Additives MOTIP
Additives MOTIP – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 9
Motip Engine Rinse 300 ml
249,-
830 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Engine Cleaner - volume 300 ml, Prevents re-contamination of new oil with deposits from previous used oil, Permanently removes deposits and residues from the top of the cylinder,...
Motip DPF Cleaner 300 ml
279,-
930 Kč/l
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
DPF Cleaner - Protects the diesel particulate filter and the environment, improves engine cold starts, regular use helps keep the filter clean and prevents costly repairs, reduces...
Motip Hydra recovery function. Lift 300 ml
323,-
1,077 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Additive Substance for oil - winter and summer, for passenger cars, engine cleaner, reduces friction and increases power, 300 ml volume for 5 l
Motip Fuel system cleaner petrol 300 ml
209,-
697 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Additive Substance for petrol - winter and summer, for passenger cars, fuel system cleaner, reduces friction and increases performance, 300 ml volume for 60 l
Motip Gasoline Injection Cleaner 300 ml
228,-
760 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Additive Substance for petrol - winter and summer, for passenger cars, injection cleaner, dissolves deposits and increases performance, 300 ml volume for 60 l
Motip Diesel Injection Cleaner 300 ml
238,-
793 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Additive Substance for diesel - winter and summer, for passenger cars, injection cleaner, dissolves deposits and increases performance, 300 ml volume for 60 l
Motip Diesel Fuel System Cleaner 300 ml
232,-
773 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Additive Substance for diesel - winter and summer, for passenger cars, fuel system cleaner, reduces friction and increases power, 300 ml volume for 80 l