Obnovit stránku
Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: BG3 logo, final key art

Call of Duty: Black Ops Cold War: Vše, co víme

Speciál: • Autor: Alexandra Vaníková

Rodina akčních FPS Call of Duty se i v roce 2020 rozrostla o dalšího člena, tentokrát v podobě pokračovatele série Black Ops. Vývoj titulu s přívlastkem Cold War si vzalo na starosti studio Treyarch ve spolupráci s Raven Software a hlavní roli v něm hrají události studené války. Co všechno o hře víme, se dozvíte v našem speciálu.

Alza Magazín

Nejnovější updaty

(3. 3. 2021) Článek aktualizován, doplněny nové informace v kapitolách Sezóny a Zombies.


(10. 2. 2021) Článek aktualizován, doplněny nové informace v kapitole Zombies, přidány videa i screenshoty.

(17. 12. 2020) Aktualizovaná kapitola Recenze, preview, dojmy z hraní, kde najdete shrnutí zahraničních recenzí a také náš verdikt. Byly také přidány informace o první sezóně multiplayeru.

Call of Duty: Black Ops Cold War: Vše, co víme – OBSAH

Call of Duty: Black Ops Cold War: Základní informace

Alza Magazín

Call of Duty: Black Ops Cold War (hra) | Call of Duty (IP) | Call of Duty: Black Ops (IP)

FPS Call of Duty: Black Ops Cold War je sedmnáctým dílem herní série Call of Duty a zároveň pátým dílem podsérie Black Ops. Titul vyvíjí studio Treyarch a Raven Software a vydává společnost Activision. Hra vychází 13. 11. 2020 na PC, PS4, Xbox One, Xbox Series X/S a (19.11. v ČR/SK) na PS5. Hra obsahuje multiplayer a neobsahuje českou lokalizaci. | Homepage


Články: Vše, co víme | Recenze 

Call of Duty: Black Ops Cold War je 17. dílem série Call of Duty a zároveň 5. dílem podsérie Black Ops. Hru vyvíjí studio Treyarch ve spolupráci s Raven Software a vydává společnost Activision. Příběhová kampaň se zaměřuje na důležité události studené války a gameplay ze zajetých kolejí dosud vydaných Call of Duty titulů nijak nevybočuje. Stále jde o typické FPS, ale vývojáři v této oblasti představili i nějaké, pro tuto sérii akčních FPS neobvyklé, novinky.

𝙲𝚊𝚕𝚕 𝚘𝚏 𝙳𝚞𝚝𝚢®: 𝙱𝚕𝚊𝚌𝚔 𝙾𝚙𝚜 𝙲𝚘𝚕𝚍 𝚆𝚊𝚛 - 𝚁𝚎𝚟𝚎𝚊𝚕 𝚃𝚛𝚊𝚒𝚕𝚎𝚛

Reveal trailer kromě kampaně poskytl i první krátký pohled na multiplayer.

V Black Ops Cold War nechybí ani online multiplayer společně s kooperačním módem Zombies, který neodmyslitelně patří k titulům ze série Black Ops. Ještě před svým vydáním 13. listopadu 2020 na PC a na konzole současné i budoucí generace, se hra dostala do otevřené bety.

Call of Duty: Black Ops Cold War: Sezóny


V kapitole Multiplayer jsme vás informovali, že hra pro více hráčů Black Ops Cold War obsahuje battle pass fungující na stejném principu jako ten v Call of Duty: Modern Warfare. Hráči si na začátku sezóny (jedna trvá přibližně 8 až 10 týdnů) mají možnost zakoupit (asi 15 dolarů) přístup k celkem stovce tierů, které následně mohou odemykat hraním Call of Duty: Black Ops Cold War, COD: Modern Warfare a free to play režimu Warzone.

Kromě kosmetických předmětů lze v průběhu battle passu získat COD Points (na nákup kosmetických doplňků nebo zakoupení budoucího battle passu), ale také dvě nové zbraně – k nim se ale dostanou všichni bez ohledu na to, zda mají battle pass zaplacen nebo ne. Pro jejich získání jen stačí hrát a sbírat zkušenostní body.

Call of Duty: Black Ops Cold War Season 2 – od 25. února 2021

Druhá sezóna multiplayeru je v Call of Duty Black Ops Cold War k dispozici od 25. února 2021 a co se týče množství obsahu, bere si příklad ze své předchůdkyně. Samozřejmostí je čerstvý battle pass se sto tiery obsahující i kosmetické předměty. V průběhu sezóny budou postupně zpřístupněni čtyři operátoři na čele s překupníkem zbraní a drog z Laosu, Kapano „Naga“ Vangem a Samanthou Maxis, která hrála důležitou roli v režimu Zombies napříč několika díly Black Ops.

Rozroste se také spektrum smrtících hraček díky puškám FARA 83 a LC10, které získáte zdarma na 15 a 31. tieru battle passu. Získat můžete také mačetu, speciální armádní lopatku e-tool, kuši nebo odstřelovačku ZRG 20mm. A to buď zakoupením příslušného balíčku v in-game obchodě nebo splněním příslušné výzvy v multiplayeru.

Season Two Gameplay Trailer | Call of Duty®: Black Ops Cold War & Warzone™

Poté, co specialista na chemické zbraně Vikhor „Stitch“ Kuzmin unesl CIA operativce Adlera, přichází na scénu bývalý vojenský generál s přezdívkou „Naga“, jehož hřištěm jsou džungle jihovýchodní Asie. Společně s Kuzminem plní příkazy ruského agenta Persea.

zdroj: Activision

Nejen příchozí zbraně si budeme moci vyzkoušet na jedné ze čtyř nových map. Apocalypse (6v6) zasazené v základně drogového kartelu, ruské vesničce Golova (multi-team), nádvořích luxusního obydlí v Mansion (2v2, 3v3) a sluncem zalitém Miami Strike (6v6). Na začátku sezóny nebo v jejím průběhu dojde také na obměnu dostupných herních módů. Tentokrát v multiplayeru Cold War přivítáme Gun Game (free-for-all), kde musíte co nejdříve zabít protihráče každou z 20 nabízených zbraní. Kromě něj se budou hráči předhánět v hromadění psích známek v režimu Stockpile (6V6) a udržování obsazených pozic v Hardpoint, kde se tentokrát proti sobě utká až deset týmů po čtyřech hráčích.

Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: Season 2

Kromě čerstvého obsahu v podobě map, operátorů a zbraní bude k dispozici také battle pass se stovkou tierů.

zdroj: Treyarch

Velkou novinkou (a to doslova) je také čerstvý scorestreak v podobě rotačního ručního kulometu – Death Machine. Do free to play režimu Warzone přibudou body zájmu společně s čerstvými herními módy Exfiltration, ve kterém hráči získají možnost úspěšně zakončit battle royale zápas prostřednictvím vysílačky, a Rebirth Island Resurgence Extreme, kde se po novém může utkat vyšší počet hráčů. Více informací naleznete na oficiálních stránkách callofduty.com.

Call of Duty: Black Ops Cold War Season 1 – od 16. prosince 2020

První sezóna multiplayeru v Call of Duty: Black Ops Cold War odstartovala 16. prosince 2020. Co všechno obsahuje? K dispozici jsou tři noví operátoři v čele s bývalým agentem KGB, „Stitchem“, který se stal tváří první sezóny. V průběhu jejího trvání můžete získat až pět nových zbraní – útočnou pušku Groza, plně automatickou MAC 10, brokovnici Streetsweeper, těžké kladivo a meč podobný kataně, Wakizashi. Poslední tři smrtící hračky získáte splněním specifické výzvy v multiplayeru nebo zakoupením balíčku v in-game obchodě.

Call of Duty®: Black Ops Cold War & Warzone™ - Season One Cinematic

Expert na chemické zbraně Vikhor „Stitch“ Kuzmin pracoval na výrobě nebezpečného plynu Nova 6 v komplexu na ostrově Rebirth Island.

Do hry doputovaly i nové multiplayerové módy: Gunfight (2v2), moderní hra na schovávanou Prop Hunt (6v6), Dropkick (6v6) a v režimu Combined Arms to je Hardpoint (12v12). Kromě toho přibude celkem osm mapek: obchodní centrum Pines (6v6), Raid (6v6) v luxusním Hollywoodském komplexu, Nuketown '84 Holiday (6v6), televizní studio Game Show (2v2), raketové silo ICBM (2v2), KGB (2v2), západoberlínské U-Bahn (2v2) a ruské Sanatorium (Fireteam).

Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: season 1 roadmap
Část obsahu bude k dispozici ihned, zbytek doputuje v průběhu trvání sezóny.

K dispozici byl i tematický event pro režim Zombies s názvem Jingle Hells. Kromě vánočních dekorací a dárků s různými lákavými bonusy (ale i uhlím) jsou zde sněhové koule, které dokázaly zombíky zmrazit, i sněhuláky ukrývající nemrtvé překvapení. Dočkali jsme se také zbrusu nové mapy ve free to play režimu Warzone inspirované sovětskou základnou Rebirth Island

Jde o menší mapu, jakou je ve Warzone Verdansk a souboje zde probíhají více „tělo na tělo“ v nižším počtu hráčů. S příchodem první sezóny multiplayeru byly do Warzone navíc integrované zbraně z Black Ops Cold War, stejně jako zbytek operátorů a také progres propojující nasbírané XP v Black Ops Cold War, Warzone a COD: Modern Warfare. Více informací naleznete na oficiálních stránkách callofduty.com.

Call of Duty: Black Ops Cold War: Multiplayer


V Black Ops Cold War se můžete oddávat i online zápasům. Tvůrci během speciálního eventu (jeho záznam v kapitole Screenshoty a videa) představili několik mapek a módů, kterým jsme věnovali samostatný článek. Tématika studené války se po vydání hry promítla i do free to play režimu Warzone, který byl představen krátce po vydání Call of Duty: Modern Warfare.

Call of Duty®: Black Ops Cold War - Multiplayer Reveal Trailer

Multiplayer nabídne různé lokace, které výrazně ovlivní způsob boje.

Konkrétně se tak stane prostřednictvím operátorů, některých zbraní a témat. Podobně jako loňské Call of Duty, i Cold War  obsahuje battle pass fungující na velmi podobném principu jako ten v Call of Duty: Modern Warfare. Jeho zakoupením odemknete kosmetické předměty použitelné v Black Ops Cold War i Warzone. První sezóna multiplayeru byla spuštěna 10. prosince a progresu v ní je možné dosáhnout jak hraním Call of Duty: Black Ops Cold War, tak i Modern Warfare a Warzone. Po uvedení první sezóny byl zresetován postup všech hráčů, avšak pouze počet XP. Všechno vybavení získané hraním Modern Warfare a Warzone vám zůstává.

Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: Season One
Ve free to play režimu Warzone je možné používat obsah (operátoři, zbraně, předměty) jak z Cold War, tak Modern Warfare.

Hráči navíc mají přístup do in-game obchodu Warzone (obsahuje kombinaci předmětů z Cold War a Modern Warfare použitelných ve Warzone), Black Ops Cold War (obsah použitelný jak v nejnovějším Call of Duty, tak Warzone) a Modern Warfare obchodu (kosmetické doplňky určené pro Warzone a COD: Modern Warfare). Více informací naleznete na oficiálních stránkách hry. Season pass (placený balíček herních dodatků) ve hře přítomen není – všechny mapy a módy přidány do Cold War po jeho vydání jsou dostupné zdarma napříč všemi platformami, jak se praví na oficiálních stránkách hry.

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: vozidla Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: tank
V multiplayeru pro Black Ops Cold War mají vozidla výrazné slovo – od sněžných skútrů a pouštních bugin až po tanky.

I fanoušci online kooperace si v nejnovějším Black Ops přijdou na své, a to konkrétně v režimu Zombies. Vše, co o něm víme, jsme shrnuli v samostatném článku. Multiplayer nese přívlastky cross-progression, cross-play a cross-gen, což znamená, že si ho zahrají majitelé PC s vlastníky konzolí, ať už z nové (PlayStation 5, Xbox Series X/S) nebo staré generace (PlayStation 4, Xbox One), a v případě, že se rozhodnete pro „upgrade“ hry pro novou generaci konzolí, o postup ve hře nepřijdete.

Progres: Systém prestiže nabízí ještě více možností pro stoupání po žebříčku

Velkým tématem je v případě Call of Duty: Black Ops Cold War i systém prestiže, který bude zajímat náruživé hráče multiplayeru, ale i ty, kteří patří mezi casual pařany. I v tomto směru si totiž tvůrci připravili pár změn. Zejména jde o tzv. Seasonal Prestige. Hráč nejdříve započne cestu za odemykáním military ranků (1 – 55). Jakmile zdolá ten poslední, automaticky získá první Prestige odznak a ocitne se na začátku nového systému Seasonal Levelling (opět od ranku 1), přičemž vše levelováním získané vybavení nám tentokrát zůstane (v předešlých titulech s Prestige systémem se vynulovalo/resetovalo).

Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: prestige system
Vývojáři lákají na vícestupňový systém progresu – milovníci zdolávání ranků si tak pravděpodobně přijdou na své.

Těsně po vydání hry a před spuštěním první sezóny multiplayeru (10. prosince), probíhalo Pre-Season období, kdy bylo možné získat až tři prestiže – na začátku Season Level 1 (po odemknutí 55 military ranků), po dosažení Season Level 50 a Season Level 100. Dosažený level se po spuštění první sezóny v prosinci resetoval a progress pokračuje od nejvyšší dosažené prestiže. Každá sezóna bude navíc obsahovat čtyři dodatečné prestiže (na Season Levelu 50, 100, 150 a 200).

Pokud se vám podaří zdolat 200 levelů, stanete se Prestige Masterem dané sezóny, ale stále můžete stoupat po žebříčku, a to až po level 1000, přičemž za každých 50 levelů získáte ocenění za zdolání tohoto milníku. Pro více informací o výhodách systému prestiže, navštivte oficiální stránky hry.

Call of Duty: Black Ops Cold War: Zombies


I fanoušci online kooperace si v nejnovějším Black Ops přijdou na své, a to konkrétně v režimu Zombies. Měsíc po prvním bližším představení zombie módu jsme se dočkali další nálože zpráv týkajících se perků, lootu, zbraní i scorestreaků, které bude možné v boji proti záplavě obživlých mrtvol použít. Perky (po aktivaci vylepší schopnosti postavy) jsou součástí multiplayeru, ale i režimu Zombies – v něm však získávají poněkud odlišnou podobu.

Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: elemental pop
Tvůrci v módu Zombies kombinují součásti dobře známé fanouškům původních titulů, ale zároveň představují zcela nové prvky. Příkladem je také perk Elemental Pop.

V nových zombících je také představen systém rarity zbraní. Funguje na principu celkem pěti úrovní rarity – Common (Loadout), Uncommon, Rare, Epic, Legendary. Každý z nich určí, kolik attachmentů bude na zbraň možné připevnit a také výši poškození, které udělí. Hráči si mohou zbraně zakoupit (v zápasu pomocí herní měny) nebo nějakou získat otevřením mystery boxu. Ti, kteří se ale nechtějí vzdát svého loadoutu používaného v multiplayeru, si ho mohou nově vzít i do Zombies módu.

Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: field upgrade
Energy mine zlikviduje všechny zombíky v blízkosti pomocí silného náboje koncentrované energie.

V režimu jsme nepřišli ani o field upgrady, jejichž umístěním na bojové pole hráč získává výhodu a na jejichž aktivaci je potřeba získat určitý počet killů. Kromě toho je třeba také zmínit používání armoru (dá se najít nebo zakoupit), který lze opravit a také upgradovat. S vlnami mrtvol pomohou také scorestreaky aktivovány získáváním XP (útočný luk, stacionární kulomet, ruční granátomet atd.). Z mrtvých zombíků může vypadnout vybavení a premiéru má i možnost povolání únikového vrtulníku. Sekání nemrtvých tak nemusí nutně skončit vaší smrtí, ale úspěšným pokořením poslední vlny a útěkem z bojiště. Více informací naleznete na oficiálních stránkách Treyarch.

Zombies Outbreak event – k dispozici od 25. 2. 2021

Event s názvem Outbreak je k dispozici v režimu Zombies nejnovějšího Call of Duty: Black Ops Cold War od konce února. Jde o PvE (player vs environment) kooperativní mód, kde až čtyři hráči plní specifické úkoly, likvidují zástupy zombíků (v jejich řadách naleznete i dosud nepoznané druhy chodících mrtvol) a zároveň mají možnost prozkoumat zatím největší mapu v Black Ops Cold War Zombies. Kromě lootovaní beden, ve kterých můžete najít vše od C4 až po odstřelovací pušku nebo raketomet, budete mít k dispozici stejné vybavení jako v dosud představených mapách Zombies, tedy upgradovatelné perky, skilly, field upgrady nebo ammo módy, přičemž do hry se dostaly i nové druhy zmíněného vybavení. Novinkou je také možnost jejich upgradu na čtvrtý a pátý level z původních tří.

OUTBREAK Trailer | Season Two | Call of Duty®: Black Ops Cold War

Nové vybavení i druhy zombíků – to vše na vás čeká v Zombies Outbreak.

zdroj: Activision

Na to budete potřebovat dva zbrusu nové typy aetherium krystalů představeny právě v druhé sezóně multiplayeru – Refined Aetherium Crystals a Flawless Aetherium Crystals. Pro jejich získání se však bude muset hráč vypořádat s náročnějšími misemi. I tato lákavá odměna tak pravděpodobně bude často stát za rozhodnutím, zda budete ve hře pokračovat a pustíte se do další mise, nebo zvolíte únik z bojiště pomocí helikoptéry. Více jsme se Outbreaku věnovali i v naší novince.

Die Maschine – k dispozici od 13. 11. 2020

V Die Maschine se začíná psát příběh s názvem Dark Aether. Jde o první mapu pro režim Zombies v Call of Duty: Black Ops Cold War a celkově už třicátou třetí mapou v historii módu Zombies COD titulů. Vzdává hold historicky první mapě v režimu Zombies z Call of Duty: World at War (2008) s názvem Nacht der Untoten a rozšiřuje ji o nové prostory nacistické výzkumné laboratoře.

Píše se rok 1944. Členům nacistického projektu Endstation zaměřeného na produkci atomových zbraní se v důsledku selhání cyklotronového urychlovače částic podařilo odhalit paralelní dimenzi Dark Aether, taktéž přezdívanou jako dimenze mrtvých. Touha po ovládnutí její síly se však inženýrům vymstila a laboratoř zaplavily hordy nemrtvých. O rok později se sovětským vojákům podařilo cyklotron deaktivovat.

Call of Duty: Black Ops Cold War; wallpaper: Dark Aether

V Die Maschine je možné téměř neomezeně „cestovat“ mezi Dark Aether a našim světem. Ani v jednom z nich vám však hordy zombíků nedají pokoj.

zdroj: Activision

V dobách studené války však začala dimenze Dark Aether stále více lákat organizaci KGB agentů, Omega Group, protože s ní by měl Sovětský svaz v rukou obrovskou moc. Skupině operativců se úspěšně podařilo opět aktivovat cyklotron, v důsledku čehož se na více místech světa objevily trhliny do dimenze mrtvých. Zabránit hrozící katastrofě způsobené těmito bránami do Dark Aether se snaží tým Requiem pod záštitou CIA, jejíž členové (jedním z nich je i hráč) se vydali do srdce projektu Endstation – oblasti Morasko v Polsku.

