Obnovit stránku

Blood Bowl 3 (OZNÁMENÍ) si zahrajeme už v průběhu příštího roku

Aktualizováno

Americký fotbal je minimálně ve Státech oblíbeným sportem, jenž je sledován miliony lidí. Většina vývojářů si jeho oblibu uvědomuje, takže se snaží na základech tohoto sportu tvořit svá různě kvalitní díla. Za jednu z nejzajímavějších alternací této oblíbené hry považujeme deskovku Blood Bowl ze světa Warhammeru, která příští roku už potřetí poslouží vývojářům z Cyanide Studios. Co o jejich připravované hře víme, se dočtete v tomto oznámení.

Oznámení

Default; screenshot: výkop

• Žánr: Tahová strategie • Multiplayer: Ano • Vývojář: Cyanide Studios • Vydavatel: Bigben Interactive • Platformy a Datum vydání: PC, PS4, Xbox One (2020) • Čeština: Ne


Blood Bowl 3 – Oznámení

  1. První záběry z hraní Blood Bowl 3 uvidíme už v příštích měsících
  2. HW nároky pro Blood Bowl 3 PC

První záběry z hraní Blood Bowl 3 uvidíme už v příštích měsících

• Oznámení: 20. 5. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

O tom, že je americký fotbal brutálním sportem, ve kterém praskají žebra a čas od času teče i trocha krve, není třeba diskutovat. Může být však ještě o mnoho hůř. V Blood Bowl 3 budeme mít možnost vidět alternativní verzi tohoto sportu, v němž se budou střetávat různé rasy temného fantasy univerza Warhammer, jež je známo především tím, že se se svými obyvateli nepáře. Ty z vás, kteří se těšili na dynamický zážitek, musím už nyní zklamat, protože zápasy v Blood Bowl neprobíhají v reálném čase, nýbrž formou tahů, v jejichž rámci máte možnost pohnout se svými hráči a pokusit se s nimi dostat mičudu do soupeřovy zóny. Ten si ji samozřejmě bude pečlivě bránit, takže se musíte dostat přes jeho obranu a skórovat.

Blood Bowl 2; wallpaper: troll

V základní edici Blood Bowl 2 bylo možné najít také zelenokožce, kteří ve svých řadách měli nepříliš inteligentní trolly.

Pohyb postaviček je v Blood Bowl jistý jen do okamžiku, než začnou překračovat své limity. Jakmile budete chtít po trpaslíkovi, aby uběhl o něco delší vzdálenost, než jaký má počet akčních bodů, je tu vysoká pravděpodobnost, že v průběhu své cesty uklouzne a nabije si čumák. Velkou roli budou v Blood Bowl 3 hrát kostky a náhoda, která je s nimi spojena. Když třeba váš hráč zakopne o vlastní nohu, je řada možností, jak to s ním nakonec dopadne. V nejlepším případě se mu podaří nespadnout a doběhne s míčem až do cíle. Nejhorší možností je naopak alternativa, kdy upadne tak špatně, že si zlomí vaz, díky čemuž o něj navždy přijdete.

Blood Bowl 3 by mělo v základu nabízet lidi, trpaslíky, zelené kůže, Chaos a skaveny. Každá z frakcí bude nabízet unikátní paletu hráčů, které půjde nasadit do pole. Časem se teoreticky můžeme těšit na Tomb Kings, různé typy elfů, ještěry a nezařazené profesionály, jejichž schopnosti jsou mezi hráči Blood Bowl doslova legendární. Plný rozsah dostupných frakcí však v současnosti není zcela znám, protože se vývojáři zaměřili jen na to, aby dali světu vědět, že jejich hra vůbec vyjde.

Blood Bowl 2; wallpaper: ještěrky

Ještěři patří mezi jedny z později přidaných frakcí Blood Bowl 2, snad se v Blood Bowl 3 budou vyskytovat už před vydáním.

Osobně jsem měl možnost opět se k Blood Bowl 2 před pár měsíci vrátit a stále se jedná o kvalitní hru dělící komunitu na dva tábory, což jsem pociťoval především při hraní s kamarádem. Měli jsme totiž každý jinou edici, díky čemuž jsem měl k dispozici všechny rasy, zatímco on disponoval jen částí celkového spektra, z čehož nebyl moc nadšen. Stejně tak se tento způsob rozsekání obsahu nelíbil ani komunitě, která to druhému Blood Bowl dala řádně sežrat. Doufám proto, že se tentokrát vývojáři i vydavatel vydají po lepší cestě a skrze Blood Bowl 3 dají hráčům natolik rozsáhlé spektrum týmů, že si nebudou mít důvod stěžovat. Nový Blood Bowl vyjde na PC, Xbox One a PS4 podle webu PC Gamer už příští rok.

• Zdroje: PC Gamer

HW nároky pro Blood Bowl 3 PC


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém bude oznámeno bude oznámeno
Procesor bude oznámeno bude oznámeno
Grafická karta bude oznámeno bude oznámeno
DirectX bude oznámeno bude oznámeno
Operační paměť bude oznámeno bude oznámeno
Pevný disk bude oznámeno bude oznámeno
i Mohlo by vás zajímat

Blood Bowl 3 k nám dorazí v průběhu roku 2020 na PC, PS4 a Xbox One. O novinkách vás budeme informovat.

WEB9