celý proces v každém případě zpříjemňuje bezdrátová nabíječka s magnetickým přichycením.

… … …
Nahoře základní ciferník, vlevo dole připomínky, vpravo dole vytváření vlastního avatara (Memoji).

Když je funkcí víc než dost

Chytré hodinky Apple Watch jsou na trhu od roku 2015 a za tu dobu se toho naučily víc než dost. Mezi relativně běžnými funkcemi najdeme budík, stopky, odpočítávání, kalendář, kalkulačku, diktafon, světový čas, kontrolu spouště telefonu nebo detailní počasí včetně předpovědi na příští dny. Ovládat lze také hudbu přehrávanou na smartphonu, případně si muziku můžeme pustit přímo z hodinek prostřednictvím bezdrátových sluchátek. S vnitřním úložištěm 32 GB si nemusíme dělat starosti ani o volnou kapacitu, Apple Watch 6 totiž snadno pojmou tisíce našich oblíbených skladeb. Široké možnosti rozšíření představuje rovněž App Store, který ukrývá kvanta aplikací všemožného zaměření. Samozřejmostí jsou screenshoty aplikací, hodnocení od ostatních uživatelů nebo popis, byť ten zůstává přece jen v angličtině.

Připraveny jsou rovněž mapy umožňující jak zobrazení naší aktuální polohy, tak navigaci do zvoleného cíle, ať už se přepravujeme pěšky, na kole, nebo autem. Na cestách ostatně využijeme i službu bezkontaktních plateb Apple Pay, kterou aktivujeme dvojitým stisknutím tlačítka před přiložením k terminálu. Stejně přístupná je i hlasová asistentka Siri, kterou spustíme pouhým zvednutím zápěstí, byť nutno dodat, že Siri stále neumí česky.

Značně propracované jsou také notifikace, na které můžeme odpovídat prostřednictvím smajlíků, nákresů, předpřipravených zpráv nebo diktování. Apple Watch 6 rozeznají každé slovo s až překvapivou přesností a diktování se tak pravděpodobně stane i vaší oblíbenou volbou, byť v hlučném prostředí pochopitelně užít nelze. Uplatnit můžeme rovněž vlastnoručně vytvořeného avatara (tzv. Memoji), kterého si lze přizpůsobit až do těch nejmenších detailů. Díky integrovanému mikrofonu a reproduktoru snadno vyřídíme i telefonní hovory, stačí ponechat smartphone v dosahu.

… … …
Nahoře základní ciferník, vlevo dole aplikace Hluk, monitorující hlučnost prostředí, vpravo dole aplikace Počasí.

Na cestě k lepšímu zdraví

Apple Watch 6 zajistí i monitoring našeho zdraví. Spolehnout se můžeme na celodenní sledování tepu včetně upozornění na abnormální výkyvy, byť měření probíhá jednou za několik minut a náhlé změny tak nemusí být včas rozpoznány. O data přesnější než kdykoliv předtím se přitom stará třetí generace optického snímače, která zvládá také měření okysličení krve či EKG, což je jedna z nejvzácnějších funkcí vůbec. Originálním prvkem je taktéž automatické spuštění 20sekundového odpočítávání při umývání rukou, byť to někdy aktivuje i prosté umývání nádobí.

Další osobitou funkcí je nepřetržité měření hluku, které nás ihned upozorní na příliš hlučné okolí. Samozřejmostí je také sledování spánku, které však mívá problém s jeho automatickým rozpoznáním, takže usínání dokážou narušit pípající upozornění. Přítomno je i sledování stresu, byť údaje o něm se překvapivě ukrývají jen v mobilní aplikaci, což u tak zajímavého ukazatele může být poněkud frustrující. Pochválit naopak musíme používání termínu „variabilita srdeční frekvence“, který na rozdíl od pojmu „stres“ není zavádějící, jelikož jde o ukazatel zátěže celého organismu. Užitečná jsou rovněž dechová cvičení, která dle volby trvají 1–5 minut a při nádechu jemně vibrují, čímž umožňují zavření očí pro ještě efektivnější zklidnění.

Apple Watch 6 za nás monitorují i denní aktivitu, která je vyznačena pomocí tří barevných kroužků. Modrá barva zde značí běžný pohyb, zelená intenzivní aktivitu a modrá zase přerušení sezení v určité hodině. Denní cíle se přitom automaticky upravují dle naší kondice, díky čemuž se stávají dosažitelnými skutečně pro každého. Možné je i propojení s přáteli, aby nás motivovalo vzájemné porovnávání naplnění kroužků, přičemž vytvořit lze i přímou soutěž. Z hlediska ochrany zdraví musíme vzpomenout rovněž automatickou detekci pádu, která vede k vytočení nouzového čísla. Podobně funguje i funkce SOS, kde trojité stisknutí tlačítka opět zavolá pomoc, načež informovat může i námi vybrané kontakty.

