Obnovit stránku

Pračky

Symboly údržby textilií

Pro způsob používání symbolů platí: ČSN EN ISO 3758 (80 0005) Textilie - SYMBOLY PRO OŠETŘOVÁNÍ.

QuickDrive

Funkce QuickDrive snižuje čas praní až o 50% a energetickou spotřebu až o 20%. Buben pračky se otáčí v opačném směru než zadní stěna bubnu.

Vodotěsný systém WPS

Systém WPS, nacházející se v pračkách Miele, slouží k tomu, aby voda nevytekla ven z pračky. Přímo na kohoutku se nachází dvojitá magnetická přepážka. Pokud dojde k závadě na první, druhá se automaticky uzavře. Dvojitá je i přítoková hadice. Systém je navíc vybaven inteligentními senzory, které v případě poškození vnitřní části hadičky okamžitě zastaví přítok vody.

CapDosing

CapDosing je funkce, která pomocí předdávkovaných kapslí Miele poskytne tu nejlepší péči speciálním textiliím. Zároveň vás zbaví odpovědnosti za dávkování. Kapsle se totiž automaticky uvolní do pračky v ten pravý čas a vy se nemusíte o nic starat. Vybírat můžete ze speciálních pracích prostředků, aviváže a Boosteru, který slouží jako zesilovač čištění proti odolným skvrnám.

Systém TwinDos

TwinDos je automatický systém dávkování tekutého pracího prášku od společnosti Miele. Po vložení nádob UltraPhase 1 a 2 do určené přihrádky v pračce si bude program brát tolik, kolik potřebuje, a to v optimální dobu. Díky tomu můžete prát bez starostí o dávkování a systém vám navíc ušetří až 30 % pracího prostředku oproti manuálnímu dávkování.

Posistop

Funkci Posistop naleznete u vrchem plněných praček. Dokáže zastavit buben plnícím otvorem nahoru tak, abyste mohli po skončení praní ihned pračku otevřít a snadno prádlo vyndat.

Parní praní

Parní praní je technologie, která za pomoci páry přirozeně uvolňuje vlákna oblečení a tím umožní pracímu prášku proniknout do hloubky a odstranit i velmi odolné skvrny. Zaručuje také lepší odstranění zbytků prášku.

LG 6 Motion

Technologie LG 6 Motion využívá různé pohyby pracího bubnu a snaží se tak dosáhnout optimálních výsledků praní. Jednotlivé pohyby jsou označené jako pohyb s pádem, filtrace, drhnutí, pád valivý, volný a houpavý. Každý z těchto pohybů představuje speciální přístup k prádlu. Dokáže tak odstranit skvrny spolehlivěji a zároveň šetrněji.

Aquasafe

Systém Aquasafe má na starosti vnitřní ochranu pračky. Hlídá vnitřní oběh vody v pračce a v případě jakéhokoli úniku zastaví pračku a vyčerpá z ní vodu.

Ruční program

Program pro ruční praní umožňuje dát do pračky i prádlo, které výrobce doporučuje přepírat v ruce – například hedvábí. Program je šetrný, proto se tkanina nesrazí a nepoškodí.

Parní programy

Parní programy se používají k osvěžení jemných kusů prádla, k odstranění pomačkání a eliminaci pachů a alergenů. Vše se děje zásluhou parního generátoru, který mění vodu běžné teploty v páru. Ta přirozeně uvolňuje vlákna, načechrá je a uvolňuje drobné záhyby. Proto prací prostředek proniká až do hloubky a může odstraňovat i odolné skvrny, nepříjemné pachy a zbytky pracího prášku. Prádlo je po 20 minutách v parní pračce uhlazenější a měkčí než při použití běžných programů.

Invertorový motor

Invertorový motor je spolehlivější a odolnější než klasický motor využívající uhlíky, které se časem opotřebovávají a způsobují tření a jiskření. Invertorový motor funguje na principu elektronického řízení otáček, které snižuje vibrace a opotřebení a poskytuje vyšší výkon při nižší hladině hluku. Výrobci na invertorový motor běžně poskytují 10letou záruku.

Snadné žehlení

Program snadné žehlení využijete v případě praní mačkavého prádla. Během pracího cyklu dochází ke zvýšení objemu vody a následně k šetrnému ždímání.

Systém kontroly stability

Systém kontroly stability dokáže rovnoměrně rozmístit prádlo v bubnu pračky a udržovat tak stabilitu během praní i odstřeďování. Díky tomu nedochází k nadměrnému hluku a mechanickému namáhání pračky.

Dětský zámek pračky

Dětský zámek je bezpečnostní opatření pračky, které deaktivuje všechna ovládací tlačítka a zamezuje otevření dvířek.

Fuzzy Logic

Technologie Fuzzy Logic a 6. smysl fungují na stejném principu, liší se pouze v názvu podle toho, od kterého výrobce pračka pochází. Jedná se o senzorovou technologii, která sama zváží prádlo a rozpozná, jak probíhá praní. Podle naměřených hodnot poté nastaví spotřebu vody a pracího prostředku a délku pracího cyklu. Pračky s touto technologií perou efektivněji a dokáží ušetřit elektrickou energii a množství spotřebované vody. 

Co je Aqua Stop?

Systém Aqua Stop je ochranný mechanizmus, jenž chrátní vaši koupelnu před vytopením způsobeným poruchou pračky, myčky nebo poškozením přívodní hadice. Využívá k tomu bezpečnostní opatření jako plovákový spínač nebo přídavná bezpečnostní hadice.

Odložený konec praní

Díky funkci odloženého konce si můžete přesně nastavit, v kolik hodin má prací cyklus skončit. Praní můžete odložit až o 23 hodin.

Aqua senzor

AquaSenzor kontroluje znečištění vypouštěné vody během máchání a podle toho automaticky nastaví potřební počet máchacích cyklů.

Zkrácený program

Prací cyklus běžných programů trvá minimálně jednu hodinu. V současnosti jsou stále více oblíbené modely praček, které nabízejí zkrácené programy v délce 15-30 minut, což je ideální pro lehce zašpiněné nebo zpocené prádlo.

20 dalších...
P-DC1-WEB14