Obnovit stránku
Aktuální rychlost doručení Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-1 den 0-1 den 1-3 dny 0-1 den 2-3 dny 2-3 dny

Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Pračky a sušičky

Co je funkce Aquastop: Pračky | Myčky

Systém Aqua Stop je ochranný mechanizmus, jenž chrání vaši koupelnu před vytopením způsobeným poruchou pračky, myčky nebo poškozením přívodní hadice. Využívá k tomu bezpečnostní opatření, kterým je plovákový spínač nebo přídavná bezpečnostní hadice.

EcoBubble

Symboly údržby textilií

Pro způsob používání symbolů platí: ČSN EN ISO 3758 (80 0005) Textilie - SYMBOLY PRO OŠETŘOVÁNÍ.

Vodotěsný systém WPS

Systém WPS, nacházející se v pračkách Miele, slouží k tomu, aby voda nevytekla ven z pračky. Přímo na kohoutku se nachází dvojitá magnetická přepážka. Pokud dojde k závadě na první, druhá se automaticky uzavře. Dvojitá je i přítoková hadice. Systém je navíc vybaven inteligentními senzory, které v případě poškození vnitřní části hadičky okamžitě zastaví přítok vody.

CapDosing

CapDosing je funkce, která pomocí předdávkovaných kapslí Miele poskytne tu nejlepší péči speciálním textiliím. Zároveň vás zbaví odpovědnosti za dávkování. Kapsle se totiž automaticky uvolní do pračky v ten pravý čas a vy se nemusíte o nic starat. Vybírat můžete ze speciálních pracích prostředků, aviváže a Boosteru, který slouží jako zesilovač čištění proti odolným skvrnám.

Systém TwinDos

TwinDos je automatický systém dávkování tekutého pracího prášku od společnosti Miele. Po vložení nádob UltraPhase 1 a 2 do určené přihrádky v pračce si bude program brát tolik, kolik potřebuje, a to v optimální dobu. Díky tomu můžete prát bez starostí o dávkování a systém vám navíc ušetří až 30 % pracího prostředku oproti manuálnímu dávkování.

6. smysl sušičky

Díky 6. smyslu dokáže sušička podle vlhkosti prádla upravit sušící program tak, aby nedocházelo k přelámání a přesušení prádla.

Parní funkce sušičky

Díky parní funkci dokáže sušička bojovat proti zmačkání. Zároveň prádlo změkčí.

Snadné žehlení

Program snadné žehlení využijete v případě praní mačkavého prádla. Během pracího cyklu dochází ke zvýšení objemu vody a následně k šetrnému ždímání.

Systém kontroly stability

Systém kontroly stability dokáže rovnoměrně rozmístit prádlo v bubnu pračky a udržovat tak stabilitu během praní i odstřeďování. Díky tomu nedochází k nadměrnému hluku a mechanickému namáhání pračky.

Dětský zámek pračky

Dětský zámek je bezpečnostní opatření pračky, které deaktivuje všechna ovládací tlačítka a zamezuje otevření dvířek.

Fuzzy Logic

Technologie Fuzzy Logic a 6. smysl fungují na stejném principu, liší se pouze v názvu podle toho, od kterého výrobce pračka pochází. Jedná se o senzorovou technologii, která sama zváží prádlo a rozpozná, jak probíhá praní. Podle naměřených hodnot poté nastaví spotřebu vody a pracího prostředku a délku pracího cyklu. Pračky s touto technologií perou efektivněji a dokáží ušetřit elektrickou energii a množství spotřebované vody. 

Odložený konec praní

Díky funkci odloženého konce si můžete přesně nastavit, v kolik hodin má prací cyklus skončit. Praní můžete odložit až o 23 hodin.

Aqua senzor

AquaSenzor kontroluje znečištění vypouštěné vody během máchání a podle toho automaticky nastaví potřební počet máchacích cyklů.

Zkrácený program

Prací cyklus běžných programů trvá minimálně jednu hodinu. V současnosti jsou stále více oblíbené modely praček, které nabízejí zkrácené programy v délce 15-30 minut, což je ideální pro lehce zašpiněné nebo zpocené prádlo.

Odložený start

Díky funkci odloženého startu si můžete přesně nastavit, v kolik hodin má prací cyklus začít. Praní můžete odložit až o 23 hodin.

Dětský program

Dětský program umožňuje velmi důkladně vyprat a vymáchat oblečení pro děti, alergiky a lidi s citlivou pokožkou. Pračku s dětským programem oceníte i při vyvařování plen, kojeneckých potřeb a oblečení.

6. smysl pračky

6. smysl je systém elektronického řízení pračky, díky němuž dochází k optimálnímu dávkování vody a délky cyklu na základě skutečného množství prádla v bubnu a stupně jeho zašpinění. Systém dané parametry analyzuje i během praní.

P-DC1-WEB13