Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Jak se zbavit chloupků

Aktualizováno

Jsou dva způsoby, jak se zbavit chloupků – depilace nebo epilace. Při depilaci je odstraňována pouze viditelná část chloupku, kdežto epilace likviduje chloupky i s kořínky. Obecně platí, že epilace je v porovnání s depilací více bolestivá, avšak dlouhodobější. Čemu dáváte přednost vy?

Jak se zbavit chloupků

Užitečné tipy pro odstraňování chloupků

 1. Chloupky odstraňujte ideálně večer. Přes noc se pokožka zregeneruje a zklidní.
 2. Před procesem si dopřejte teplou lázeň, aby byly chloupky měkčí.
 3. Na holicí strojek ani epilátor nikdy netlačte!
 4. Bezprostředně po zákroku nepoužívejte přípravky s obsahem kyselin či alkoholu.
 5. Pokožku ošetřete zklidňujícími krémy nebo olejíčky.
 6. Případná zarudnutí či pupínky pomůže odstranit i dětský zásyp.

Jak docílit dokonale hladké pokožky?

Depilace

Depilace

 • Zbaví vás viditelné části chloupků
 • Bezbolestný způsob odstranění chloupků
 • Hladká pokožka po dobu 2-3 dnů

Depilace je velmi snadný, rychlý a levný způsob, jak se bezbolestně zbavit chloupků. Je šetrná k pokožce a po správném provedení je pokožka ihned hladká, bez zarudnutí nebo podráždění. Depilace je proto vhodná i pro holení citlivé pokožky nebo citlivých partií těla. Depilace vás však zbaví pouze viditelné části chloupků a hladká pokožka vám vydrží 2-3 dny. Holení je tedy třeba opakovat v častých intervalech. Pro depilaci můžete využít depilátor (dámský holicí strojek), žiletku (mokré holení) nebo depilační krém.

Výhody a nevýhody
 • Bezbolestné odstranění chloupků
 • Šetrná k pokožce
 • Rychlá a jednoduchá metoda
 • Finančně nenáročná
 • Krátkodobý efekt
Epilace

Epilace

 • Vytrhne chloupek i s kořínkem
 • Bolestivější metoda odstraňování chloupků
 • Hladká pokožka vydrží 2-3 týdny

Klasická epilace se neobjede bez citelného vytržení chloupku s kořínkem, nicméně díky tomu bude vaše hladká pokožka bez chloupků po dobu až několik týdnů. Při pravidelné epilaci chloupky dokonce slábnou a řídnou a jejich dorůstání je pomalejší. Bezprostředně po epilaci bývá pokožka zarudlá a je třeba dopřát ji čas na regeneraci. Epilace doma nevyžaduje žádné speciální podmínky. Nejčastěji využívaná je epilace voskem, voskovými pásky nebo epilace cukrovou pastou.

Výhody a nevýhody
 • Dlouhodobý efekt
 • Pomalejší dorůstání chloupků
 • Řídnutí chloupků
 • Bolestivá metoda
 • Může vést k podráždění citlivé pokožky

Časté otázky při odstraňování chloupků

Jaké jsou druhy depilace?

Depilace nabízí hned několik způsobů, jak se bezbolestně zbavit chloupků:

Jaké jsou druhy epilace?

Epilace, tedy způsob, jak se zbavit chloupků i s kořínkem, nabízí jak tradiční, tak moderní metody zbavování se chloupků na těle.


Neumíte se rozhodnout, který způsob odstraňování chloupků je pro vás nejvhodnější? V našem článku Epilace versus depilace se podrobně dozvíte klady i zápory jednotlivých metod a poradíme vám, jak si odstraňování chloupků co nejvíce zpříjemnit a jak docílit těch nejlepších výsledků. 

Jaká metoda odstraňování chloupků je nejlevnější?

Depilace za pomoci žiletky s vyměnitelnou hlavicí a gelu na holení platí za nejlevnější způsob odstraňování chloupků. Jedná se rovněž o časově velmi nenáročnou metodu, neboť mokré holení na konci každé sprchy či koupele vám nezabere téměř žádný čas.


TIP: I mokré holení má svá pravidla, pokud chcete mít dokonale hladkou a jemnou pokožku bez zarudnutí a pupínků. Máme pro vás rady a tipy, Jak se dokonale oholit

Jaký způsob odstraňování chloupků je nejšetrnější k pokožce?

Depilace pomocí depilačního krému či pěny je jedním z nejšetrnějších způsobů odstraňování chloupků. Tyto kosmetické přípravky nedráždí pokožku, naopak o ni pečují a při jejich použití nehrozí riziko poranění. Depilační krémy jsou vhodné i pro depilaci citlivé pokožky, je však třeba počítat s vyšší časovou náročností oproti jiným metodám, neboť krém je potřeba nechat pár minut působit na pokožce.

Depilace za pomoci manuálního holicího strojku s vyměnitelnou hlavicí v kombinaci s pěnou na holení pro citlivou pokožku je rovněž velmi šetrná metoda, která je navíc časově nenáročná.

