Obnovit stránku

Arcane 2. série – Vše, co víme

• Autor: Jiří Fait, Štěpán Lenk

(Update): Doplněno o teaser.

Milované univerzum League of Legends od studia Riot Games se na konci roku 2021 rozrostlo o animovaný projekt Arcane, který debutoval na streamovací službě Netflix a stal se živoucím důkazem toho, že i videoherní adaptace mohou být kvalitním dílem samo o sobě. A protože na pokračování už se samozřejmě pilně pracuje, v našem článku o druhé sérii Arcane naleznete vše podstatné.

Arcane 2. série; screenshot: cover

Ilustrační obrázek, zdroj: Riot Games

Arcane 2. série: Vše, co víme – OBSAH

Arcane 2. série: Trailery


Nejnovější trailery a ukázky, které jsou momentálně k druhé sérii Arcane dostupné.

Arcane: Season 2 First Look

zdroj: Riot Games

(21. 11. 2021): Arcane: Season 2 Announcement

Arcane: Season 2 Announcement

zdroj: Riot Games

Arcane 2. série: Premiéra v ČR a platformy


Konkrétní datum vydání druhé řady seriálu Arcane zatím není známo, její příchod na Netflix ale můžeme očekávat v listopadu 2024.

Arcane: Season 2 | Date Announcement | Netflix

zdroj: Netflix

Druhá řada Arcane dorazí v listopadu 2024!

Tvorby seriálu se opět zhostilo animační studio Fortiche Studios ve spolupráci s Riot Games, tedy s autory videoherní předlohy League of Legends. Minimálně po stránce audiovizuální by tedy kvalita měla být zaručena, a když si Riot Games dají stejnou práci se scénářem jako v případě řady první, řítí se na nás výjimečný zážitek.

Arcane 2. série: Příběh


! Následující text obsahuje spoilery z první sezóny !

Tyto spekulace berte s rezervou, jelikož zatím nebylo nic oficiálně potvrzeno. Kvůli Jinx a jejímu řádění možná víte, že některé postavy se v druhé sérii pravděpodobně neobjeví poté, co vypálila na budovu rady Piltoveru raketu s arcane krystalem. V budově rady se zrovna nacházelo několik důležitých postav (Jayce, Mel, Viktor, Cassandra, Hoskel, Bolbok, Shoola a Salo) a nečekáme, že by všichni měli štěstí a explozi přečkali se zdravou kůží. Pokud bychom měli hádat, minimálně Jayce to podle nás přežije a bude o to urputněji pronásledovat Jinx. Pravděpodobně to také znamená, že jakákoli dohoda na vytvoření nezávislosti Zaunu, oblasti pod městem Piltover, zřejmě padá.

Arcane; screenshot: 1. série

Ilustrační obrázek, zdroj: Riot Games

Po raketovém „dárečku“, který radě Piltoveru naservírovala Jinx, se druhá série může ubírat jakýmkoli směrem – nabízí se pomsta, srdceryvné srovnání se se ztrátou nebo úplně jiná oblast, která byla v seriálu prozatím jen zmíněna (například Valoran a Shurima)

Jestliže zemře také matka strážkyně Caitlyn, mohlo by to narušit její vztah s Vi, se kterou se během první řady obyvatelka Piltoveru sblížila. Vi je navíc sestrou Jinx, což by růžovovlasou mlátičku mohlo postavit před nejistou křižovatku rozhodnutí – pomoct Caitlyn a Jayceovi s pomstou, anebo „zachránit“ svou sestru před ní samou. Tak či onak, pokud se tvůrci nevydají kompletně odlišným směrem (univerzum League of Legends je hluboká studnice potencionálních příběhů), můžeme  pravděpodobně očekávat krvavou válku mezi Piltoverem a Zaunem.

