Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Epilátor Braun Silk-epil SensoSmart 9-990 (RECENZE)

Aktualizováno

Braun Silk-epil SensoSmart 9-990 je především epilátor, ale díky vícero nástavcům nabízí i další funkce, které každou uživatelku potěší. Hloubkový peeling a luxusní masáž pomocí vibrací, zastřižení chloupků a v citlivých partiích možnost holení. Pojďme se na tento produkt podívat blíž! 

Epilátor Braun Silk-epil SensoSmart 9-990

Epilátor Braun Silk-epil SensoSmart 9-990 – obsah

 1. Balení přístroje Braun Silk-epil SensoSmart 9-990
 2. Jak může být epilátor inteligentní?
 3. Epilování s Braun Silk-epil SensoSmart 9-990
 4. Holení a zastřihování pomocí Braun Silk-epil SensoSmart 9-990
 5. Peeling pomocí Braun Silk-epil SensoSmart 9-990
 6. Masáž pro relaxaci pomůže i proti celulitidě
 7. Co jsem si na epilátoru Braun SensoSmart 9-990 zamilovala a co se mi nelíbilo?

Balení přístroje Braun Silk-epil SensoSmart 9-990

Krabička epilátoru Braun Silk-epil SensoSmart 9-990 je přesně taková, jakou ji očekáváte od běžného epilátoru. V ní se pak nachází hlavní přístroj a jednotlivé nástavce. Překvapuje mě celkový počet příslušenství, ve kterém naleznete tělo přístroje s epilátorem s 40 pinzetami, nástavec pro oblast obličeje, nástavec pro kontakt s pokožkou, holicí hlavu se zastřihovačem, zastřihovací nástavec pro délku 5 mm, silikonový nástavec pro hloubkovou masáž pokožky, kartáček pro peeling pokožky v provedení jemný a hloubkový, hygienické kryty na jednotlivé nástavce, nabíjecí stojánek a cestovní taštičku. Součástí je také kartáček pro vyčištění chloupků, které zůstanou po epilaci v hlavici. Nabíjecí stojánek mě potěšil, protože lze epilátor nabíjet usazený vertikálně ve stojánku, což vypadá lépe a tak sloužil i pro odkládání, když jsem ho zrovna nepotřebovala. Ostatní příslušenství jsem vkládala do přiloženého velkého pytlíčku.

Braun Silk-epil SensoSmart 9-990 - co obsahuje balení produktu

Jak může být epilátor inteligentní?

Základem produktu je především účinný epilátor, který se chlubí technologií SensoSmart™. Ta disponuje inteligentním snímačem, s jehož pomocí vás navádí při epilaci a pomáhá regulovat tlak na pokožku, aby bylo epilování nejefektivnější. Signalizace probíhá pomocí červeného světýlka upozorňující na přílišné tlačení. Jak to dopadlo v praxi? Asi jsem šikovná, červené světýlko mě ani jednou na chybný tlak neupozornilo.

Braun Silk-epil SensoSmart 9-990 - SensoSmart technologie

Epilování s Braun Silk-epil SensoSmart 9-990

Co se týče parametrů a samotného fungování epilátoru, vše bylo na jedničku. Epilátor má širokou hlavu, takže si vystačíte s menším množstvím pohybů než u konkurenčních produktů. Přístroj jsem potrápila pořádně dorostlými chloupky, se kterými si poradil stejně dobře jako s čerstvě vyraženými o velikosti ani ne milimetr. Někdo doporučuje dlouhé chloupky zastřihnout, ale nepřišlo mi, že by to bylo třeba. Možná jsem musela občas přejet vícekrát, ale to mi nevadilo, užívala jsem si mizející chloupky a sametovou pokožku. Epilátor si ale poradí i s chloupky o délce pouhých 0,5 mm. To je velkým bonusem, nemusíte čekat, až chloupky dorostou jako v případě vosku. Co mě velmi potěšilo, byly masážní válečky okolo epilačních pinzet, protože snižovaly citlivost pokožky jemnou masáží. Ale pořád jde o epilaci a ta vcelku bolí. Ale není to nic, co by se nedalo vydržet, navíc se postupně pravidelnou epilací citlivost pokožky snižuje a každé další epilování bude méně bolestivé. Jemnější epilaci můžete zvolit pomocí nižší rychlosti, k dispozici jsou celkem dvě. Ale já preferuji tu rychlejší a efektivnější.

Braun Silk-epil SensoSmart 9-990 - porovnání epilace
i Epilátor je 100% vodotěsný, takže můžete epilovat ve vaně či sprše, což snižuje bolestivost. Tu sprchu doporučuji hlavně v začátcích, než si zvyknete na nepříjemnou bolest. Na druhou stranu není epilování mokrých nohou tak efektivní, protože se chloupky lepí na kůži, zvláště když jsou delší, a hůře se odstraňují. Považuji to tedy jen jako zpestření, preferuji epilaci na sucho.