Pokud se vám nezamlouvá časté odstraňování chloupků a raději byste dali přednost epilaci, nabízí se epilace cukrovou pastou, která je k pokožce šetrná a dobře jí snáší i citlivější kůže.

Jak pečovat o pokožku po holení?

Každá metoda odstraňování chloupků má svá pravidla, která je potřeba dodržovat, abyste předešli zranění a výsledkem byla hladká pokožka bez podráždění a zarůstajících pupínků. Ale tím to nekončí. I po holení je třeba ještě pokožce věnovat čas.

 • Čistá pokožka
 • Ať už mokré holení nebo epilace, pokožku je třeba po proceduře jemně, ale důkladně očistit.

 • Hydratovaná pokožka
 • Po holení bývá pokožka citlivá a je třeba zamezit její dehydrataci. Kůži proto ošetříme zklidňujícím hydratačním krémem nebo balzámem. Vhodné je rovněž bambucké máslo, kokosový tělový krém a další přírodní tělová kosmetika.

 • Pokožka, která může dýchat
 • Pokožka po holení potřebuje regenerovat a co nejvíce dýchat. Proto se po holení vyvarujte oblečení z umělých vláken. Ideální je bavlněné, vzdušné oblečení.

 • Voňavá pokožka bez podráždění
 • Na ošetřené místo nenanášejte voňavku a jinou kosmetiku, která obsahuje alkohol či jiné dráždivé přísady. Dejte přednost přírodnímu deodorantu nebo vůni naneste na místa okolo.

Jaké jsou výhody odstraňování chloupků doma a v kosmetickém salonu?

Depilace doma má zcela jistě mnoho výhod oproti odstraňování chloupků v salonu. Jde především o pohodlí domácího prostředí, časovou nevázanost a v neposlední řadě finanční nenáročnost. Na výběr máte hned několik metod, jak se zbavit chloupků doma bezpečně a šetrně, je třeba však počítat s pravidelným opakováním procedury. 

Těžší rozhodování nastává ve chvíli, kdy se chcete zbavit chloupků dlouhodobě. I v tomto případě máte dnes již na výběr. Buď se rozhodnete pro epilaci voskem, voskovými pásky nebo cukrovou pastou, což je nejlevnější varianta a po získání grifu i velmi rychlý způsob, jak se zbavit chloupků na delší dobu, a nebo můžete zvážit jednorázovou vyšší vstupní investici do elektrického epilátoru či IPL epilátoru. Jako třetí varianta se pak nabízí, že jednou za čas navštívíte specializovaný kosmetický salon, kde je však potřeba počítat s vysokou investicí, kterou je třeba čas od času zopakovat. Samozřejmě, v kosmetickém salonu můžete kromě samotné procedury využít i další doplňkové služby a užít si péči, která vám zde bude věnovaná. Rovněž odstranění chloupků na těžko přístupných místech bude pohodlnější.

Jsou pak ale i metody či situace, kdy odstraňování chloupků vyžaduje specializované prostředí a stojí za to svěřit se do rukou odborníka:

 • Laserová epilace

 • Brazilská depilace cukrovou pastou

 • Kožní potíže a alergie

Jak se zbavit chloupků na nohou a jiných částech těla?

Na jednotlivých částech těla má naše pokožka různou tloušťku, citlivost i chloupky. Proto způsob, jak se zbavit chloupků na nohou nemusí být vhodný pro odstranění chloupků v jiných partiích.

Zpravidla nejodolnější je pokožka na nohou, kde můžete použít jakoukoliv techniku depilace nebo epilace. Naproti tomu holení v podpaží a v oblasti třísel vyžaduje zvýšenou opatrnost. Vhodné jsou šetrné techniky jako mokré holení, zastřihovače nebo depilace depilačním krémem. Jakýmsi standardem se dnes již stala brazilská depilace (úplné odstranění pubického ochlupení) v místech, která jsou však pro drtivou většinu lidí bezkonkurenčně nejcitlivější. I brazilská depilace se dá provádět několika způsoby a nejčastěji se tak v domácích podmínkách děje za pomoci žiletky a gelu na holení. Ovšem s ohledem na bezpečnost, dlouhodobost efektu a výsledný stav pokožky jsou pro úplné odstranění chloupků v intimních partiích vhodnější jiné metody: brazilská depilace cukrovou pastou, IPL epilace, případně laserová epilace.

Zvláštní kapitolou jsou chloupky v obličeji, který je rovněž citlivou oblastí, ale především nejvíce viditelnou. Při odstraňování chloupků na obličeji doma buďte maximálně obezřetní a zvolenou techniku vyzkoušejte nejdříve na předloktí, abyste vyloučili případnou alergickou reakci. Na chloupky v obličeji můžete využít epilační pásky na obličej nebo speciální epilátor na obličej, který je buď součástí klasického epilátoru nebo je k dostání jako samostatný obličejový depilátor či depilátor ve formě rtěnky. Chloupků v nose vás bezpečně zbaví zastřihovač chloupků v nose.


TIP: Podrobně se holení na jednotlivých částech těla věnujeme v článku Epilace versus depilace, kde najdete doporučení, jaká metoda epilace nebo depilace nohou, podpaží, obličeje či intimních partií je nejvhodnější.

WEB8