Obnovit stránku

Pomohli jsme v roce 2020

ALZA.CZ PODPOŘILA NADAČNÍ FOND PRO PŘEDČASNĚ NAROZENÉ DĚTI A JEJICH RODINY ČÁSTKOU 1 500 000 KČ

10.12.2020 - Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny byl založen v prosinci roku 2013 Hanou Píšovou a Markétou Stránskou. Nadační fond vznikl na základě osobní zkušenosti s příchodem předčasně narozených dvojčat na svět. Cílem fondu je pomáhat rodinám předčasně narozených dětí, které se ocitly v tíživé finanční a psychické situaci. Nadační fond pomáhá vždy konkrétní rodině a jejich konkrétní potřebě spojené s předčasně narozeným dítětem. Alza.cz dosud pomohla 85 rodinám a další budou následovat.

Alza podpořila potřebné i v Maďarsku

31.12.2020 - Alza.cz spolu s Alza.hu podpořila potřebné v Budapešti. Darovala 10 notebooků dětem ze základní školy Hunyadi iskoláért Alapítvány a televizor pro farnost Szigetszentmiklós, vše v celkové hodnotě 2 909 132 HUF.

ALZA.CZ DAROVALA 1 000 000 KČ NA PROJEKT 500 VENTILÁTORŮ DO (NEJEN) ČESKÝCH NEMOCNIC

27.3.2020 - Alza.cz podpořila sbírku od Corovent.cz – ČVUT, Covid19cz a desítky dalších českých firem.

Ježíškova vnoučata, projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu

16.11.2020 - Letos budou Ježíškova vnoučata (4. ročník) zásadní, ale také komplikovaná. Vnoučata/dárci nebudou moct do domovů pro seniory s dárky chodit a trávit se seniory čas (vloni takto předali dárci 16 tisíc dárků a zážitků seniorům). Proto se NF Českého rozhlasu dohodl se dvěma kurýrními firmami, které budou zdarma dárky doručovat a místo osobního setkání jsme pro všechny domovy pro seniory (momentálně cca 500 domovů) zřídili zdarma účty v aplikaci Oscar Senior (unikátní aplikace pro poskytování distanční služby pečovatelů pro seniory a dlouhodobě nemocné). Dárce/vnouče či rodinný příslušník se tak bude moct se seniorem propojit videohovorem prostřednictvím této aplikace na tabletu. Alza.cz zapůjčila pro projekt Ježískova vnoučata 15 potřebných tabletů.

Alza.sk darovala notebooky pre študentov na Slovensku

11.11.2020 - Nakoľko od 12. októbra zostalo na Slovensku veľké množstvo študentov stredných škôl doma a neskôr sa k nim pridali ešte aj všetci žiaci 2. stupňa základných škôl, zostalo veľké množstvo žiakov bez prístupu k vyučovaniu. Veľa z nich nemá k dispozícii počítač, telefón alebo ani pripojenie k internetu. Nasledovali sme teda prácu našich kolegov z Alza.cz a rozhodli sme sa podporiť organizáciu Úsmev ako dar a prostredníctvom ich pomoci sme darovali 20 notebookov v hodnote 4 776,00 EUR rodinám, ktoré sa ocitli v núdzi a nemajú potrebné technické vybavenie pre dištančnú výučbu.

Alza.cz daruje notebooky pro děti z rodin samoživitelů

15.10.2020 - Alza.cz daruje Nadačnímu fondu pomoci 50 notebooků, které poputují k dětem rodičů samoživitelů, aby se mohly zapojit do distanční výuky. Iniciativě Nory Fridrichové, která spolupracuje s několika prověřenými partnery, zároveň Alza umožní nákup dalších 100 notebooků s výraznou slevou. Za prostředky získané z veřejné sbírky tak bude možné pomoci co nejvíce dětem. V těchto dnech Alza.cz expeduje notebooky prvním příjemcům. Každé dítě kromě notebooku dostane také balení roušek a litr desinfekčního prostředku. Více informací naleznete v tiskové zprávě zde.

Instituty Paměti národa

17.12.2020 - Alza.cz se stala technickým partnerem Institutů Paměti národa, které se budou postupně otevírat v Praze, Brně, Plzni, Pardubicích, Olomouci, Zlíně a dalších městech České republiky. Prvním Institutem se stane ten pardubický.

Mikulášskou nadílku pro děti zaměstnanců Alza.cz připravilo Sdružení Neratov

16.12.2020 - V letošním roce jsme bohužel s ohledem na situaci kolem koronaviru nemohli uspořádat tradiční Mikulášskou nadílku pro děti našich zaměstnanců. Na děti jsme ale nezapomněli a pro ty nejmenší jsme ve spolupráci se Sdružením Neratov, o. s. nachystali malý Mikulášský balíček. Neratovu jsme díky tomu přispěli částkou 108 900 Kč.

Slovenská katolícka charita - Súťaž “Nebuďme si cudzí”

16.12.2020 - V dňoch 1. až 30. novembra prebiehala na SKCH súťaž s názvom a s hashtagom #Nebudeme Si Cudzí. Súťažiaci posielali alebo zdieľali jednu svoju fotku alebo koláž na svojom Facebooku alebo na Instagrame, ktorá ilustruje tému „Čo máme spoločné s cudzincami“. Súčasťou úlohy bolo aj vymyslieť kreatívny názov vystihujúci čo máme spoločné s cudzou kultúrou alebo krajinou na fotke. Prihlásilo sa 24 súťažiacich a výhercom sa stal Filip Klinovský s fotkou pomenovanou „Cudzincami sme všetci, nebuďme si cudzí“. Alza.sk darovala pro výherce fotoaparát v hodnotě 882,28 Eur.