Holení a zastřihování pomocí Braun Silk-epil SensoSmart 9-990

Epilace je skvělá díky svým dlouhotrvajícím účinkům, ale jsou místa, kam epilátor nepustím ani omylem. Zkusila jsem podpaží, ale bylo to na mě již poměrně bolestivé, proto jsem využila hlavici na holení. Stačilo pár tahů a podpaží bylo bez chloupků. Nástavce využijete také pro oblast bikin, kterou rychlými tahy upravíte i pár minut předtím, než vyrazíte na koupaliště. Přístroj má výkyvnou hlavu, takže se s ní v těchto náročnějších partiích velmi dobře pracuje, hlavice se snadno přizpůsobuje křivkám vašeho těla.

i Chytrou vlastností je světlo Smartlight, který svítí na chloupky, co se chystáte odstranit. Nevynecháte tak jediný chloupek i v případě horšího světla v koupelně.

Peeling pomocí Braun Silk-epil SensoSmart 9-990

Epilací nemusí vaše okamžiky opečovávaní vašeho těla končit, přístroj totiž nabízí další nástavce. Využít tak můžete peelingové kartáčky ve dvou provedení, fialový pro jemný peeling a modrý pro důkladnější. Peelingové kartáčky nepoužívejte hned po epilaci, počkejte alespoň několik hodin, až se pokožka trochu zklidní. Kartáčky nejsou určeny pro obličej, využít je jinak můžete po celém těle. Nejlepší výsledky přinesou v oblasti dekoltu a hřbetu rukou, určitě doporučuji používat také na nohy a celé paže. Peeling se nedoporučuje každý den, ideálně jednou či dvakrát do týdne v případě modrého kartáčku, fialový je možné používat častěji.

Braun Silk-epil SensoSmart 9-990 - peelingový kartáč
i Alternativy:

Masáž pro relaxaci pomůže i proti celulitidě

Dalším nástavcem, který jsem si přímo zamilovala, je masážní silikonový. Je určen pro hloubkovou masáž. Jako první jsem okamžitě cílila na stehna se stopami celulitidy, ale velmi rychle jsem přišla na ještě lepší místo, masáž hřbetu nohy. Je to velmi relaxační a příjemné, masáž můžete provádět sami anebo zaúkolovat partnera. Doporučuji provádět masáž pouze s krémem či olejem, jinak si můžete dřít pokožku. Masážní olejíček bude to pravé. Pokud budete velmi jemní a nebudete tlačit, pomůže vám masáž i v případě otékání nohou pro rozproudění lymfy.

i Nástavec pro masáž je ideální pro vstřebávání krémů. Naneste a lehce rozetřete oblíbený krém a vmasírujte pomocí nástavce. Masírovat můžete tak dlouho, jak je vám to příjemné, pravidelné používání přinese rychle viditelné výsledky v podobě pevnější kůže.
Braun Silk-epil SensoSmart 9-990 - masážní hlavice

Co jsem si na epilátoru Braun SensoSmart 9-990 zamilovala a co se mi nelíbilo?

Epilátor Braun Silk-epil SensoSmart 9-990 je velmi účinný přístroj v boji proti chloupkům. Líbí se mi, že kombinuje epilaci i holení, takže nahradí více produktů v koupelně. Široká hlava a masážní válečky urychlují a zpříjemňují epilaci, díky které trvá opravdu jen nezbytně dlouhou dobu. Výborné je i světýlko odhalující chloupky, které pinzetám unikly. Baterie vydrží necelou hodinu, pro mě to představovalo celkem dvakrát si epilovat nohy na jedno nabití. Případně jedno epilování a několik peelingů a masáží. Líbí se mi, že s jediným přístrojem dokážu pečovat o celé tělo a získat dokonale hladké nohy, bez chloupků, staré svrchní kůže i celulitidy. Při pravidelném používání jsou výsledky opravdu vidět, i když zaručit úplné zmizení celulitidy nelze. S tímhle přístrojem můžete zapomenout na žiletky, pořezanou kůži, vosk a jeho neustále dokupování a nepovedená strhnutí, nepořádek a další nepříjemnosti. Dle mého názoru to rozhodně stojí za tu trošku bolesti. Pokožka vydrží totiž až týden dokonale hladká a trvá až tři týdny*, kdy je třeba epilátor použít zase, což je ve srovnání s žiletkou naprosto úžasné.

* Růst chloupků je individuální, někomu epilace vydrží i měsíc.

Závěrečné hodnocení Braun Silk-epil SensoSmart 9-990

Braun SensoSmart 9-990

Epilátory

Epilátor SensoSmart, Technologie pinzet MicroGrip, systém 40 pinzet, 2 rychlosti, Wet&Dry, Akumulátorový - 1 hod nabíjení/40min provozu, součástí balení: nástavec pro oblast obličeje, nástavec pro kontakt s pokožkou, holicí hlava, zastřihovací nástavec holicí hlavy, polštářek pro hloubkovou masáž pokožky, jemný kartářek pro peeling pokožky, kartáček pro hloubkový peeling pokožky, nabíjecí stojánek, cestovní pouzdro, hygienické krytky

Klady

 • Součástí jsou hlavice také pro holení, masáž a peeling
 • Epilátor je díky široké hlavici velmi efektivní
 • Díky masážnímu okraji při epilaci snižuje vnímání bolesti
 • Bezdrátový provoz na akumulátor

Zápory

 • Vyšší cena díky nadstandardnímu množství příslušenství

Chci Braun Silk-epil SensoSmart 9-990

P-DC1-WEB27