Obnovit stránku

Centrum ParapleCentrum Paraple je poradenské a rehabilitační zařízení, které pomáhá lidem s poškozením míchy a jejich rodinám překonat těžkou životní situaci a najít cestu dál. Poškození míchy následkem úrazu nebo onemocnění u nás zasáhne ročně až 250 lidí. Musí začít znovu, jinak, na vozíku. Profesionální tým Centra Paraple jim pomáhá zlepšit fyzický a psychický stav, dosáhnout co největší míry soběstačnosti a nezávislosti, žít plnohodnotný rodinný život, věnovat se zájmům a koníčkům, vrátit se do zaměstnání.


Multioborovou podporu a pomoc Centra Paraple ročně využívá opakovaně více než 1 400 vozíčkářů z celé republiky. Jedná se zejména o služby sociální rehabilitace, odborné poradenství a ošetřovatelství, respitní péči a specializované terapeutické programy, sportovní a rekvalifikační kurzy, workshopy, kurzy rodičovství a zdravého životního stylu… V takovém komplexu služeb je Centrum Paraple je jediné zařízení svého druhu u nás.
 

Cílem práce Centra Paraple je také změna veřejného povědomí – abychom všichni vnímali vozíčkáře jako plnohodnotné členy naší společnosti. Centrum Paraple pořádá v tomto směru hned několik prestižních benefičních akcí: televizní Dobročinnou akademii, Běh pro Paraple nebo třeba Charitativní golfový turnaj. Dlouhodobým patronem Paraplete je Zdeněk Svěrák, který také spolu s Olgou Havlovou a Svazem Paraplegiků činnost centra v roce 1994 zahajoval.
 

Alza podpořila návraty lidí s poškozením míchy do plnohodnotného života poskytnutím elektroniky v hodnotě 114 tisíc korun.Centrum Paraple

www.paraple.cz

P-DC1-WEB24