Firebase Z – k dispozici od 4. 2. 2021

Ve Firebase Z, která je dostupná od začátku února 2021, se agenti CIA vydají do vietnamské džungle, aby prozkoumali útroby výzkumného centra sovětské organizace Omega Group. Primárním úkolem operativců z týmu Requiem je zachránit jejich informátorku Samanthu Maxis, která jim poskytla klíčové informace o dimenzi Dark Aether. Členové Omega Group s výzkumem v oblasti zužitkování energie Dark Aether nezaháleli, výsledkem čehož je mnoho smrtících hraček využívajících energii dimenze mrtvých naplno.

Call of Duty: Black Ops Cold War; wallpaper: Firebase Z

Zasněženou oblast Morasko vystřídá ve Firebase Z džungle ve Vietnamu, která se stala domovem pro sovětské výzkumné středisko.

zdroj: Treyarch

Kromě podobně vzácných zbraní vám v boji pomáhají i perky. Ve Firebase Z se mimo již těch stávajících opět setkáme s perkem Tombstone soda (poprvé představen v Black Ops II), který hráčům umožní během čekání na oživení prozkoumávat mapu ve formě ducha. Pozor však, nejde o neomezenou možnost. Pokud vás spoluhráč nestihne včas oživit nebo nedokážete přejít k vaší vlastní mrtvole, zemřete „opravdu“ a musíte čekat na konec kola. Návratu se na téhle mapě dočkají i některé druhy nepřátel, konkrétně tzv. Russian Mangler Soldier (sovětský nemrtvý voják vybavený kosáky a zbraní), Hellhound (krvelačný pes plemene zombie), ale ke slovu se dostane i nový typ nepřítele v podobě Mimiků vybavených dlouhými chapadly.

Call of Duty: Black Ops Cold War: Recenze


Přestože zahraniční novináři nejnovějšímu Call of Duty vyčítají krátkou kampaň a také nedostatek obsahu v multiplayeru, recenze kritiků patří k těm pozitivnějším. Black Ops Cold War si vysloužilo kladné hodnocení díky intenzivní příběhové kampani zasazené v období studené války a vydařenému návratu kooperativního módu Zombies, který při zachování již fungujících prvků představil vítané novinky.

Naše redaktorka Alexandra Vaníková byla i přes pár výčitek s Black Ops Cold War spokojená a hru hodnotila následovně: „Call of Duty: Black Ops Cold War navzdory jistým nedostatkům dokázalo převážit misky vah ve svůj prospěch. Některé prvky se ve hře neosvědčily nebo nedostaly větší prostor a multiplayer revoluci nepřináší. Přesto dokáže hra pro více hráčů zajistit hodiny zábavy, podobně jako Zombie mód a kvalitně zpracovaná příběhová kampaň.“ Celá recenze.

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Multiplayer Team
Call of Duty: Black Ops Cold War je prvním titulem ze série Call of Duty, jehož prvky jsou integrovány do free to play režimu Warzone od Infinity Ward a Raven Software.

Call of Duty: Black Ops Cold War: Datum vydání, platformy, edice


Podruhé (po alfa verzi, která proběhla koncem září)  jsme si Black Ops: Cold War „osahali“ během bety multiplayeru.  Uskutečnila se ve dvou blocích během 8. až 12. října a 15. až 19. října. 

Nejnovější Black Ops vyšlo 13. listopadu na PC, a to konkrétně na Battle.net. V té samé době hra dorazila i na PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X/S a také na PlayStation 5, kde je v ČR/SK dostupná od 19. listopadu, tedy ode dne vydání konzole.

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: PC edice Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: PS edice Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Xbox edice
V případě, že plánujete koupi nových konzolí a chcete si vychutnat všechny výhody, které PlayStation 5 a Xbox Series X/S přinášejí, bude pro vás nejvhodnější cross-gen bundle.

Call of Duty Black Ops: Cold War je k dispozici celkem ve třech edicích. Standardní, za 60 dolarů, obsahuje hru kompatibilní buď s PC nebo se současnou generací konzolí. Verze pro PS4 a Xbox One jsou hratelné i na PlayStation 5 a Xbox Series X/S díky zpětné kompatibilitě, avšak bez vylepšení, které přináší budoucí generace konzolí (například vyšší framerate, kratší načítací časy). Cross-gen bundle nabízí základní hru ve verzi pro současnou i budoucí generaci konzolí z té samé rodiny (PlayStation 4 + PlayStation 5 nebo Xbox One + Xbox Series X/S) a hráče vyjde na 70 dolarů. Ultimátní edice za 90 dolarů obsahuje hru na PC nebo verzi kompatibilní se současnou i budoucí generací konzolí. Její majitelé navíc získají i bonusy v podobě skinů nebo jedné sezóny battle passu zdarma. Více informací naleznete na oficiálních stránkách Activision a battle.net.

Call of Duty: Black Ops Cold War: Čeština, česká lokalizace


Oficiální česká lokalizace ve hře přítomna není. Momentálně není k dispozici ani fanouškovský překlad.

Call of Duty: Black Ops Cold War: Příběh


Vývojáři z Treyarchu se v jejich nejnovějším počinu rozhodli pro návrat do historie. A to jak skutečné, tak té herní. Call of Duty: Black Ops Cold War se totiž odehrává v roce 1981, přímo navazuje na původní Black Ops (2010) a umožní vám prožít důležité události studené války na vlastní (virtuální) kůži. Jelikož je hra zasazena do období skrytého konfliktu mezi USA a komunistickým blokem, odpovídají tomu i prostředí, kam se v kůži agenta s krycím jménem Bell podíváte. Kromě návštěvy východního Berlína nebo Turecka dostanete možnost v roli dvojitého sovětského agenta infiltrovat ústředí sovětské KGB, prostřednictvím několika flashbacků zakusíte brutalitu války ve Vietnamu a nepřátelským projektilům se budete vyhýbat na střechách budov v Amsterdamu.

𝙿𝚎𝚛𝚜𝚎𝚞𝚜 𝙱𝚛𝚒𝚎𝚏𝚒𝚗𝚐 𝙲𝚒𝚗𝚎𝚖𝚊𝚝𝚒𝚌 - 𝙾𝚏𝚏𝚒𝚌𝚒𝚊𝚕 𝙲𝚊𝚕𝚕 𝚘𝚏 𝙳𝚞𝚝𝚢®: 𝙱𝚕𝚊𝚌𝚔 𝙾𝚙𝚜 𝙲𝚘𝚕𝚍 𝚆𝚊𝚛

V Black Ops Cold War uvidíte i prezidenta Ronalda Reagana, pod jehož velením pracuje speciální tým operativců.

