Obnovit stránku

Dech života, o. s.Domácí umělá plicní ventilace je metoda, kdy je pomocí speciálního přístroje částečně nebo úplně nahrazeno spontánní dýchání pacienta, a to vše v domácím prostředí. V centru pozornosti pracovníků Sdružení Dech života jsou nejen samotní nemocní, ale i rodiny pečující o tyto pacienty. 


 

Svou činnost Dech života soustředí do několika cílů:

  • pomáhat zařadit pacienty do programu domácí umělé plicní ventilace a tím jim dát šanci na kvalitnější a plnohodnotnější život v domácím prostředí
  • integrovat tyto osoby do společnosti a zvyšovat jejich nezávislost v běžném životě
  • psychologicky připravit rodinu a blízké na příchod pacienta do domácí péče
  • spolupracovat při kontaktu s veřejnou správou a aktivně pomáhat při odstraňování problémů vzniklých při těchto jednáních
  • pomáhat při kontaktu s praktickými lékaři, nemocnicemi a zdravotními pojišťovnami


 

Činnost organizace podpořila Alza.cz finančním darem ve výši 60.000 Kč.

"Jménem celého týmu Dechu života děkuji za projevenou podporu ze strany společnosti Alza.cz, jež si nesmírně ceníme a doufáme v další spolupráci," Prof. MUDr. karel Cvachovec, CSc., MBA.
 

S domácím ventilátorem je možné například:

...jezdit traktorem                                         ...být tatínkovou princeznou

  
 

Všechny tyto děti a dospělí by vzhledem ke svému onemocnění museli trávit čas v nemocnici. Díky malému přístroji pro umělou plicní ventilaci, péči svých rodičů a blízkých mohou být doma. Pečující rodiny zvládají 24 hodinovou péči, na které v nemocnici spolupracují týmy profesionálů. Denně čelí problémům spojeným se zajišťováním zdravotnického materiálu, sociální péče, domácí ošetřovatelskou službou či řeší problémy s pojišťovnami. Sdružení Dech života je jim v jejich nelehké roli oprou.

P-DC1-WEB24