Obnovit stránku
Jak rychle doručujeme objednávky? Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-2 dny 0-2 dny 1-2 dny 0-1 den 3 pracovní dny 3 pracovní dny

6 tipů, jak pečovat o pleť v zimě

Aktualizováno

Zima a mráz mají nepříznivý vliv na naši pokožku, která je v případě nedostatečné péče vysušená a podrážděná. Péče o pleť v zimě je velmi důležitá, proto jsme si pro vás připravili 6 tipů, které vám napoví, jak udržet pokožku v chladných měsících zdravou a krásnou.

Jak pečovat o pleť v zimě

6 tipů, jak pečovat o pleť v zimě – OBSAH

  1. Používejte hutné a vyživující krémy
  2. I v zimě chraňte pleť před sluncem
  3. Jak pečovat o pleť v zimě? Nezapomínejte na rty
  4. Vyhněte se dlouhým horkým koupelím
  5. I ruce potřebují speciální zimní péči
  6. Dodržujte pitný režim

1. Používejte hutné a vyživující krémy

V zimě zapomeňte na lehké hydratační krémy, které během léta pečovali o vaši pleť, vyměňte je za hutné a vyživující. Ideální jsou přípravky s vyšším podílem tukových látek (lipidů, rostlinných olejů, ceramidů apod.), které lépe udrží pleť hydratovanou a ochrání ji před mrazem. Ideální jsou krémy s vysokým obsahem přírodních olejů (arganového, mandlového či avokádového) nebo bambuckého másla. Vyhněte se používání krémů na bázi vody, které by jen přispěly k poškození pleti. 

i Pro lepší ochranu pleti v zimě je vhodné nanést pod denní krém i pleťové sérum. Zejména starší pleť séra ocení, protože napomáhají vyrovnávat tón pleti, chrání před účinky škodlivého prostředí, pomáhají stahovat póry nebo zmírňují vrásky.
Jak pečovat o svou pleť v zimě - 6 tipů
Výběr kvalitního krému, který pleť udrží hydratovanou a ochrání ji před nepříznivými vlivy, je zásadní pro správnou péči o pleť v zimě. 

2. I v zimě chraňte pleť před sluncem

Zároveň je důležité neustále myslet na ochranu pleti před škodlivým UV zářením. Denní krém by měl obsahovat alespoň 10 SPF, v případě pobytu na horách by číslo mělo být vyšší. Zakoupit můžete také speciální opalovací krémy s ochranou také proti chladu a větru určené do horských podmínek.

3. Jak pečovat o pleť v zimě? Nezapomínejte na rty

Rty jsou pokryty jemnou kůží a kvůli mrazům, olizování rtů a dýchání „do šály“ v mrazivém počasí velmi trpí. Dopřejte jim z toho důvodu pravidelné natírání balzámem na rty několikrát za den a chraňte je tak před bolestivým popraskáním. Balzám na rty je stejně důležitou součástí prevence jako následné péče o již mrazem a větrem poškozené rty.

V zimě je důležitá i péče o rty
Rty jsou v zimě velmi citlivé vůči teplotním extrémům, proto je důležitá kvalitní ochrana v podobě balzámu na rty

4. Vyhněte se dlouhým horkým koupelím

Zimní období přímo vybízí k dlouhým horkým sprchám či koupelím. Ovšem horká voda narušuje ochrannou bariéru pokožky a dochází tak k jejímu vysušování. Proto po každém umytí použijte regenerační a intenzivně vyživující tělové krémy nebo másla, abyste pleti navrátili její ochranný filtr. Ideální jsou krémy s přírodními oleji, například s kokosovým nebo olivovým.

5. I ruce potřebují speciální zimní péči

Neměli bychom zapomínat v zimní péči o pleť také na regeneraci rukou. Ruce totiž nemají mazové žlázy a je obtížné je udržet nepopraskané. Neprospívá jim mrazivé počasí, časté umývání a ani používání nevhodných mýdel. Je proto důležité je pravidelně hydratovat. Použít můžete například krémy na ruce s bambuckým máslem, které ruce nejen hydratuje, ale také prospívá nehtům. 

6. Dodržujte pitný režim

Ani v zimě nezapomínejte na dodržování pitného režimu, protože předcházet dehydrataci je prvním krokem ke správné péči o pleť a tělo. Ideálně byste za den měli vypít 2,5 až 3 litry tekutin. V případě pití kávy či černých čajů je vhodné zohlednit odvodnění, které způsobují. Doporučujeme hlavně ovocné a bylinkové čaje.

i Mohlo by vás zajímat: 

Jak účinně a pravidelně pečovat o pleť

Péče o pleť od A do Z

Rozloučení se zimou: Jarní péče (nejen) o pleť

Jak vybrat pleťový krém

Péče o pleť v zimě je velmi důležitá a specifická, neboť mráz, vítr, střídání teplot a suchý vzduch se mohou neblaze podepsat na její kvalitě. Výživný pleťový krém na zimu s vyšším obsahem tukových látek by tak měl být samozřejmostí, stejně jako ochrana proti slunci, i když se zimní sluníčko může zdát neškodné. Více než kdy jindy je třeba dopřát rukám krém na ruce a nezapomínejte také na citlivou pokožku rtů, kterou ochrání balzám na rty.

P-DC1-WEB13