V novém Call of Duty: Black Ops se opět setkáte se známými postavami původní hry, a jako člen skupiny vytrénovaných operativců se po boku agenta Woodse, Masona a Hudsona (postavy z Black Ops 1) hráč pustí do boje proti zákeřným plánům sovětského agenta Persea, jehož osoba je dodnes opředena záhadami. Během druhé světové války se mu údajně povedlo infiltrovat projekt Manhattan a ukrást důležité informace o výrobě atomové bomby. Nyní je jeho plánem destabilizace moci těch největších zemí.

Call of Duty: Black Ops Cold War: Gameplay


I letošní Black Ops je typická střílečka z pohledu první osoby, kde si musíte klestit cestu zástupy nepřátel za zvuku výbuchů a svištících projektilů. Hra vám nabízí arzenál zbraní používaných v období studené války – od ručních zbraní až po odstřelovací pušky.

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: fire, oheň
Nejvýraznějším prvkem gameplaye je v Call of Duty: Black Ops Cold War možnost částečně ovlivnit příběh volbami hráčů.

Součástí gameplaye, která je netradiční pro tituly v Call of Duty sérii, je důraz na hráčovy volby, jejichž prostřednictvím je příběh možné zčásti větvit. Na začátku hry si je možné vytvořit vlastní postavu a v jejím závěru na vás čeká několik konců. K dispozici jsou také dvě volitelné mise,  kterých úspěšnému zvládnutí předchází spojování indicií z nalezených důkazů i luštění šifer.

Call of Duty: Black Ops Cold War: Videa, trailery, screenshoty


V této kapitole najdete ta nejzajímavější oficiální videa (zejména tedy trailery) a obrazové materiály (především screenshoty), které byly k Call of Duty: Black Ops Cold War vydány.

Oficiální screenshoty a obrázky, galerie

Call of Duty: Black Ops Cold War; wallpaper: zombies Call of Duty: Black Ops Cold War; wallpaper: Hounds Call of Duty: Black Ops Cold War; wallpaper: Megaton
Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: battle shield Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: cavern Call of Duty: Black Ops Cold War; underdark
Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: giant tentacle Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: vampire Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: volo
Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: ambush battle Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: attack from behind
Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: attack from above Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: spell usage Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: wind spell
Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: battle 2 Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: field of view Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: field of view 2
Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: fire traps Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: ledge sneaking Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: magic missiles

zdroj: Activision

(22. 2. 2021): OUTBREAK Trailer | Season Two | Call of Duty®: Black Ops Cold War

OUTBREAK Trailer | Season Two | Call of Duty®: Black Ops Cold War

zdroj: Activision

(18. 2. 2021): Season Two Gameplay Trailer | Call of Duty®: Black Ops Cold War & Warzone™

Season Two Gameplay Trailer | Call of Duty®: Black Ops Cold War & Warzone™

zdroj: Activision

(28. 1. 2021): Firebase Z Trailer | Season One | Call of Duty®: Black Ops Cold War

Firebase Z Trailer | Season One | Call of Duty®: Black Ops Cold War

zdroj: Activision

(16. 12. 2020): Call of Duty®: Black Ops Cold War & Warzone™ Reloaded Trailer

Call of Duty®: Black Ops Cold War & Warzone™ Reloaded Trailer

zdroj: Activision

(14. 12. 2020): Call of Duty®: Black Ops Cold War & Warzone™ - Season One Deep Dive

Call of Duty®: Black Ops Cold War & Warzone™ - Season One Deep Dive

zdroj: Activision

(7. 12. 2020): Call of Duty®: Black Ops Cold War & Warzone™ - Season One Cinematic

Call of Duty®: Black Ops Cold War - Call of Duty®: Black Ops Cold War & Warzone™ - Season One Cinematic

(9. 9. 2020): Multiplayer Reveal Trailer

Call of Duty®: Black Ops Cold War - Multiplayer Reveal Trailer

(9. 9. 2020): Call of Duty®: Black Ops Cold War Multiplayer Reveal

Call of Duty®: Black Ops Cold War Multiplayer Reveal

(27. 8. 2019): Perseus Briefing Cinematic

𝙿𝚎𝚛𝚜𝚎𝚞𝚜 𝙱𝚛𝚒𝚎𝚏𝚒𝚗𝚐 𝙲𝚒𝚗𝚎𝚖𝚊𝚝𝚒𝚌 - 𝙾𝚏𝚏𝚒𝚌𝚒𝚊𝚕 𝙲𝚊𝚕𝚕 𝚘𝚏 𝙳𝚞𝚝𝚢®: 𝙱𝚕𝚊𝚌𝚔 𝙾𝚙𝚜 𝙲𝚘𝚕𝚍 𝚆𝚊𝚛

(26. 8. 2019): Reveal Trailer

Call of Duty®: Black Ops Cold War - Reveal Trailer

(21. 8. 2019): Official Trailer

Know Your History | Official Call of Duty®: Black Ops Cold War Trailer

Call of Duty: Black Ops Cold War: Hardwarové nároky pro PC


Dva týdny před vydáním Call of Duty: Black Ops Cold War byly zveřejněny oficiální požadavky. Pokud tedy pokukujete právě po PC verzi Black Ops, prostudujte si tabulku, která vám prozradí minimální i doporučené požadavky na hardware. Nároky nijak nevybočují z řady současných titulů a na rozběhnutí hry nebudete potřebovat hypermoderní herní stroj. Postačí vám 8 GB RAM, dokonce jen Windows 7 64-bit (i když tvůrci doporučují použít Windows 10) a grafická karta GTX 1060.

Vývojáři nedávno oznámili změny týkající se požadovaného místa na disku. Nově nebudete při instalaci hry potřebovat 175 až 250 GB, ale pouze 95 GB (PlayStation 4), 133 GB (PlayStation 5), 93 GB pokud vlastníte Xbox One a 136 GB v případě Xbox Series X/S. Majitelé konzolové i počítačové verze hry navíc nejsou povinni instalovat celou hru, ale pouze část. Jako příklad uvádějí tvůrci velikosti jednotlivých instalačních souborů pro PC: Multiplayer si ukousne 35 GB, plná hra 82 GB (na ultra grafice až 125 GB). Na disku je samozřejmě i tak nutné nechat místo pro budoucí aktualizace a módy, které postupně do hry přibudou.


