Obnovit stránku

Během svátku 28. 9. mají všechny pobočky otevřeno, kromě prodejen Brno-Bystrc, Děčín, Frýdek-Místek, Příbram a Kladno.

Co je vlog?

Slovník

Aktualizováno

Více, co je to vlog? A jak natočit vlog? Jaké jsou nejčastější témata, o kterých lze vlogovat? V našem krátkém článku se dozvíte vše potřebné.

Vlogování a zrcadlovka

Co je vlog?

Vlog je zkratka pro „video blog“ a je to forma blogu, kde je většina nebo veškerý obsah prezentován ve formě videa. Vlogy se mohou zabývat různými tématy, včetně cestování, jídla, módy, technologie, vzdělání a mnoho dalších.

Vlogy mohou být také formou deníkových záznamů, kde vlogger (osoba vytvářející vlogy) dokumentuje svůj každodenní život a sdílí své zážitky s diváky. Mnoho vloggerů publikuje své vlogy na platformách jako je YouTube, kde mohou komunikovat s diváky a budovat komunitu.

Vytváření vlogu obvykle zahrnuje natáčení videa (často pomocí digitální kamery nebo smartphone), úpravu tohoto videa pomocí softwaru pro úpravu videa a následné nahrání vlogu na internet.

Jak natočit vlog?

Natáčení vlogu může být zábavný a tvořivý proces. Zde jsou kroky, které byste měli sledovat, pokud chcete natočit svůj vlastní vlog:

 1. Vyberte téma: Přemýšlejte o tom, co byste chtěli sdílet se svými diváky. To by mohlo být cokoli od každodenního života, přes recenze produktů, cestování, vaření, tipy a triky, až po vzdělávací obsah.
 2. Plánování: Před natáčením vymyslete strukturu svého vlogu. Můžete si vytvořit hrubý scénář nebo alespoň seznam bodů, které chcete v průběhu videa pokrýt.
 3. Natáčení: Použijte svůj smartphone, digitální kameru nebo fotoaparát k natáčení vlogu. Ujistěte se, že máte dostatek světla (přirozené světlo je často nejlepší), a že váš zvuk je čistý a slyšitelný. Pokud natáčíte sebe, ujistěte se, že jste dobře viditelný a v centru záběru.
 4. Úprava: Po natáčení videa použijte software pro úpravu videa k vylepšení kvality videa, přidání hudby, textu, efektů a k úpravě délky videa.
 5. Nahrání a sdílení: Po dokončení úprav nahrajte svůj vlog na platformu jako je YouTube a sdílejte ho se svými diváky. Nezapomeňte přidat popis a klíčová slova k videu, aby ho bylo snazší najít.
 6. Interakce s diváky: Po nahrání vlogu se ujistěte, že odpovídáte na komentáře a interagujete s diváky. To pomáhá budovat komunitu a vytvářet vztahy s lidmi, kteří sledují vaše vlogy.

Pamatujte, že nejdůležitější je být autentický a tvořit obsah, který vás baví. To může trvat nějaký čas, než si osvojíte techniku a styl, který vám nejlépe vyhovuje, takže nebojte se experimentovat a učit se zpětnou vazbou od svých diváků.

Vlogování a telefon

Vlogování: nejčastější žánry

Vlogování pokrývá mnoho různých žánrů a témat, protože vlogování je osobní a odráží zájmy a životní styl jednotlivého vloggera. Zde jsou některé z nejčastějších žánrů, ve kterých se vloguje:

 1. Cestování: Cestovatelské vlogy často ukazují vloggera objevujícího nové destinace, ukazují místní kulturu, jídlo, zvyky a další.
 2. Každodenní život (Lifestyle): V tomto typu vlogů vlogger sdílí náhledy do svého každodenního života, včetně rutin, koníčků, rodinných interakcí a dalšího.
 3. Krása a móda: Vlogování v oblasti krásy a módy může zahrnovat make-up tutoriály, recenze produktů, módní hauls, outfity dne a další.
 4. Fitness a zdraví: Fitness vlogy mohou zahrnovat tréninkové rutiny, stravovací plány, tipy na zdravý životní styl a podobně.
 5. Kulinářství: Kulinářské vlogy mohou zahrnovat vaření receptů, recenze restaurací, stravovací rutiny a další.
 6. Technologie a hry: Tyto vlogy mohou zahrnovat recenze technických produktů, herní vlogy (gameplay, recenze her), tipy a triky pro určité technologie a další.
 7. Vzdělávání: Vzdělávací vlogy mohou být o jakémkoli tématu, na kterém je vlogger expertem, a mohou zahrnovat lekce, tutoriály, tipy a triky a další.
 8. Komedy a zábava: Tyto vlogy mohou zahrnovat skeče, vtipy, reakce na jiné videa a další formy zábavy.

Vlogování je velmi flexibilní forma vyjádření, takže žánry vlogů mohou být tak rozmanité, jak jsou rozmanité zájmy a zkušenosti lidí.

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB08