Refresh the page

Call of Duty: WWII – The War Machine (RECENZE)

Aktualizováno

Po středně vydařeném DLC The Resistance k nám Activision míří s dalším obsahovým balíčkem, který od sebe opět více oddělí platící a neplatící hráče. Zástupci investice nemilující skupiny tu mají totiž možnost hrát jen mapy ze základní verze Call of Duty: WWII, takže si se svými movitějšími přáteli vlastnícími Call of Duty: WWII – Season Pass nemají moc šancí zahrát. Nové lokace jsou prostě něčím, co všechny láká mnohem víc než stará omšelá bojiště, na kterých už bezpočtukrát byli, a tak jsem se před pár dny podobně jako řada jiných vrhl na Call of Duty: WWII – The War Machine. Detailní dojmy z hraní této nejnovější placené aktualizace a odpověď na otázku, zda stojí za nákup, najdete v naší recenzi.


Žánr: FPS • Multiplayer: Ano (online, local, co-op) • Vývojář: Sledgehammer Games • Vydavatel: Activision • Platformy a Datum vydání: PS4 (10. dubna 2018PC a Xbox One (10. května 2018) • Homepage: www.callofduty.com/wwii/dlc2 • Čeština: Ne


Obsah recenze Call of Duty: WWII – The War Machine

  1. V Call of Duty: WWII – The War Machine zavítáme do Egypta, Francie a Německa
  2. Skrze Operaci Husky se podíváte do oblak
  3. S umrlci budete v Call of Duty: WWII – The War Machine bojovat v ulicích Berlína
  4. Call of Duty: WWII – The War Machine se nese na podobné vlně jako The Resistance
  5. Recenze Call of Duty: WWII – The War Machine: závěrečné hodnocení
  6. HW nároky pro Call of Duty: WWII – The War Machine PC

V Call of Duty: WWII – The War Machine zavítáme do Egypta, Francie a Německa

• Recenze: 16. 5. 2018 • Autor: Ondřej Zeman

Druhá placená aktualizace The War Machine expandující základní hru o nové mapy v rámci Call of Duty: WWII – Season Pass obohacuje celek o tři odlišně navržené válečné zóny, ve kterých budete permanentně bojovat o svůj život. Těšit se můžete na Egypt, jenž po krvi bažícím jedincům nabízí rozsáhlé ruiny rozkládající se ve stínu monumentální Sfingy. Francie jim naopak dává k dispozici přístavní městečko Dunkirk s otevřenou pláží, kterou si fandové boje na delší vzdálenosti ihned zamilují. Mým osobním favoritem se po několika hodinách hraní stala spojenci pořádně zhuntovaná raketová základna V2 umístěná na německém území. Celkově jsem však byl spokojen se všemi lokacemi, do nichž mi Call of Duty: WWII – The War Machine dalo možnost zavítat.

Call of Duty: WWII – The War Machine; Wallpaper: náměstí

Call of Duty: WWII – The War Machine rozšiřuje spektrum operací o Operaci Husky, jež vám umožní zúčastnit se spojenecké invaze na Sicílii.

Rozbor jednotlivých lokací Call of Duty: WWII – The War Machine odstartuji podobně jako u rozšíření The Resistance mapou, která mi při hraní přirostla k srdci nejvíce. Raketová základna V2 nabízí překvapivě rozsáhlý prostor, jenž dává příležitost milovníkům odstřelování i obdivovatelům brokovnic určených na víceméně kontaktní boj. S vašimi nepřáteli se na tomto bojišti budete střetávat v úzkých uličkách, nevelkých skladištích a na startovacích rampách, na nichž si dokážete relativně snadno vytvořit hnízdo, ze kterého budete kropit po zemi se pohybující oponenty. Největším kladem tohoto místa je dle mého perfektní rozložení jednotlivých struktur nutící vás k permanentnímu přehodnocování vaší taktiky. V momentu, kdy přestanete uvažovat agilně, to máte spočítané.

Praktickým opakem V2 je podle mého mínění středně velká mapa s jednoduchým názvem Egypt. Většina šarvátek se v této nevelké lokaci odehrává v ruinách chrámu, s jehož návrhem si starověcí architekti zřejmě nedali moc práce. Ideální zbraní do těchto prostor jsou brokovnice a rychlopalné kulomety. S ostatními typy zbraní se vám tu moc dařit nebude, protože než z nich stačíte vypálit, už to většinou budete mít za sebou. Osobně považuji Egypt za jednu z horších válečných zón, jež Call of Duty: WWII – The War Machine nabízí. Škoda že si vývojáři ze Sledgehammer Games s jejím designem nepohráli více, měla totiž neskutečně velký potenciál, který nakonec přišel vniveč.