Model Apple Watch Series 6 Apple Watch SE Apple Watch Series 3
Velikost 44mm nebo 40mm 44mm nebo 40mm 42mm nebo 38mm
Displej o 30 % větší než u Series 3 o 30 % větší než u Series 3 standardní rozměr
Funkce Always-On × ×
Měření saturace kyslíkem × ×
EKG × ×
Cena od 11 490 Kč 7 990 Kč 5 790 Kč

Zobrazit podrobnější srovnání

Model Apple Watch Series 6 Apple Watch SE Apple Watch Series 3
Detekce pádu ×
Monitorování hluku ×
Family Setup ×
Kompas ×
Výškoměr stále aktivní stále aktivní aktivní na vyžádání
Korunka Digital Crown s haptickou odezvou s haptickou odezvou bez odezvy
Reproduktor a mikrofon 2. generace 2. generace 1. generace
Reproduktor o 50 % hlasitější o 50 % hlasitější standardní
Čip S6 S5 S3
Kapacita úložiště 32 GB 32 GB 8 GB
Bluetooth 5.0 5.0 4.2
WiFi 2,4 GHz a 5 GHz 2,4 GHz 2,4 GHz

Připraven je rovněž obrovský počet sportovních režimů, přičemž některé z nich Apple Watch 6 rozpoznají i automaticky. Zvolit lze také cíl daného cvičení, na jehož dosažení nás hodinky upozorní, abychom věděli, že můžeme pomalu končit. Na venkovní aktivity je připraven i polohový systém GPS pro přesnější výpočet zdolané vzdálenosti či záznam celé trasy. Dle výrobce nicméně GPS vybije baterii za 7 hodin a na celodenní turistiku tak Apple Watch 6 zrovna dělané nejsou. Vhod naopak přijde kompas, stále aktivní výškoměr a v případě kompatibilních posilovacích strojů i možnost spárování ke sdílení veškerých dat.

Apple Watch 6 – varianty, dostupnost a cena

Apple Watch 6 jsou k dostání v mnoha zajímavých variantách, které se liší velikostí (40 nebo 44 mm), materiálem i odstínem pouzdra. V případě hliníku můžeme vybírat z barvy stříbrné, zlaté, vesmírně šedé, modré a červené zvané (PRODUCT)RED. O něco dražší nerezovou ocel lze naproti tomu pořídit ve stříbrné, zlaté nebo grafitově šedé. Ještě větší výběr nalezneme u řemínků, kterých je na trhu nepřeberné množství, díky čemuž narazíme na různé materiály, vzhledy i druhy zapínání. Úplnou novinkou je pak LTE verze, která umožňuje samostatné připojení k mobilní síti, a tím zpřístupňuje jak volání a SMS, tak internet. Apple Watch 6 jsou k dostání od září 2020 a to v ceně začínající na 11 490 Kč. Nabídka veškerých modelů na vás čeká již nyní, prohlédnout si ji můžete pomocí zeleného tlačítka níže.

chytré hodinky; smartwatch; wearables;

Apple Watch 6

Chytré hodinky

Apple Watch 6 bezpochyby patří mezi nejlepší chytré hodinky na trhu a majitelé iPhonů by je rozhodně měli zařadit do toho nejužšího výběru. Cena je sice o něco vyšší, odměnou je ale po všech stránkách prvotřídní zařízení, se kterým budete více než spokojeni.

Klady

 • Bezkonkurenční zpracování
 • Nejhezčí ciferníky na trhu
 • Famózní systém s obchodem aplikací
 • Mnoho variant a ještě více řemínků
 • Detekce pádu, SOS i EKG
 • Apple Pay

Zápory

 • Podpora pouze iPhonů 
 • Místy zbytečně komplikované prostředí
 • 1,5denní výdrž baterie
 • Vyšší cena

Zobrazit dříve napsané preview

Série Apple Watch si již několik let pyšní titulem nejúspěšnějších chytrých hodinek na trhu. V průběhu roku 2020 Apple uvedl na trh hned dva modely, které výsadní postavení kalifornského výrobce dále potvrdily. První z nich, Apple Watch SE, láká atraktivní kombinací nejdůležitějších funkcí a dostupné ceny, zatímco vlajková loď Apple Watch Series 6chce být tím nejlepším produktem na trhu. A už na první pohled k tomu nemá daleko.