Pokud jde o další příběhové nitky, kterými by se mohla druhá sezóna Arcane zabývat, očekáváme, že Heimerdinger a Ekko budou i nadále spolupracovat na pomoci podzemnímu městu. Poté, co byl malý profesor vyloučen z Piltoverské rady, narazil v 8. epizodě na zraněného Ekka v ulicích Zaunu. Možná také zjistíme, zda se Viktor zcela ztratí ve svém výzkumu magitechniky. V důsledku studia magijádra už neúmyslně zavraždil svou kamarádku z dětství Sky a zdá se, že ve druhé sérii půjde ještě temnější cestou. Zveřejněný teaser možná také naznačuje přítomnost vlkodlačí bestie jménem Warwick, to ale zatím nebylo oficiálně potvrzeno.

Arcane 2. série: České titulky a dabing


Zatím sice není nic oficiálně potvrzeného, můžeme ale poměrně bezpečně předpokládat, že druhá řada Arcane bude obsahovat české titulky a dabing, stejně jako v případě té první.

Arcane 2. série: Herecké obsazení a tvůrčí tým


Ani v tomto případě nemáme žádné potvrzení, ale na základě výše uvedeného teaseru (viz kapitola Premiéra v ČR a platformy) jsme si celkem jistí, že se trojice ženských postav, tedy Jinx (Ella Purnell), Vi (Hailee Steinfeld) a Caitlyn (Katie Leung), vrátí i v druhé řadě.

Arcane; screenshot: Jinx Arcane; screenshot: Vi

zdroj: oneesports.gg

I když první série nabídla řadu příběhových linek a zábavného pletichaření mezí bohatým Piltoverem a chudým Zaunem, seriál táhly hlavně postavy Jinx a Vi. Upřímně řečeno, pokud by na ně druhá řada zapomněla, asi bychom se hodně zlobili!

Jak již bylo řečeno, v závislosti na tom, jak dopadne útok na radu Piltoveru, může (a nemusí) se vrátit celá řada postav z první série. Jayce (Kevin Alejandro) je dobrý „kandidát na přežití“, jelikož první řada mu v budování Piltoveru a jeho budoucnosti naservírovala větší roli a nezdá se, že by to teď náhle skončilo. Na druhou stranu, všichni jsme kdysi do poslední chvíle věřili, že to Ned Stark nakonec rozchodí... a jak to dopadlo.

Arcane; screenshot: Caitlyn, Jayce

zdroj: Esport.gg

Pokud bychom si měli vsadit, minimálně i Jayce a Caitlyn se zřejmě v druhé řadě opět objeví.

Kromě toho by se ve druhé sezóně měli vrátit Ekko (Reed Shannon) a Heimerdinger (Mick Wingert). Toto duo nebylo součástí útoku na komnatu rady, takže bychom mohli být svědky vývoje jejich postav v druhé sezóně Arcane. Vrátit by se měl i Viktor (Harry Lloyd), přestože byl v době Jinxina útoku v komnatě Rady. Jelikož je univerzum League of Legends plné zajímavých hrdinů a postav, je více než pravděpodobné, že se v druhé řadě objeví nové hlavní a podpůrné postavy. Ty nám ovšem Netflix, Riot Games a Fortiche Productions představí, až nastane ten pravý čas.

Arcane 2. série: Soundtrack/hudba


Kromě parádních animací Arcane potěšilo diváky také povedeným soundtrackem, který v sobě skrýval jak vážné tóniny, tak i moderní tracky například od kapely Imagine Dragons. Na soundtracku pro první sérii se podílela ovšem celá řada umělců: japonský kytarista Miyavi (ztvárnil také roli Finna v seriálu), Sting, Woodkid a další. Druhá série se zřejmě ponese v podobném duchu, pokud budou mít soundtrack opět na starosti Alexander Temple a Alex Seaver.

Arcane 2. série: Recenze a hodnocení


Na druhou řadu seriálu Arcane zatím nejsou k dispozici žádné recenze či hodnocení.

Arcane 3. série: Můžeme se těšit na pokračování?


Společnost Netflix si je úspěchu značky Arcane vědoma – druhá série je již v produkci a prezidentka společnosti Riot Games, Shauna Spenley, pro magazín Deadline řekla, že pro League of Legends nakonec připraví další animované a hrané projekty.

I když to sice není potvrzení třetí řady, lze minimálně očekávat, že univerzum League of Legends zřejmě neskončí pouze u animovaného Arcane.

i

• Zdroje: Deadline, twitter, Riot Games


Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB02