Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

A Plague Tale 2 na obzoru? (SPEKULACE)

Aktualizováno

Květen přinesl mimo teplých jarních dní také událost, která zahřála u srdce fanoušky kvalitního vyprávění v počítačových hrách. A Plague Tale: Innocence od studia Asobo zaujala hráče i odbornou veřejnost příběhem ze středověké Francie, což se projevilo také v nominacích sledované ankety The Game Awards. Nyní se dostaly na povrch informace o pokračování, jež by mělo přijít na konzole nové generace.

Spekulace

A Plague Tale; wallpaper: cover

• Žánr: Akční Stealth adventura • Multiplayer: Ne? • Vývojář: Asobo Studio • Vydavatel: THQ Nordic • Platformy a Datum vydání: (PC, PS5, Xbox Scarlett?) • Čeština: Ano?


Kam se posune příběh Amicie a Huga de Rune?

• Spekulace: 6. 12. 2019 • Autor: Jakub Němec

Úspěch akční adventury A Plague Tale: Innocence by nevyužil málokdo, takže nikoho asi nepřekvapí, že studio Asobo, resp. vydavatel THQ Nordic naznačili, že bychom se do středověké Francie mohli vrátit, což by řada hráčů, včetně mě, zcela jistě ocenila. Také v naší redakci se dobrodružství Amicie de Rune dočkalo vřelého přijetí díky zdařilému vyprávění, napínavým momentům a audiovizuálnímu zpracování, což by se dalo očekávat také od pokračování naznačeného francouzským webem Xbox Squad. Drby, jež se tradičně rojí před vyhlášením cen The Game Awards, nakonec nebyly vyvráceny ani potvrzeny samotným vlastníkem práv THQ Nordic.

A Plague Tale; screenshot: dvojice
Setkáme se v A Plague Tale 2 s oběma sourozenci, nebo se seznámíme s novými hrdiny?

Na spekulace o směru pokračování je hodně brzy, protože studio v současnosti pracuje na leteckém Microsoft Flight Simulatoru vycházejícím příští rok. Emoce tak můžete zatím krotit, protože příští rok se určitě nedočkáme. Pravděpodobnějším se tak jeví spíše období 2021–2022, což je sice hodně daleko, ale na druhou stranu je téměř jistý vývoj pro novou generaci konzolí. To by mohlo znamenat hodně pěknou podívanou s ohledem na to, co jsou grafici Asoba schopni nabídnout již nyní, což potvrzují také záběry již zmíněného leteckého simulátoru.

Více informací prozatím nemáme, a proto vše zůstává v rovině spekulací. Jak se bude dál odvíjet příběh hlavních postav? Dobrodružství A Plague Tale: Innocence bylo uspokojivě uzavřeno. Indicií by mohla být ona nevinnost v podnázvu, která by se mohla zvrhnout v klasickém „blizzardovském“ twistu, kdy se z hlavního hrdiny stane budoucí záporák, popř. mohou čelit ještě většímu nebezpečí jako soudržná sourozenecká dvojice. Na předjímání je ještě brzy, ale stoletá válka, během níž se příběh Amicie odehrává, poskytuje dostatečný prostor pro představivost tvůrců a nabízí se spousta možností vydat se jinými neprozkoumanými směry. Vývoj druhého dílu adventury pro vás samozřejmě budeme bedlivě sledovat a zároveň těšit se, čím nás studio Asobo překvapí.

• Zdroje: Xbox Squad, Eurogamer

i Mohlo by vás zajímat

Datum vydání A Plague Tale 2 je zatím ve hvězdách, titul by mohl dorazit na PC, PS5 a Xbox Scarlett. O novinkách vás budeme informovat.

WEB2