Call of Duty: WWII – The War Machine; gameplay: raketa Call of Duty: WWII – The War Machine; gameplay: rampa Call of Duty: WWII – The War Machine; gameplay: skladiště

Obrázek 1: Nově přidaná mapa V2 nabízí dostatek prostoru všem herním třídám. Obrázek 2: Pokud si v Call of Duty: WWII – The War Machine najdete dobrou pozici, s vysokou pravděpodobností se vám podaří zlikvidovat slušný počet nepřátel. Obrázek 3: V nevelkých výrobních komplexech se vám vyplatí užívat pistole či brokovnice.

Poslední mapou, kterou vám dá Call of Duty: WWII – The War Machine k dispozici, je francouzské přístavní městečko Dunkirk, jež si vzal nedávno ve svém velkofilmu do parády slavný režisér Christopher Nolan. Bojovat v této lokaci budete primárně na pláži a promenádě, na kterou je napojeno pár budov s krásným výhledem na moře, v nichž si mohou vytvořit perfektní palebné pozice střelci s puškami. Podobně jako v případě V2, i zde je možné fungovat efektivně prakticky s jakýmkoliv typem zbraní, což v praxi znamená, že jste pro svůj tým přínosem bez ohledu na to, jakou smrtící hračku máte zrovna v rukou. Přestože toto bojiště není navrženo vůbec zle, celkově mi sedlo o něco méně než raketová základna, na níž budu ještě nějaký ten pátek vzpomínat.

Skrze Operaci Husky se podíváte do oblak

Call of Duty: WWII – The War Machine nerozšiřuje základní hru jen o trojici map. Zúčastníte se také mise s názvem Operace Husky mapující začátek spojenecké invaze na Sicílii. Cílem útočícího týmu je ukrást nepřátelské depeše, odeslat z obsazených rádiových stanic informace bombardérům a následně bránit gigantické stroje až do momentu, než shodí bomby na strategické pozice nepřátel. Obránci jsou naopak nuceni ochránit tajné dokumenty, vysílací centrum a likvidovat oponentovy letouny. Strana, která jako první dokončí všechny zadané úkoly, má většinou vítězství v kapse. Jako komplet není čerstvě přidaná akce vymyšlena vůbec špatně. Reálně bych si ji však dokázal představit bez finální etapy.

Pamatujete si ještě, jak jsem si v recenzi DLC do Battlefield 1 stěžoval na nepříliš přístupné ovládání letadel? V Call of Duty: WWII – The War Machine jsem měl stejné obtíže, protože v rámci závěrečné fáze Operace Husky jsem byl nucen nasednout do kokpitu stíhače a vydat se na lov nepřátelských strojů. Kontrola útočných letounů je zde bohužel navržena o něco hůře než v konkurenčním projektu z dílen Electronic Arts, díky čemuž jsem jí nebyl schopen přijít na chuť ani po několika hodinách hraní. Upřímně moc nechápu, proč se hoši ze Sledgehammer Games rozhodli do svého díla implementovat prvek, s nímž měli minimálně dle toho, jak se jim jej povedlo zpracovat, asi tolik zkušeností jako já s výrobou raketových motorů.

Call of Duty: WWII – The War Machine; gameplay: chrám Call of Duty: WWII – The War Machine; gameplay: vyhlídka

Obrázek 1: V lokaci Egypt představuje střed chrámu místo, kde se bude odehrávat většina velkých bitev. Obrázek 2: Stále stojící domy dávají na mapě Dunkirk střelcům z pušek k dispozici ideální pozici.

S umrlci budete v Call of Duty: WWII – The War Machine bojovat v ulicích Berlína

Nejnovější DLC samozřejmě Call of Duty: WWII neobohacuje jen o PvP obsah. Kromě tří map a jedné operace, kde spolu soupeří větší počet hráčů, nabízí The War Machine také další kapitolu do PvE režimu Nazi zombie, která nese název The Shadowed Throne. Spolu s třemi dalšími hrdiny se tentokrát vydáte do válkou poničeného Berlína. Hlavní město Německa je v této alternativní realitě čištěno od spojeneckých vojáků obrovskou armádou nemrtvých vytvořenou zlovolným doktorem Straubem. Tomu se totiž zrovna dvakrát nelíbila myšlenka, že by měl padnout na kolena před zástupci nižší rasy, a tak se s nastalou situací rozhodl něco udělat.

The Shadowed Throne je aktuálně nejvýraznějším kooperačním scénářem Call of Duty: WWII. K dispozici je vám skrze něj dána velmi zajímavě navržená lokace plná hrůzu vyvolávajících výjevů, které umocňují hororovou atmosféru kompletu více než statické obrázky na předchozích mapách. Opomenout nelze ani balanci, jíž se vývojářům ze Sledgehammer Games povedlo vyladit o něco lépe než v původních kapitolách, které byly buď příliš těžké, nebo až moc lehké. 

Když už jsem zde uvedl aspekt vyvážení, nemohu opomenout zmínit také vyvedený design jednotlivých PvP zón, s jejichž návrhem si tvůrci Call of Duty: WWII – The War Machine vyhráli stejně jako s lokacemi z placeného balíčku The Resistance. Těšit se tím pádem můžete opět na mapy, které nebudou vyloženě nadržovat žádné z bojujících stran, což považuji za nemalé plus.

Call of Duty: WWII – The War Machine; gameplay: zombie Call of Duty: WWII – The War Machine; gameplay: zombie

Obrázek 1: The Shadowed Throne před vás postaví známé nepřátele v nové lokalitě. Obrázek 2: Ulice Berlína jsou plné různých děsivých výjevů.

Call of Duty: WWII – The War Machine se nese na podobné vlně jako The Resistance

The War Machine je slušně zpracované DLC, které obohacuje Call of Duty: WWII prakticky stejně jako The Resistance. Podobně jako minule je vám nabídnuto několik map, jedna operace a nový scénář s umrlci, které můžete kosit s kamarády. V některých směrech je o něco lepší než jeho předchůdce, v jiných naopak horší. Jako komplet si však drží totožnou úroveň jako na odboj zaměřený balíček, jenž jsme recenzovali minule, což v praxi znamená, že i přestože to není žádný velký zázrak, na pranýři si tento kousek rozhodně skončit nezaslouží.

Call of Duty: WWII – The War Machine; gameplay: pláž Call of Duty: WWII – The War Machine; gameplay: cíl Call of Duty: WWII – The War Machine; gameplay: socha

Obrázek 1: S pistolí na pláži přidané v rámci Call of Duty: WWII – The War Machine dlouho nepřežijete. Obrázek 2: Vojáci bojující na otevřeném prostoru se často těší pozorností odstřelovačů. Obrázek 3: Velká část města Dunkirk je bohužel umístěna za neprostupnými mantinely.

Druhá část Call of Duty: WWII – Season Pass nevypadá na první pohled vůbec zle, přesto bych však těm, kteří mají hluboko do kapsy, ještě doporučil počkat na odhalení předposledního placeného balíčku, jehož recenze zaručeně ukáže, zda má nákup celku smysl. S investicí do The War Machine opět nemusí vyčkávat fandové a bohatší hráči. Tato recenze byla napsána pro PC verzi.

Call of Duty: WWII – The War Machine; Wallpaper: továrna na rakety, V2

Německá raketová základna V2 patří mezi jednu z výraznějších map DLC Call of Duty: WWII – The War Machine.

Recenze Call of Duty: WWII – The War Machine: závěrečné hodnocení

Hodnocení 68% GEM
Hlavní parametry: Hratelnost
70%
Audiovizuální zpracování
65%
Znovuhratelnost
70%
Call of Duty: WWII – The War Machine; recenze

Klady

  • Vyladěnost jednotlivých map
  • Hrůzu nahánějící scénář The Shadowed Throne
  • Povedený návrh bojiště V2

Zápory

  • Pro někoho nedostačující množství obsahu
  • Mírně přestřelená cena

HW nároky pro Call of Duty: WWII – The War Machine PC


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core i3-3225 / AMD Ryzen R5 1400 Intel Core i5-2400 / AMD Ryzen R5 1600X
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 660 / Radeon HD 7850 NVIDIA GeForce GTX 1060 / Radeon RX 580
DirectX DirectX 11.0 DirectX 11.0
Operační paměť 8 GB RAM 12 GB RAM
HDD 90 GB 90 GB
i Mohlo by vás zajímat

Call of Duty: WWII – The War Machine vychází 10. dubna 2018 na PS4, později na PC a Xbox One.


We care about your privacy

Alza.cz a. s., Company identification number 27082440, uses cookies to ensure the functionality of the website and with your consent also to personalisage the content of our website. By clicking on the “I understand“ button, you agree to the use of cookies and the transfer of data regarding the behavior on the website for displaying targeted advertising on social networks and advertising networks on other websites.

More information
I understand Detailed settings Reject everything
P-DC1-WEB14