Filter Coffee Praha
This page includes all products from category Filter Coffee that are in stock in our stores in Praha.
Save your time and the shipping costs. All products from this category can be purchased online and picked up in the branch. And the mobile app can even collect your order for you, so you can usually pick it up in our Budapest showroom within 5 minutes. Most of these products are delivered the same or next day with on-time and fast delivery, more details here.
Save your time and the shipping costs. All products from this category can be purchased online and picked up in the branch. And the mobile app can even collect your order for you, so you can usually pick it up in our Budapest showroom within 5 minutes. Most of these products are delivered the same or next day with on-time and fast delivery, more details here.
Products from category Filter Coffee are in stock in Praha in these branches
Select a branch or a city
All from 14
Our brand
AlzaCafé, beans, 1000g
Great price
599,-
599 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - whole bean, 100% Arabica, origin Brazil, Costa Rica, Guatemala, Honduras, Colombia and Nicaragua, 1000g - 599 Kč/1 kg
AlzaCafé, 250g
Great price
169,-
676 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - whole bean, 100% Arabica, origins: Brazil, Costa Rica, Honduras, Colombia, Nicaragua, 250g - 676 Kč/1 kg
AlzaCafé Kenya Kamvara Embu, 250g
Great price
339,-
1,356 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - whole bean, select, 100% Arabica, variety: Ruiru, Sl28 and SL34, origin Kenya, altitude 1650-1750m above sea level, roasted in the Czech Republic, medium roast, flavour...
AlzaCafé, beans, 4x250g
Great price
599,-
599 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Brazil, Costa Rica, Honduras and Colombia, roast: medium - 599 Kč/1 kg
doubleshot Flirt 300 g
335,-
1,117 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - selection, 100 % arabica, origin: Costa Rica, roasted in: Czech Republic, - 1,117 Kč/1 kg
Doubleshot Farm Colombia Imbachi 300 g
375,-
1,250 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - selection, 100 % arabica, roasted in: Czech Republic, - 1,250 Kč/1 kg
AlzaCafé Ethiopia Bensa, 250g
Great price
319,-
1,276 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Ethiopia, roasted in: Czech Republic, roast: light - 1,276 Kč/1 kg
AlzaCafé Colombia, 250g
Great price
299,-
1,196 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % Arabica, origin: Colombia, roasted in: Czech Republic, City Roast, 250 g - 1,196 Kč/1 kg
Lavazza Crema E Gusto ground 2 × 250 g
349,-
698 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - ground, coffee blend mix, origin: South America and Asia, roasted in: Italy, roast: medium - 698 Kč/1 kg
AlzaCafé Costa Rica Santa Rosa, 250g
Great price
319,-
1,276 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - whole bean, select, 100% Arabica, Villa Sarchi variety, origin Costa Rica, altitude 1800m above sea level, roasted in the Czech Republic, medium roast, flavor profile of...
AlzaCafé Ethiopia Dimtu Guji 250 g
Great price
277,-
1,108 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Ethiopia, roasted in: Slovakia, roast: medium - 1,108 Kč/1 kg
L' OR Classique instant coffee 100g
from
169,-
1,890 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - instant, coffee blend mix, origin: Colombia, - from 1,890 Kč/1 kg
ILLY XMAS TREE 2025, 3 × 125g, ground
349,-
931 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - contains three ground coffees, 100% Arabica, dark and medium roast, low caffeine
Kimbo Retail Aroma Intenso 250g ground
169,-
676 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - ground, coffee blend mix, roasted in: Italy, roast: medium - 676 Kč/1 kg