Obnovit stránku

Novinky Alza Hobby

Zahradní kalendář: Únor na zahradě

Prosinec a leden byly spíše takové odpočinkové měsíce co se týče péče o zahradu. Únor na zahradě už přináší skutečnou přípravu na jaro. Abyste se dočkali krásných stromů, které vám budou dělat během jarních a letních měsíců radost, a mohli jste sbírat chutné plody, je potřeba pomalu probouzet a chystat vaši ospalou zahradu. Nastává čas prořezávání, odkrývání, ale i výsadby. Přečtěte si, do čeho se pustit a na co si dát pozor.


Nákrčník Nano+ nabízí funkční řešení pro sportovce i elegány

Jaké zvolit ideální zakrytí dýchacích cest, které je účinné, pohodlné a zároveň šetrné k přírodě? Vyzkoušejte nákrčník Nano+ s kapsou na vyměnitelnou nanomembránu, která byla vyvinuta speciálně pro tyto účely a je schopná zachytit až 99,9 % virů, bakterií i jiných škodlivých mikroorganismů.

Sundström – nejlepší a nejpohodlnější ochrana dýchacích cest při práci

Představujeme vám ochranné pomůcky švédské společnosti Sundström Safety, která navrhuje a vyrábí vybavení pro ochranu dýchacích cest pro průmyslové použití té nejvyšší kvality. Důraz klade nejen na bezpodmínečné plnění oficiálních požadavků, ale také na co nejvyšší pohodlí svých klientů, neboť jen spokojený a dobře chráněný pracovník může odvést dobré pracovní výsledky. Pokud jste v zaměstnání vystavení zdravotním rizikům, vsaďte na špičkovou kvalitu, bezpečnost a maximální komfort při práci.

Jak zjistit spotřebu elektřiny (NÁVOD)

V našem článku poradíme, jak zjistit spotřebu elektrické energie. Nabídneme hned čtveřici způsobů, jak přijít na to, kolik spotřebiče v naší domácnosti „žerou“ a jak se to může projevit na každoročním vyúčtování spotřeby elektrické energie. 

Domácí vaření piva (TIPY A TRIKY) – jak na to tradičně i netradičně

Domácí vaření piva je novým trendy koníčkem, který si získal mnoho zapálených příznivců i u nás. Uvařit si dobré pivo vyžaduje určité znalosti a také spoustu času. Pokud nemáte ani jedno, přečtěte si náš článek. V něm se totiž dozvíte nejen, jak uvařit pivo tradičně. Zaměříme se také na jednoduché alternativní způsoby přípravy domácího piva.

Koronavirus (PŘEHLED)

Po světě se velmi rychle šíří nebezpečný koronavirus. Nemocní přibývají a přibývají i oběti. V čem spočívá nebezpečnost koronaviru a jak se před ním chránit?

Robotické sekačky TECHline se dokonale postarají o vaši zahradu

Robotické sekačky TECHline z dílny italské společnosti Zucchetti Centro Sistemi nabízí inovativní řešení v péči o vaši zahradu. Disponují mnoha moderními funkcemi a jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů, které zajišťují perfektní péči o váš trávník a vám šetří mnoho času a energie. Jaké další výhody přináší robotická sekačka a proč by měla být součástí také vaší zahrady?

Objevte v sobě kutila s nářadím Einhell

Už jste slyšeli o baterii Power X-Change od společnosti Einhell? Dokáže s naprostou lehkostí pohánět veškerou dílenskou a zahradní techniku. Díky jednomu typu baterie ušetříte nejen hromadu času, ale i peněz.

SAVO: Jak na péči o bazén?

Bazén přináší v letních vedrech spoustu radosti i osvěžení. Na druhou stranu, nezbytný je i určitý objem péče, kterou musíme zejména vodě v bazénu věnovat. Postupně je potřeba se zaměřit na čtyři vzájemně propojené oblasti. Nicméně s tou správnou výbavou, baterií bazénové chemie Savo, bude údržba bazénu hračka.

Nalepovací šrouby a hřebíky tesa® – a obraz bude držet jako přibitý i bez vrtání

Máte rádi praktické věci? To se vám budou líbit nalepovací šrouby a hřebíky tesa®, které připevníte velmi rychle a bez vrtání. A co je důležité – drží. Pohodlně tak pověsíte obraz, poličku, hodiny a spoustu dalších věcí. Zjistěte o nich více a podívejte se na praktické příklady jejich využití.

Vysokotlaké čističe Nilfisk ušetří čas při venkovním úklidu

Vysokotlaké myčky jsou pomocníkem, kterého při údržbě domu, zahrady i vozidla určitě oceníte. Šetří vaše náklady, čas, ale i přírodu tím, že omezují plýtvání vodou, k němuž dochází při používání klasické zahradní hadice.

