Obnovit stránku

Od 10.5. jsou pro vás všechny  naše pobočky opět otevřeny. Máme pro vás tisíce produktů skladem a ihned k odběru, rychle a bezpečně.

Rosa - centrum pro ženy

V Informačním a poradenském centru ROSA na Praze 2 je poskytováno bezplatné odborné sociální poradenství v oblasti  domácího násilí (sociálně právní, sociálně terapeutické, psychosociální a případně právní) ženám obětem domácího násilí tak, aby se lépe orientovaly ve svých právech, nalezly odvahu a schopnost řešit svoji situaci, pochopily cyklus násilí a byla posílena jejich ochrana před dalším násilím v rodině. Služba směřuje k posilování schopnosti ženy řešit situaci vlastními silami, stabilizaci a začlenění do běžného života bez přítomnosti násilí.

Konzultace jsou bezplatné, ale vždy je třeba se objednat na telefonním čísle +420 241 432 466. 

Alza.cz darovala centru Rosa dámské hygienické tampony v celkové hodnotě 7.986,- Kč.

„ROSA oslavila 25 let pomoci ženám. Za tu dobu dokázala mnohé. Došlo k vybudování poradenského centra, otevření prvního azylového domu i bytů s utajenou adresou, ROSA ale především pomohla velké řadě žen a jejich dětí: poradenství poskytla opakovanou pomoc 10 448 klientkám,  azylové ubytování pomohlo za období 1998-2018 celkem 356 ženám a 413  dětem a za tuto dobu poskytla 42 491 telefonických krizových intervencí“, říká Marie Vavroňová, ředitelka centra. „Co nám v naší práci pomáhá? Třeba i poznání, že naše práce má smysl, konkrétní výsledky. Když z ustrašeného dítěte, s nedůvěrou se dívajícího na každého dospělého, vyrostla budoucí psycholožka či právník a z bité ženy, která se zachvěla při každém zazvonění u dveří bytu, se stala podnikatelka či pracovnice banky, řídící sama svůj život. Čerpaly jsme a čerpáme sílu a podporu od celé řady lidí, kteří naši činnost oceňují. Jedním z těch, kteří nás opakovaně podpořili je i Alza.cz. Děkujeme."

                                                                                                                                                         Marie Vavroňová, ředitelka centra ROSA 

Více se o organizaci Rosa dozvíte zde.

P-DC1-WEB24