Alza Days - Dried Fruit
Save with discount codes
- The offer is valid from October 5, 2026, until October 26, 2026. Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 25
Our brand
Bery Jones Unsweetened dried mango without SO2 1kg
Great price
529,-
529 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - mango, 1000 g - 529 Kč/1 kg
Bery Jones Prunes 1kg
Great price
259,-
259 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - plum, 1000 g - 259 Kč/1 kg
Bery Jones Mango dried Burkina Faso BIO 500g
Great price
329,-
658 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - mango, 500 g - 658 Kč/1 kg
Bery Jones Banana jelly in milk chocolate 250g
Great price
129,-
516 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Chocolate with cocoa content 31 %
Bery Jones Dried Cranberries (Cranberry) 1kg
Great price
249,-
249 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - cranberries, 1000 g - 249 Kč/1 kg
Bery Jones Dark Chocolate Covered Cherries 500g
Great price
349,-
698 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Chocolate - sweetened sour cherries coated in a thick layer of dark chocolate (88%) with a minimum cocoa solids content of 38%, made from carefully selected ingredients, a...
Bery Jones Orange peel in dark chocolate 250g
Great price
149,-
596 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Chocolate with cocoa content 54 %
Bery Jones Pineapple slices 1kg
Great price
299,-
299 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - pineapple, 1000 g - 299 Kč/1 kg
Bery Jones Dried Dates Deglet Nour 1kg
Great price
219,-
219 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - dates, 1000 g - 219 Kč/1 kg
Bery Jones Cranberries in yoghurt 500g
Great price
219,-
438 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - cranberries in yoghurt, 500 g - 438 Kč/1 kg
Bery Jones Organic Dried Turkish Figs 500g
Great price
229,-
458 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - figs, 500 g - 458 Kč/1 kg
GRIZLY Exclusive Mango 500g
279,-
558 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - mango, 500 g - 558 Kč/1 kg
Bery Jones Giant Golden Raisins 1kg
Great price
299,-
299 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - raisin, 1000 g - 299 Kč/1 kg
Bery Jones Raisins 1kg
Great price
169,-
169 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - raisin, 1000 g - 169 Kč/1 kg
Bery Jones Chinese Curcuma - Goji 1kg
Great price
429,-
429 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - goji, 1000 g - 429 Kč/1 kg
Bery Jones Dried Apricots 1kg
Great price
449,-
449 Kč/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - apricot, 1000 g - 449 Kč/1 kg
Bery Jones Dried apricots, unsulphurised (without preservatives) 1kg
Great price
479,-
479 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - apricot, 1000 g - 479 Kč/1 kg
Bery Jones Dates Deglet Nour BIO 500g
Great price
139,-
278 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - dates, 500 g - 278 Kč/1 kg
Bery Jones Ginger pieces without SO2 500g
Great price
249,-
498 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - ginger, 500 g - 498 Kč/1 kg
Bery Jones Papaya slices without SO2 500g
Great price
249,-
498 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - papaya, 500 g - 498 Kč/1 kg
Bery Jones Dried cherries 100% natural 500g
Great price
349,-
698 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - sour cherries, 500 g - 698 Kč/1 kg
Bery Jones BIO Sweetened Cranberries Canada 500g
Great price
209,-
418 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - cranberries, 500 g - 418 Kč/1 kg
Bery Jones Brown Iran Raisins BIO 500g
Great price
139,-
278 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - organic raisins, from organic farming without synthetic pesticides, herbicides or chemical fertilisers, contain significant antioxidants, sweetened only with natural...
BIG BOY Dark chocolate covered cherries 190g by @kamilasikl
239,-
1,258 Kč/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - sour cherries in chocolate, 190 g - 1,258 Kč/1 kg