Alza.cz daruje poškozené zboží ze skladů potřebným

11.12.2020 - Ve skladech Alza.cz se samozřejmě čas od času objeví i zboží, které má poškozený obal nebo je jeho část rozbitá, a není tak možné ho vrátit do prodeje. Takové věci, jako je třeba natržený prací prášek, bychom museli likvidovat, a přitom jsou plně použitelné. Rozhodli jsme se je tedy darovat potřebným – lidem bez domova, seniorům, dětem a rodinám v azylových domech. Navázali jsme dlouhodobou spolupráci s organizacemi Armáda spásy, Naděje či Arcidiézní charita. Doposud jsme jim darovali takové zboží v hodnotě převyšující 250 000 Kč. A nadále v tom pokračujeme.

DOLNONITRIANSKE OBČIANSKE ZDRUŽENIE

10.12.2020 - Alza.sk s.r.o. opakovaně podpořila obč. združenie, ktoré 22 rokov pomáha mnohopočetným rodinám s deťmi v hmotnej núdzi. V tejto ťažkej dobe je zvýšený dopyt od ľudí s deťmi, ktorí majú nedostatok potravín, nealko nápojov, oblečenia, liekov a nestačia sami pokryť svoje potreby. Pripravuju na Vianoce balíky s potravinami, hračkami, elektronikou,

Pečovatelské centrum Praha 7

10.12.2020 - Pečovatelské centrum vzniklo proto, abych podporovalo seniory i jejich rodiny a pomáhalo jim v době nemoci a zdravotních obtíží.

Alza.cz se stala partnerem projektu Můj byt organizace Nadání a dovednosti

8.12.2020 - Projekt MŮJ BYT  je určen pro mladé lidi, které brzy čeká odchod z dětského domova, nebo z něj už odešli. Pomáhá jim se základním vybavením nového domova, finanční gramotností a samostatností. Podle individuálních potřeb zprostředková spotřebiče pro běžný život nebo technologie ke studiu. Od roku 2021 se hlavním partnerem projektu stává společnost Alza.cz, díky které může projekt podporovat mladé lidi z dětských domovů a pomáhat jim vybavit jejich první samostatné bydlení domácími spotřebiči.  

Alza.cz darovala 10 notebooků Městské části Praha 7 pro potřebné rodiny

4.12.2020 - Alza.cz v době koronavirové pandemie podpořila potřebné rodiny z MČ Praha 7 a darovala jim 10 notebooků nejen na distanční výuku jejich dětí v celkové hodnotě 129 890 Kč.

Zaměstnanci Alza.cz opět chystají Ježíška pro dětské domovy

4.12.2020 - Blíží se Vánoce, které patří nejvíce dětem. Ne všechny děti ale mají šťastnou a spokojenou rodinu. V České republice je 139 dětských domovů, ve kterých žije 4 208 dětí. Dětí, které na Vánoce nemohou být se svými rodiči. Rodiče jim bohužel nenahradíme, ale můžeme alespoň rozzářit jejich dětská očka u vánočního stromečku. Minulý rok Alza.cz pomohla udělat hezčí Vánoce 37 dětem. Letos uděláme radost 95 dětem z Dětského domova Pyšely a Dětského domova Chomutov.

Cirk La Putyka

1.12.2020 - Aby babičkám a dědečkům v domovech seniorů nebylo bez návštěv smutno, spustil Cirk La Putyka před nedávnem projekt (La)dění. Společně s hosty, jako jsou Jiří Lábus, Marek Němec, Barbora Poláková nebo Saša Rašilov nahráli ve studiu vzkazy, které jim zvednou náladu. Budou se tak cítit alespoň o trošku míň sami. Audionávštěvy jsou nahrávány každý týden a posílány tam, kde jsou potřeba. Alza.cz pro tento projekt darovala 20 ks reproduktorů v hodnotě 32 890 Kč.

Centrum LOCIKA

23.11.2020 - Centrum LOCIKA chce, aby všechny děti v České republice vyrůstaly v rodinách bez násilí. Pomáhá dětem a jejich rodičům žít život bez násilí a posilovat zdravé vztahy v rodině.

Velkobailivik České republiky Vojenský a špitální řád sv. Lazara Jeruzalémského, z.s.

18.11.2020 - Ke znovuzrození řádu v českých zemích došlo v roce 1937. Iniciátorem byl Karel Schwarzenberg, který se také stal prvním českým velkopřevorem v tehdejší ČSR a po r. 1948 v exilu. Díky jeho vlivu a aktivitě řád záhy získal nemalou popularitu. Jeho členy se stala řada předních osobností politického, kulturního a náboženského života a čeští Lazariáni proto mohli hned od počátku rozvinout aktivní charitativní činnost.

Osvobozená škola

18.11.2020 - Osvobozená škola z. ú. si klade za cíl otevřít a provozovat svobodnou demokratickou školu. Poskytování školního vzdělávání vidí v širších souvislostech, proto vytváří podmínky pro uspokojování přirozených potřeb dítěte a rozvoj jeho osobnosti ve spolupráci s rodinou.

Zdravotní klaun

4.11.2020 - Zdravotní klaun je dobročinná organizace, která od roku 2001 přináší radost a smích dětem v nemocnicích a geriatrickým pacientům v domovech pro seniory.

20 dalších...
P-DC1-WEB24