Zahradní kalendář: Březen na zahradě

První jarní měsíc březen s sebou přináší celou řadu činností, které je potřeba udělat, aby vaše zahrada jen kvetla. Vyplatí se věnovat pozornost ovocným stromům, okrasným dřevinám i trávníku. V březnu je již čas i na výsev zeleniny, úpravu živého plotu nebo výsadbu růží. Co všechno je vhodné v tomto měsíci na zahradě udělat? Připravili jsme pro vás několik užitečných tipů.

Elektrické grily poslouží i v zimě

Pokud patříte mezi milovníky grilování a nechcete se svých pochoutek vzdát ani v zimním období, sáhněte po elektrickém grilu. Nevyžaduje žádné palivo, produkuje minimum kouře, je okamžitě připravený k práci a lze ho použít i v interiéru. 

Zahradní kalendář: Leden na zahradě

Hýčkejte svou zahradu a vše, co na ní máte, i v zimních měsících. Kontrolujte své stromy a keře, pečujte o zeleninu a zvířecí kamarády, kteří se u vás občas zastaví v krmítku. Poradíme vám, jak pečovat v lednu o dřeviny v závislosti na sněhové pokrývce a jak se úspěšně zbavit škůdců na stromech. Dáme vám ale i další užitečné tipy související se zahradou v lednu. 

Tipy na vánoční přání od srdce, vtipná i firemní

Chcete potěšit své blízké, ale třeba i kolegy či obchodní partnery? Vánoční přání vám s tím rozhodně pomohou. Připravili jsme pro vás tipy na tradiční, ale i vtipná vánoční přání, a nechybí ani zajímavé citáty. Pokud si nechcete s vymýšlením vánočních přání lámat hlavu, najdete v tomto článku vše, co potřebujete.

Schovejte nos do nanovláken. Unikátní šátek RESPILON vás ochrání před smogem a alergeny

Nechcete už dále dýchat nebezpečné zplodiny ve městech, rádi byste se vyhnuli přenosu infekčních onemocnění nebo vám je nepříjemný pobyt v přírodě s výskytem pylů a dalších alergenů? Firma RESPILON přišla s řešením. Multifunkční nanovlákenný šátek, tubus nebo též tunel vám pomůže ochránit dýchací cesty kdykoliv a kdekoliv. Objevte kouzlo nanovláken.

Nejlepší vánoční cukroví: snadno, rychle a bez stresu!

Nejkrásnější rodinné svátky se nezadržitelně blíží. Chcete si letos pečení usnadnit? Hledáte novou inspiraci? Chcete rodinu překvapit netradičním receptem? Nechcete Vánoce jen přežít, chcete si je užít? V tom případě jste na tom správném místě. My vám totiž poradíme, jak postupovat, abyste neplýtvali svým časem ani surovinami. V tomto článku najdete také spoustu skvělých receptů, které podle nás určitě stojí za vyzkoušení. Přidáme i pár užitečných tipů a rad, díky nimž si letošní pečení opravdu užijete.

Vánoční výzdoba od A do Z. Tipy na vánoční ozdoby, dekorace a vánoční stromeček

Hledáte inspiraci na vánoční ozdoby, které si koupit nebo vyrobit, přemýšlíte, které vánoční dekorace na stůl budou nejlepší a jaký vánoční stromeček bude letos ten pravý? Máme pro vás tipy a návody, jak si vyzdobit domov o Vánocích. Řekneme vám, které barvy jsou v roce 2020 in, co vypadá skvěle uvnitř a co venku a jak zkrášlit každý kout bytu ve vánočním stylu. Nadchněte se spolu s námi.

Zahradní kalendář: Prosinec na zahradě

Zahrada si zaslouží péči i v zimě. Především okrasné stromky je třeba chránit před polámáním a neměli byste ustat ani v pravidelném zavlažování. To samozřejmě není vše, v zimním období, obzvláště v prosinci, si můžete krásně vyhrát s vánoční výzdobou nebo připravit nádherné krmítko pro ptáčky. Přečtete si, co vše byste měli v zimě udělat.

Vánoce: plán na přežití

Přinášíme vám přehled všeho, co je třeba před Vánoci vykonat, zařídit, nakoupit a sehnat. Dozvíte se, jak se připravit na Vánoce v klidu a v pohodě, jak by měl probíhat vánoční úklid, jak upéct to nejlepší vánoční cukroví i vše o vánočních dárcích a jejich balení.

20 dalších...
P-DC1-WEB18