Obnovit stránku

Flashdisky

Rychlost čtení a zápisu

Rychlost, se kterou se data zapisují na flash disk nebo se z něj kopírují. Udává se v MB/s (megabajtech za sekundu). Vysoké rychlosti se nejvíce projeví při zápisu nebo čtení velkých objemů dat, kdy rozdíly oproti pomalejším flashdiskům mohou být i v minutách. 

Lightning

Konektor Lightning vyvinula společnost Apple a používá se výhradně v jejích produktech, jako je iPhone, iPod a iPad. Obdobně jako USB slouží k nabíjení mobilních zařízení a přenosu dat. Nahrazuje starší 30 pinový konektor u produktů uvedených po roce 2012. 

USB OTG

Flashdisk vybavený USB OTG disponuje dvěma konektory. Jedním z nich je USB konektor pro připojení k počítači a druhý konektor slouží pro připojení k mobilním zařízením. Může se jednat o konektor micro USB nebo Lightning pro připojení k produktům společnosti Apple (iPhone, iPad, iPod).

Co je to USB?

Svět USB konektorů se v poslední době hodně mění, a tak se není čemu divit, že se mění i značení. Bohužel může působit trochu zmateně, a tak bychom vám rádi vysvětlili, o co vlastně jde. USB (univerzální sériová sběrnice) se používá již téměř všude od počítačů, přes televize a telefony až např. i k hudebním nástrojům. Je tedy dobré znát několik základních informací.

Kapacita

Velikost paměti flashdisku (kapacita) se udává v gigabajtech (GB). Obvyklá velikost se pohybuje od 4 GB do 128 GB, ale stále častěji se objevují modely s kapacitou 256 Gb a více. 

P-DC1-WEB13