Obnovit stránku
Aktuální rychlost doručení: 
AlzaBoxy
Prodejny
Partnerská odběrná místa
Doručení na adresu

0-1 den
0-1 den
1-2 dny
0-2 dny

Elektronická evidence tržeb

Účtenková loterie

Představuje jeden ze silných motivačních nástrojů, který by měl přesvědčit občany, aby odebírali účtenky. Na základě zaslané účtenky nebo elektronického zadání unikátních údajů bude možné soutěžit o peněžité výhry nebo věcné ceny.

Elektronická evidence tržeb v běžném režimu

Účtenku můžete vystavit kdykoli před uskutečněním tržby, nejpozději však při jejím uskutečnění. V případě internetového obchodu je to typicky v okamžiku obdržení objednávky, ačkoli při platbě dobírkou bude tržba uskutečněna až při předání zboží.

Elektronická evidence tržeb ve zjednodušeném režimu

Pokud jste v oblasti, kde není dostupné žádné internetové připojení, například na horské chatě. Může vám správce daně udělit individuální výjimku z on-line evidence. Stále však budete mít povinnost vystavovat účtenky, pouze je musíte doručit do 5 dnů od evidované tržby.

Podpisový kód poplatníka (PKP)

Elektronický podpis vytvářený pokladním systémem. Slouží pro kontrolu správnosti účtenky a prokázání vazby mezi ní a poplatníkem. Jednoznačně identifikuje konkrétní tržbu a je v každé datové zprávě. Na účtence se objeví pouze v případě, že nelze navázat spojení se servery Finanční správy (viz předchozí odstavec).

Fiskální identifikační kód (FIK)

Jedinečný kód účtenky, který obdržíte od finanční správy, jakmile zadáte tržbu do své pokladny (do 2 sekund). V případě výpadku spojení tisknete na účtenku místo něj podpisový kód poplatníka (PKP).

Certifikát pro EET

Slouží k jednoznačné identifikaci podnikatele při odesílání datových zpráv. Jeden podnikatel může zažádat i o několik certifikátů, dle potřeby. Finanční správa mu je poskytne zdarma. Pak už je stačí pouze nahrát do elektronické pokladny.

Autentizace při EET

Registrace k elektronické evidenci tržeb, při které vám finanční správa přidělí přístupové údaje k serveru, kam budete posílat údaje o tržbách. O přístupové údaje musíte požádat osobně nebo on-line na příslušném finančním úřadu před tím, než přijmete první evidovanou tržbu.

Cloudové služby pro EET

Vaše data jsou kromě pokladny uložena i na vzdáleném serveru, takže k nim máte pohodlný přístup odkudkoli. Navíc je zajištěna jejich záloha pro případ poruchy a poskytovány jsou i další služby pro snadné vyhodnocování tržeb atd.

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB24