Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

DDR4 - co je nového?

Dříve nebo později to prostě muselo přijít, a ten čas právě nastal. Při výběru nového počítače už musíte myslet na novou generaci operační paměti - DDR4. Čím se odlišuje a proč se výrobci opět rozhodli mírně rozesmutnit své zákazníky? Odpovědi na tyto otázky naleznete v našem článku a navíc se dozvíte i několik zajímavostí.

Pořádný základ pro vysněný počítač

V kostce za všechno může společnost Intel, která vydala svůj vrcholný čipset X99. Ten je přímo stvořený pro extrémní procesory z řady Haswell-E. Tyto šesti a osmijádrové modely s přehledem válcují naprosto všechno a pro plné rozvinutí svého potenciálu právě potřebují rychlejší operační paměti. Základní Frekvence DDR4 se posunula na metu 2133 MHz, ale přitom vyžaduje napětí pouze 1,2 V. U typu DDR4L se navíc počítá s ještě nižší hodnotou blíže k magické hranici 1 V.

 

Nízké napětí se samozřejmě podepíše na daleko menší spotřebě i zahřívání. To na jednu stranu uvítají majitelé tenkých notebooků, ale také správci rozsáhlé serverové farmy, která může obsahovat třeba tisíce podobných modulů.

Docela příjemné zjištění nabízí pohled do ceníků, který vyvolá spokojený úsměv na tváři. Situace je rozhodně lepší než při uvedení DDR3 a nové moduly se dají pořídit za rozumnou cenu. Možná by někoho napadlo cpát starší typ do nových slotů, ale tyto ladiče výkonu musíme zklamat. DDR4 má samozřejmě na spodní straně posunutý zámek, a ten prostě neobejdete ani hrubou silou.

P-DC1-WEB19