Apple Watch 6; Apple; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;

Apple Watch 6 – OBSAH

 1. Jasnější Always-On a nová řada ciferníků
 2. Více řemínků, více barev
 3. Maximum funkcí pro život bez kompromisů
 4. Pohybem k lepšímu já
 5. Když je zdraví na prvním místě
 6. Apple Watch 6 – specifikace, dostupnost a cena

Jasnější Always-On a nová řada ciferníků

Tak populární chytré hodinky, jakými Apple Watch 6 bezpochyby jsou, nemohou uspět bez vytříbeného displeje s těmi nejlepšími vlastnostmi. Přítomný panel proto nepřekvapí vysokým rozlišením nebo výbornou jemností, která patří mezi ty nejlepší na trhu. Zážitek z obrazu přitom neohrozí ani měnící se světelné podmínky. Apple Watch 6 totiž jas automaticky upraví dle okolního prostředí a díky maximální svítivosti 1 000 nitů si snadno poradí třeba i s letním sluncem. Přítomna je i funkce Always-On umožňující nepřetržité zobrazení všech základních informací bez nutnosti ustavičné aktivace displeje. Apple Watch 6 navíc zvyšují svítivost funkce Always-On o 250 %, což zajistí snadnou čitelnost za jakékoliv situace.

Apple Watch 6 Apple Watch 6

Operační systém watchOS nabízí možnost vytvořit ciferníky s libovolným designem, ukazateli dat a zástupci aplikací dle vlastního výběru. Díky tomu je možné připravit speciální ciferníky pro konkrétní situace, ať už fotografujeme, hrajeme fotbal, nebo sedíme v kanceláři. Připravený ciferník jednoduše zobrazí vše podstatné, aniž by bylo nutné listovat napříč funkcemi a hledat potřebné informace. Po boku Apple Watch 6 přitom byly uvedeny i některé předpřipravené kousky, jako je ciferník určený fotografům, který zobrazí čas východu/západu slunce, data o počasí nebo aktuální světelné podmínky. Dobrodruzi zase využijí ciferník s informacemi z kompasu nebo údaje o pozici slunce a nadmořské výšce. Další ciferníky využijí fanoušci vodních radovánek, pozorovatelé oblohy, amatérští meteorologové nebo příznivci plánování.

Představeno bylo i sedm zbrusu nových ciferníků pro zobrazení času, které lze dále přizpůsobit k obrazu svému. Mezi nimi najdeme vzhled složený z pruhů, jejichž barvy a rozložení si upravíme tak, abychom podpořili svůj oblíbený sportovní tým nebo vytvořili design perfektně ladící k našemu outfitu. Skvěle vypadá i typografický ciferník, který nabízí různorodá písma, nebo GMT ciferník zobrazující aktuální čas v několika časových pásmech najednou. Velmi zajímavý je také umělecký kousek od Geoffa McFetridge, který vyobrazuje avatary, jejichž oči nahrazuje aktuální čas. Takových avatarů jsou k dispozici miliony a střídat se mají při každém zvednutí zápěstí, takže nás jen tak snadno neomrzí. Podobně vyhlíží i ciferník využívající Memoji, tedy naši vlastní animovanou postavu, která všemožně reaguje na dotek. Nové ciferníky si ostatně prohlédněte na obrázku níže.

Více řemínků, více barev

V oblasti konstrukce se nezměnilo prakticky nic a Apple Watch 6 nabízí hliníkové pouzdro ze 100% recyklovaného materiálu v rozměrech 40 mm a 44 mm. Spektrum dostupných barev je ale širší a vedle zlaté, stříbrné a vesmírně šedé si můžeme vybrat i novou modrou nebo sytě červenou variantu. Poslední zmíněná nese označení (PRODUCT)RED a už na první pohled zaujme svým výrazným, a přitom nenuceným designem.

