Obnovit stránku

Záložní zdroje

Přepětí

Přepětí je druh napětí, které má větší frekvenci, než je obvyklé. Takový typ napětí jednoznačně není dobrý pro jakoukoliv elektroniku. Z toho důvodu lze zakoupit přepěťové ochrany, které vaše zařízení, ale i vás. K přepětí často dochází při zkratu, například kvůli blesku nebo vadné elektroinstalaci. Mimo jiné k němu může dojít i opakovaným zapínáním přístroje, či jeho náhlým vypnutím.

Rack unit

Rack unit neboli racková jednotka slouží k popisu výšky zařízení určeného pro upevnění v racku. Jedna racková jednotka je 1,75 palce(44,45 mm) a označuje se zkratkou "U"( 1U, 2U,...). Udává výšku zařízení umísťovaného do racku nebo celkovou výšku racku.Rack UPS

Rack UPS je druh záložního zdroje, který je určen primárně pro servery. Vkládá se klasicky do racků a je dostupný většinou ve velikostech 1U–3U. Od klasického UPS se liší hlavně svojí velikostí, která bývá často menší, zato podporuje mnohem více počítačů až příslušenství než Tower UPS.

Tower UPS

Tower UPS je jedním z druhů záložních zdrojů. Je specifický svým tvarem, který je podobný menší počítačové skříni. Zpravidla je používaný v domácnostech nebo menších kancelářích. Často mívá 4 až 8 zásuvek pro veškerá zařízení, což stačí pro všechny nenáročné uživatele. Nevýhodou některých modelů je velikost, která někdy může dělat problémy v menších místnostech.

P-DC1-WEB14