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky Doporučené (ray-tracing) HW požadavky Ultra RTX HW požadavky
Operační systém Windows 7 64-Bit (SP1) / Windows 10 64-Bit Windows 10 64-Bit Windows 10 64-Bit Windows 10 64-Bit
Procesor Intel Core i3-4340 / AMD FX-6300 Intel Core i5-2500K / AMD Ryzen R5 1600X Intel i7-8700K / AMD Ryzen 1800X Intel i9-9900K / AMD Ryzen 3700X
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 670 / GeForce GTX 1650 / Radeon HD 7950 NVIDIA GeForce GTX 970 / GTX 1660 Super / Radeon R9 390 / AMD RX 580 NVIDIA GeForce RTX 3070 NVIDIA GeForce RTX 3080
Operační paměť 8 GB 12 GB 16 GB 16 GB
Pevný disk 82 GB / 35 GB (pouze multiplayer) 82 GB 82 GB 125 GB

• Zdroj: callofduty.com (11. 11. 2020)

S jakým herním PC na Call of Duty: Black Ops Cold War?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza GameBox Core GTX1650

Základní sestava:

Alza GameBox Core GTX1650

Alza GameBox Core RTX3070

Optimální sestava:

Alza GameBox Core RTX3070

Alza BattleBox Core RTX3080 Helios

Sestava pro náročné:

Alza BattleBox Core RTX3080 Helios

Naše články o Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty: Black Ops Cold War – Jako za starých časů?


• Recenze: 20. 11. 2020 • Autor: Alexandra Vaníková

Call of Duty: Black Ops Cold War je díky kvalitám prvního dílu z Black Ops série velmi očekávanou hrou. A může za to nejen kampaň zasazená do období studené války a navazující na první Black Ops (2010), nejen tradiční multiplayer, ale také kooperativní Zombie mód, který se pro Black Ops tituly stal již poznávacím znamením. V naší recenzi přinášíme hodnocení všech tří složek akčního FPS, ve kterém nebude vaším úkolem nic menšího než zachránit svět na pokraji nukleární katastrofy... celý článek

Call of Duty: Black Ops Cold War; wallpaper: cover

Jak silné PC potřebujete na rozběhnutí Call of Duty: Black Ops Cold War?


• Novinka: 30. 10. 2020 • Autor: Alexandra Vaníková

PC verze Call of Duty: Black Ops Cold War včera dostala oficiální hardwarové požadavky. Pokud tedy uvažujete, že si nejnovější akční FPS od Treyarchu zahrajete na PC, nahlédněte do našeho článku a zjistěte, jakými vnitřnostmi bude muset váš stroj oplývat. Ať už ale dáváte přednost myši a klávesnici, anebo si plánujete titul vychutnat na staré či nové generaci konzolí, určitě vás bude zajímat požadavek na místo na disku – v tomto ohledu se totiž Call of Duty: Black Ops Cold War pochlubit skromností rozhodně nemůže. Podíváme se také, kdy bude Black Ops Cold War implementováno do Warzone... celý článek

Call of Duty: Black Ops Cold War; wallpaper: Vietnam

Call of Duty: Black Ops Cold War – Multiplayer vstupuje do druhého kola předběžného přístupu


• Dojmy z hraní: 16. 10. 2020 • Autor: Alexandra Vaníková

Od 8. do 12. října si mohli vlastníci PlayStation 4 už podruhé vyzkoušet multiplayer Call of Duty: Black Ops Cold War, na kterém pracuje studio Treyarch (první možností byla otevřena alfa). Zatímco první dva dny patřily majitelům předobjednávek, v sobotu a neděli probíhala beta otevřená. Jaké jsou naše dojmy poté, co jsme si měli možnost „osahat“ už druhý předběžný přístup hry pro více hráčů?.. celý článek

Call of Duty: Black Ops Cold War; wallpaper: námořní střet

Režim Zombies z nového Black Ops Cold War detailněji představen


• Novinka: 1. 10. 2020 • Autor: Alexandra Vaníková

Zatímco začátek září se nesl ve znamení multiplayeru (a také alfy hry pro více hráčů) nejnovějšího Call of Duty: Black Ops Cold War, v posledním dni tohoto měsíce jsme se dočkali bližšího představení režimu Zombies. Tento kooperativní mód pro čtyři hráče už neodmyslitelně patří k sérii Black Ops a nebude chybět ani v posledním akčním FPS od Treyarchu. Zástupci studia se v téměř desetiminutovém videu rozpovídali o příběhu, zasazení i smrtícím arzenálu, jenž proti vlnám nemrtvých bude možné použít... celý článek

Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: logo, zombies

Alfa Call of Duty: Black Ops Cold War nabídla první pohled na silné a i slabé stránky multiplayeru


• Dojmy z hraní: 25. 9. 2020 • Autor: Alexandra Vaníková

FPS Call of Duty: Black Ops Cold War, na kterém pracuje studio Treyarch společně s Raven Software, vychází v listopadu. Ještě předtím ale představí svůj multiplayer téměř v plné kráse. První příležitost vyzkoušet si hru pro více hráčů dostali majitelé PlayStation 4 během uplynulého víkendu. Jaké pocity v nás zanechala alfa multiplayeru Black Ops: Cold War? ... celý článek

Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: logo, dojmy z hraní

Multiplayer Call of Duty: Black Ops Cold War si v otevřené alfě můžete zahrát již dnes


• Novinka: 18. 9. 2020 • Autor: Alexandra Vaníková

Jen minulý týden jsme vám přinesli informace o multiplayeru nejnovějšího Call of Duty: Black Ops Cold War, který byl představen během speciálního eventu dedikovanému hře pro více hráčů. Během tohoto víkendu si mohou někteří z vás vyzkoušet multiplayer na vlastní kůži v otevřené alfě. Co všechno v ní bude zpřístupněno a kdo se do ní může dostat? Dozvíte se v našem článku... celý článek

Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: logo, multiplayer alfa

Multiplayer Call of Duty: Black Ops Cold War se představuje v novém traileru, otevřená beta oznámena


• Novinka: 10. 9. 2020 • Autor: Alexandra Vaníková

Po několika ukázkách z nejnovějšího Call of Duty zaměřených na příběhovou kampaň tu máme oficiální představení multiplayeru Black Ops Cold War. Tomu se vývojáři z Treyarchu rozhodli věnovat více než jen několikaminutový trailer a během eventu dedikovanému hře pro více hráčů prozradili, co na nás v multiplayeru čeká a zároveň byla oznámena i otevřená beta...celý článek

Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: logo, firefight

Unikly záběry z multiplayeru Call of Duty: Black Ops: Cold War


• Novinka: 4. 9. 2020 • Autor: Alexandra Vaníková

První ochutnávku z multiplayeru Call of Duty: Black Ops Cold War od Treyarchu a Raven Software jsme měli možnost vidět krátce po oficiálním představení titulu, kdy bylo posledních deset sekund reveal traileru věnovaných záběrům ze hry pro více hráčů. Její oficiální představení je naplánováno na 9. září, ale několik záběrů z multiplayeru už stihlo uniknout na internet...celý článek

Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: logo, helicopter

Netradiční teaser na Call of Duty 2020 proměnil streamery v Sherlocky


• Novinka: 11. 8. 2020 • Autor: Alexandra Vaníková

Minulý týden obdrželo několik streamerů (kromě jiných NoahJ456, Hayashii, MrDalekJD) a také redakcí herních portálů (Dexerto, CharlieIntel, IGN) záhadnou bedničku se zámkem, přičemž podle přibalených instrukcí ji neměli otevřít dříve než 10. srpna v 18:00 našeho času. Včera jsme se konečně dozvěděli, co se v ní skrývá, a je třeba uznat, že v Treyarchu (údajně má mít na starosti vývoj letošního Call of Duty), resp. v Activision si zvolili skutečně originální způsob teasovaní jejich budoucího titulu... celý článek

Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: logo, sniper, close-up

Za nejnovějším leakem pro Call of Duty stojí promo kampaň Doritos


• Novinka: 27. 7. 2020 • Autor: Alexandra Vaníková

Z toho, že se letos dočkáme Call of Duty kráčejícího ve šlépějích Black Ops série, se i díky poslední várce leaků a spekulací stalo již veřejné tajemství. Nejnověji však do kotlíku dohadů nepřispěl jeden z obvyklých leakerů či dataminerů, ale společnost Doritos vyrábějící tortillové chipsy... celý článek

Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: logo, Doritos

Údajná alfa Call of Duty 2020 zalistovaná v Microsoft Store


• Novinka: 18. 7. 2020 • Autor: Alexandra Vaníková

Letošní Call of Duty je stále zahaleno rouškou tajemství a dosud zveřejněné informace musíme brát s pořádnou rezervou. Záchytnými body, o které bychom se jako tak mohli zatím opřít je studio Treyarch, údajně pracující na novém přírůstku do Call of Duty rodiny, a také období studené války, ve které by se nejnovější FPS s přívlastkem Black Ops mělo odehrávat. Před nedávnem se ale v Microsoft Store objevil záhadný titul s názvem The Red Door, který mnozí označují za early access verzi Call of Duty 2020... celý článek

Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: Red Door

Ďalšie leaky potvrdzujú návrat Black Ops v podobe rebootu


• Spekulace: 19. 3. 2020 • Autor: Alexandra Vaníková

Krátko po tom, čo sa na disky herných zariadení prirútilo battle royale s názvom Warzone obohacujúce Call of Duty: Modern Warfare od Infinity Ward, sa opäť o slovo hlási ďalší titul v sérii plánovaný na tento rok. Tvorcovia sa zatiaľ na oficiálne informácie o pripravovanom akčnom FPS nezmohli, no internetom začínajú kolovať leaky o tom, ako by malo Call of Duty 2020 vyzerať... celý článek

Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: Black Ops
i

To jsou zatím všechny informace, které o Call of Duty: Black Ops Cold War máme. Tento speciál budeme pravidelně aktualizovat o informace a detaily, které se objeví nejen v oficiálních zdrojích.

• Zdroje: callofduty.com, treyarch.com, support.activision.com/eu.shop.battle.net, vlastní


Co jsme dříve napsali o Call of Duty: Black Ops Cold War

V Black Ops Cold War si budeme moci vytvořit vlastní postavu a ovlivnit příběh 

Hned na začátku je třeba říci, že včerejší uniklé informace se potvrdily. V titulu se opět setkáme se známými postavami z původního Black Ops a pravděpodobně se podíváme i na válku ve Vietnamu. Hra dorazí se zombie módem a samostatným multiplayerem, jehož odhalení se dočkáme 9. září. Call of Duty: Black Ops Cold War se podívá na PC, konzole současné a budoucí generace a jeho vydání je naplánováno na 13. listopadu 2020. Pokud vás zajímají detailnější informace, které se včera dostaly na internet, najdete je v našem článku.

U příležitosti oficiálního odhalení hry nám však byly představeny i čerstvé, dosud nezveřejněné zprávy. V kampani si zahrajeme za customizovatelnou postavu a portál endgadget.com informuje dokonce i o několika možných koncích a volbách hráče ovlivňujících finále děje. Nebudu určitě jediná, koho tento fakt upřímně překvapil – pro Call of Duty sérii totiž prvky dialogových voleb či ovlivňování příběhu nejsou vůbec běžné. 

𝙲𝚊𝚕𝚕 𝚘𝚏 𝙳𝚞𝚝𝚢®: 𝙱𝚕𝚊𝚌𝚔 𝙾𝚙𝚜 𝙲𝚘𝚕𝚍 𝚆𝚊𝚛 - 𝚁𝚎𝚟𝚎𝚊𝚕 𝚃𝚛𝚊𝚒𝚕𝚎𝚛

V traileru můžeme kromě záběrů z války ve Vietnamu vidět i 40. prezidenta USA, Ronalda Reagana. Po J. F. Kennedym a R. Nixonovi tak jde o třetího skutečného prezidenta Spojených států, kterého virtuální já se v Black Ops objevilo.

Podařilo se tvůrcům vytvořit vhodný balanc mezi dialogy a hratelností tak, aby Cold War místy nepůsobilo jako interaktivní film? A jak na tuto změnu zareaguje herní komunita, respektive fanoušci série zvyklí na přímočařejší zdolávání kampaně? Bude to rozhodně velmi zajímavé sledovat.

Hra se bude pyšnit cross-play a cross-generation multiplayerem a také přívlastkem cross-progression, což znamená, že progress ve hře bude ukládán napříč všemi dostupnými módy. Na oficiálních stránkách hry také stojí, že titul bude nadále podporovat úspěšný free to play mód Warzone a multiplayer bude zásobován obsahem zdarma (mapy a módy), podobně jako Call of Duty: Modern Warfare od Infinity Ward.

• Zdroje: us.shop.battle.net, youtube.com, callofduty.com

Následuje dřívější aktualizace...

Black Ops: Cold War bude obsahovat Zombie mód i samostatný multiplayer

• Autor: Alexandra Vaníková

Zdrojem informací jsou portály dlouhodobě pokrývající Call of Duty sérii – Call of Duty Tracker a Modern Warzone. Uvedené zprávy je však přesto třeba brát s rezervou. Nebyly totiž oficiálně potvrzeny.