Apple Watch 6; béžova Apple Watch 6; bílá Apple Watch 6; červená Apple Watch 6; modrá Apple Watch 6; oranžová Apple Watch 6; pruhy Apple Watch 6; tmavě šedá Apple Watch 6; žlutá Apple Watch 6; zelená

Svého uvedení se dočkaly také navlékací řemínky, které jsou pro majitele Apple Watch naprostou novinkou. Tyto pásky jsou vyrobeny z jediného kusu pružného materiálu, a umožňují tak rychlé navlečení bez přítomnosti jakýchkoli spon nebo přezek. První variantu navlékacího řemínku tvoří silikonová guma, která je vysoce pohodlná, lehká a vhodná i pro sport. Existuje přitom hned v sedmi barevných variantách – bílé, černé, námořnicky tmavomodré, citrusově růžové, kypersky zelené, zázvorové a (PRODUCT)RED. Lákavou alternativou je pak pletený řemínek z více než 16 000 nití recyklovaného polyesteru, které vytváří zcela unikátní texturu. Pletený řemínek je k dostání ve variantě uhlové, atlanticky modré, snově zelené, punčově růžové a (PRODUCT)RED. Perfektně padnoucí rozměr v obou případech zajišťuje výběr z devíti odlišných velikostí, a uživateli tak stačí zvolit si správný rozměr.

Ať už si vyberete cokoliv, nejde o volbu definitivní. Apple Watch 6 totiž nabízí možnost řemínky kdykoliv snadno a rychle vyměnit. Chcete-li si prohlédnout aktuální nabídku řemínků, neváhejte se podívat například zde. Pro úplnost ještě dodejme, že Apple představil také nové kožené pásky, řemínky pro Apple Watch Hermès i novou edici Apple Watch Nike.

Apple Watch 6; Apple; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Podoba všech pěti barevných variant pletených navlékacích řemínků.

Prohlédnout varianty navlékacích řemínků

Apple Watch 6; Apple; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;

Maximum funkcí pro život bez kompromisů

Chytré hodinky Apple Watch 6 jsou nejen nádherným produktem, ale i funkcemi nabitým zařízením. Ve výbavě najdeme například budík, kalendář, mapy, předpověď počasí, virtuální asistentku Siri nebo možnost přijímat telefonní hovory, SMS zprávy a notifikace. Z App Storu si navíc stáhneme jakoukoliv aplikaci dle vlastního výběru, a počet funkcí Apple Watch 6 je tak prakticky nekonečný. Příznivce bezkontaktních plateb zase potěší přítomnost služby Apple Pay, která je nově podporována také v České republice. Mobilní aplikace i systém hodinek jsou navíc v češtině a plné podpoře se těší také česká diakritika.

Apple představil také novou službu Family Setup, která umožňuje využívání Apple Watch i těm členům domácnosti, kteří nevlastní iPhone – všechny hodinky stačí spárovat s jediným telefonem. Majitelům LTE verze přitom zůstane vlastní telefonní číslo a v případě dětí lze nastavit také kontakty, se kterými mohou komunikovat. Užitečné mohou být i notifikace o přítomnosti na určitém místě, takže nám telefon například oznámí, že dítě s hodinkami dorazilo do školy. K dispozici je také mód školního vyučování, který dětem usnadní soustředění vypnutím nepotřebných funkcí. Funkci Family Setup podporují Apple Watch Series 4 a novější modely, Česká republika však zatím není mezi podporovanými zeměmi.

O dokonale plynulý chod hodinek Apple Watch 6 se stará dvoujádrový 64bitový procesor A13 Bionic založený na čipu z iPhonu 11. Ten je optimalizován speciálně pro Apple Watch 6 a oproti předchozí generaci nabízí o 20 % vyšší výkon. Výdrž baterie sice zůstává na pouhých 18 hodinách, rychlost nabíjení zato narostla o 20 % a k dispozici je i oblíbená magnetická nabíječka. O konektivitu se pak stará Bluetooth v moderní verzi 5.0 a WiFi s podporou pásem 2,4 GHz i 5 GHz. Pozor si ale dejte na kompatibilitu s mobilním telefonem – Apple Watch 6 totiž vyžadují iPhone 6s nebo novější model.

Pohybem k lepšímu já

Apple Watch 6 zachovává monitorování celodenní aktivity, v jehož rámci počítá ušlé kroky, množství spálených kalorií, protažení nebo čas strávený v intenzivní aktivitě. K pravidelné aktivitě nás i tentokrát motivují tři barevné kroužky indikující míru naplnění různých činností. Každodenním uzavíráním kruhů získáme jistotu o dostatku pohybu, který je podmínkou dobré kondice a pevného zdraví. Své výkony přitom můžeme sdílet s ostatními a konkrétní jedince lze dokonce vyzvat i ke společnému závodu.