Prvním náznakem, který spojoval letošní Call of Duty od Treyarchu s jeho předchůdci ze série Black Ops, byl kratičký „spot“ věnovaný Frankovi Woodsovi (hratelné postavě představené v Black Ops 1), který by měl jako operátor dorazit do Warzone. Woods má být kosmetickým bonusem, který získají hráči za předobjednání Call of Duty: Black Ops Cold War, jak informuje cod.tracker.gg.

Kosmetické předměty pro Black Ops: Cold War, Modern Warfare a Warzone budou k dispozici i ve specifických edicích titulu. Ultimátní edice poskytne samozřejmě největší nálož obsahu – kromě skinů například i battle pass bundle (v Black Ops: Cold War bude battle pass fungovat stejně jako v Call of Duty: Modern Warfare).

Jak lze již z informace o battle passu vytušit, nejnovější Black Ops bude mít vlastní hru pro více hráčů. Má být odhalena 9. září 2020 a insider TheGamingRevlution tvrdí, že při vydání hry bude dostupných deset multiplayerových map. První záběry z multiplayeru navíc uvidíme již zítra v traileru. Návratu se dočká i očekávaný zombie mód, který neoddělitelně patří k Black Ops sérii. Ve znamení studené války se však ponese i Warzone, kde přibude například režim Zombie Royale či mapa studenou válkou poznamenané oblasti Verdansk.

Podle zatím nepotvrzených zpráv se Frank Woods stane novým operátorem ve Warzone.

Jelikož součástí Black Ops: Cold War bude i hra pro více hráčů, nabízí se otázka, zda si zahrajeme v otevřené betě. Zejména když vezmeme v úvahu, že představení hry bylo, ve srovnání s předchozími Call of Duty tituly, celkem opožděné, a situaci tvůrcům neusnadnil ani koronavirus. Podle COD Tracker nebudeme o otevřenou betu ochuzeni a přístup k ní získají majitelé PC, PlayStation 4 a Xbox One po předobjednání hry. Pravděpodobně tak půjde o multiplayer s přívlastkem crossplay. 

Leakům se nevyhnul ani příběh připravovaného Call of Duty. Jak informuje CODTracker, Call of Duty: Black Ops Cold War je přímým pokračováním původního Black Ops. Opět tak prý potkáme ikonické postavy, jakými jsou Frank Woods, Jason Hudson a Alex Mason. Společně s nimi se budeme snažit překazit plány agenta jménem Perseus a navštívíme Turecko, Vietnam, východní Berlín či dokonce ústředí sovětské tajné služby. Tipuji, že si zahrajeme hned za několik postav a události studené války tak uvidíme hned z několika úhlů pohledu. 

A to nejdůležitější nakonec. Vydání Call of Duty: Black Ops Cold War je údajně naplánováno na 13. listopadu tohoto roku. Jako logické se jeví platformy PC, PlayStation 4 a Xbox One, ale titul se s největší pravděpodobností dostane i na konzole příští generace. Odpovědi snad poskytne zítřejší oficiální odhalení, ze kterého vám přineseme zprávy.

• Zdroje: Twitter, cod.tracker.gg

Následuje původní článek...

Odhalení titulu proběhne 26. srpna

• Autor: Alexandra Vaníková

Všechno to začalo před necelými dvěma týdny, kdy se několik streamerů pustilo do spojování indicií nalezených ve vojenských bedničkách zaslaných vydavatelem Activision. Tehdy se jim podařilo odhalit webovou stránku pawntakespawn.com, která v posledních dnech vydala svá tajemství v podobě videokazet. Záběry na nich zachycovaly důležité události z období studené války společně s číselnými kódy a souřadnicemi.

Bylo to prostě náročných pár dní plných písmen a číslic, ale řešení šifer nakonec přineslo své ovoce v podobě stránky https://pawntakespawn.com/playthegamefindthetruth, kde jsme včera konečně měli možnost vidět teaser na Call of Duty: Black Ops Cold War.

Akční FPS je inspirováno reálnými událostmi. Teaser tak tvoří skutečné archivní záběry a mimo jiné zachycují i vyjádření bývalého agenta KGB – Yuriho Bezmenova. Ten počátkem 70. let 20. století emigroval na Západ a v televizním rozhovoru z roku 1984 mluvil o praktikách sovětského režimu. Varoval Spojené státy před tzv. „sovětským fašismem“ a popsal čtyři fáze ideologického rozvrácení země, pomocí kterého SSSR plánoval zničit Ameriku.

Know Your History

V teaseru zatím nenajdeme záběry přímo ze hry v podobě cutscén nebo gameplaye, budeme si tedy muset počkat na oficiální odhalení, pravděpodobně doprovázené plnohodnotným trailerem.

Kromě toho se ve videu zmiňuje i Perseus. Má jít o sovětského špiona, kterému se během druhé světové války podařilo infiltrovat Projekt Manhattan a ukrást důležité dokumenty o výrobě atomové bomby. Agent nebyl nikdy chycen, dosud tak není známa ani jeho identita. Přestože bychom se v letošním Call of Duty neměli vydat až tak daleko do minulosti, nemohu se ubránit představě, že si za Persea zahrajeme.

Špiónsky laděné stealth mise by mohly střídat boje v rolích vojáků ve Vietnamské válce a hratelnost by tak mohla být dosti pestrá – zatím však jde pouze o dohady a odhady. Odpovědi na řadu otázek zahrnujících i platformy, na které se hra podívá, snad přinese oficiálně odhalení naplánovené na 26. srpna.

Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: triple Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: triple Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: triple
Kromě politiky bude hrát v Call of Duty: Black Ops Cold War asi nemalou roli i válka ve Vietnamu. Na posledním obrázku je bývalý agent sovětské tajné služby, Yuri Bezmenov.

Black Ops Cold War pochází z dílny studia Treyarch, které pracovalo na všech hrách této série. Na vývoji tohoto dílu se podílí i Raven Software – ten spolupracoval například s Infinity Ward na tvorbě free to play módu Warzone, což koresponduje i s faktem, že se Warzone stalo zdrojem teasů na nové Call of Duty: Black Ops Cold War. Dokumenty v bunkrech na mapě Verdansk totiž posloužily při spojování nalezených indicií. V

ypadá to ale tak, že úkol úkrytů ještě nekončí – v popisku teaseru je totiž napsáno: „Know your history or be doomed to repeat it“ (ve volnějším překladu „Kdo nezná svou historii, je odsouzen ji prožít znovu.“) a za touto větou následuje název mapy ve Warzone – Verdansk. Do vydání traileru 26. 8. se tak možná ještě dočkáme dalších informací právě na této mapě.

• Zdroje: youtube.com, pawntakespawn.com

P-DC1-WEB22