Samozřejmostí je i přítomnost mnoha sportovních režimů včetně aktivit odehrávajících se ve vodě. Apple Watch 6 se totiž chlubí vodotěsností 5 ATM, která odolá náporu vody při umývání rukou, sprchování i plavání, zatímco potápění je doporučeno se vyhnout. Apple Watch 6 zároveň mají vlastní GPS pro záznam trasy a dalších parametrů, takže nepotřebujeme chytrý telefon v dosahu. Současně nechybí ani kompas, výškoměr nebo detekce pádu, která člověku může doslova zachránit život.

Apple Watch 6; Apple; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Ukázka ciferníku zaměřeného na fotografování.

Popis nové služby Apple Fitness+

Na keynote byla uvedena i zbrusu nová služba Apple Fitness+, která nabízí databázi videí jakožto snadný a pohodlný návod ke cvičení. Předcvičování lze sledovat na iPhonu, iPadu a Apple TV, takže můžeme trénovat, ať už jsme kdekoliv. V rohu obrazovky zároveň vidíme podstatné informace z hodinek, jako je třeba aktuální tep, spálené kalorie nebo již zmíněný kruh denní aktivity. Významnou úlohu sehrává také hudba, kterou si můžeme vybrat dle vlastního vkusu, aby nás motivovala k lepším výkonům lépe než kdykoliv předtím. Workouty zahrnují jak cvičení s vlastním tělem v podobě jógy a tance, tak tréninky na posilovacích strojích, ať už jde o běžecký pás, rotoped, nebo veslovací trenažér. Celkem je na výběr z deseti různých aktivit a zvolit si můžeme i časovou investici od 5 do 45 minut.

Pro jedince s horší fyzičkou má Apple Fitness+ připraven speciální program, který je dostane do formy potřebné pro další cvičení. Každý týden navíc přibývají nové workouty a jak už vám asi dochází, tahle služba není zdarma. Apple Fitness+ vychází na 9,99 dolaru měsíčně nebo 79,99 dolaru ročně, což je přece jen méně, než kolik bychom nechali v posilovnách a fitness centrech. Česká republika nicméně nepatří mezi podporované země, a na Apple Fitness+ si tak musíme ještě chvíli počkat.

Když je zdraví na prvním místě

Chytrým hodinkám Apple Watch vždy záleželo na podrobném monitorování našeho zdravotního stavu a jinak tomu není ani u šesté generace. Ta hlídá více parametrů než kdykoliv předtím, ať už jde o srdeční tep, nebo poměrně vzácnou funkci EKG. Ta vyžaduje přiložení prstu na korunku a 30 vteřin vašeho času, aby vygenerovala kompletní záznam schopný rozeznat třeba i nepravidelný srdeční rytmus, byť o zdravotnický přístroj samozřejmě nejde.

Apple Watch 6 navíc dokážou změřit saturaci kyslíku v krvi (SpO2), což je údaj široce vypovídající o našem zdraví. SpO2 je dáván do spojitosti dokonce i s koronavirem, který při napadení plic může snížit koncentraci kyslíku v krvi, což Apple Watch 6 ihned rozpoznají. O výjimečně přesné měření všech potřebných veličin se ostatně stará výrazně inovovaný snímací senzor, který využívá čtyř klastrů elektroluminiscenčních diod (LED) a čtyř fotodiod.

Poměrně unikátní funkcí je také automatické rozeznání umývání rukou a spuštění 20vteřinového odpočítávání, které nás motivuje k dodržení doporučené délky hygieny rukou, což se dnes hodí více než kdykoliv předtím. Apple Watch 6 na uživatele nezapomínají ani v noci. Monitorují totiž spánek, a umožňují tak získat představu o stavu vlastní regenerace.

Apple Watch 6; Apple; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Přehled hlavních charakteristik chytrých hodinek Apple Watch 6.

Apple Watch 6 – specifikace, dostupnost a cena

Cenovka chytrých hodinek Apple Watch 6 je stanovena na 11 490 Kč, což zhruba odpovídá ceně předchozí generace v době zahájení prodeje. Apple Watch 6 jsou dostupné již od 18. září. Chcete-li si svůj kus zajistit i vy, nezapomeňte kliknout na zelené tlačítko níže.

Šestá generace nejprodávanějších chytrých hodinek na světě je dalším krokem k dokonalému produktu. Špičkové zpracování a jeden z nejpropracovanějších systémů na trhu nově obohatila řada inovativních funkcí, které z Apple Watch 6 dělají jedny z nejlepších chytrých hodinek na trhu.

i Mohlo by vás zajímat

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB08