Obnovit stránku

Age of Empires 2: Definitive Edition (RECENZE) – Nezapomenutelný král RTS se vrací

Recenze

Aktualizováno

Zatímco některé remastery představují vyložený odpad herního průmyslu, čas od času se na scéně objeví kousek, jehož autoři si na předělání klasiky dali záležet. V naší dnešní recenzi vám představíme jednu z nejočekávanějších předělávek tohoto roku, Age of Empires 2: Definitive Edition, za nímž stála hned tři vývojářská studia. Tak co myslíte, povedlo se jim odvést kvalitnější práci než autorům prvního Age of Empires: Definitive Edition?

RecenzeDojmy z Gamescomu 2019


• Žánr: Strategie • Multiplayer: Ano • Vývojář: Forgotten Empires, Tantalus, Wicked Witch • Vydavatel: Xbox Game Studios • Platformy a Datum vydání: PC (14. listopadu 2019) Homepage • Čeština: Ne


Části článku


Obsah recenze Age of Empires 2: Definitive Edition

  1. Sir William Wallace to nemá ani v Age of Empires 2: Definitive Edition lehké
  2. Kvůli agresivním hráčům je dobré zpočátku hrát proti AI
  3. Balance jednotlivých frakcí je v Age of Empires 2: Definitive Edition dosti diskutabilní
  4. Trojlístku studií se podařilo naučit starého psa novým kouskům
  5. Age of Empires 2: Definitive Edition je dlouhodobým řešením pro ty, kteří čekají na Age of Empires IV
  6. Recenze Age of Empires 2: Definitive Edition: závěrečné hodnocení
  7. HW nároky pro Age of Empires 2: Definitive Edition PC

Sir William Wallace to nemá ani v Age of Empires 2: Definitive Edition lehké

• Recenze: 18. 11. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Téměř každá současná hra disponuje občas až nepříjemně polopaticky navrženým tutoriálem, který vám má vysvětlit elementární mechanismy celku. Přestože v době vydání Age of Empires 2 nebyly naučné scénáře úplně běžné, tato RTS jej obsahovala, díky čemuž ho můžeme nalézt i v Age of Empires 2: Definitive Edition. Pokud se rozhodnete tuto výukovou kampaň absolvovat, bude vám nabídnuto sedm misí mapujících temnou kapitolu skotské historie, v níž povstal proti útlaku Angličanů vedených králem Eduardem I. kultovní hrdina William Wallace, kterého dovedete prakticky až na popraviště. Za sebe musím říct, že mám na tuto úvodní část Age of Empires 2 pěkně vzpomínky, takže jsem rád, že nechybí ani v jeho definitivní edici, která je po této stránce řádně napěchovaná.

Age of Empires 2: Definitive Edition; screenshot: cover
I po letech je Age of Empires 2: Definitive Edition stále králem RTS žánru, jen by to chtělo trošku vyladit balanci některých frakcí.

Obsahuje totiž jak všechny kampaně Age of Kings, tak i scénáře dostupné až po vydání expanzí The Conquerors, Forgotten, Rise of the Rajas a The African Kingdoms. Prožít díky tomu budete moci třeba tažení za saracénského vůdce Saladina, aztéckého vládce Montezumu, nezapomenutelnou Johanku z Arku nebo vietnamského šlechtice Le Loie, který pomohl sjednotit zemi proti silám čínské dynastie Ming, jež ji během občanské války zákeřně obsadila. Každý z příběhů zaměřených na výrazné okamžiky lidských dějin tu představuje řádně navržené dobrodružství, jež stojí za to do absolvovat až do konce. Když tak učiníte, budete mít celkem slušnou představu o tom, jak vypadal boj proti čínským okupantům v roce 1418 nebo co bylo potřeba k tomu, aby se na vrchol dostala Aztécká říše.

Kromě už nějakou dobu vydaných expanzí nabízí Age of Empires 2: Definitive Edition také čerstvé DLC The Last Khans. To hru rozšiřuje hned o tři scénáře, které jsou zacíleny na osudy trojice národů nucených čelit stabilnímu náporu všudypřítomných Mongolů, snažících se podrobit si vše ve svém dosahu. Zahrát si lze za bulharského farmáře Ivayla, náčelníka Kumánů Kotyana a zakladatele Tímúrovské říše, dobyvatele Tamerlána. Ten popravdě představuje jednu z nejzajímavějších postav nově přidaných tažení, jelikož se jedná o kontroverzního muže ochotného pro naplnění svých ambicí masakrovat své vlastní krajany. Po zdolání starých i aktuálních výprav musím uznat, že dějové kampaně mají v Age of Empires 2: Definitive Edition i po řadě let něco do sebe.

Age of Empires 2: Definitive Edition – Kotyan Khan (Gameplay)

The Last Khans je perfektní rozšíření, skrze něž nám Age of Empires 2: Definitive Edition umožňuje podívat se na dějiny národů, o nichž toho není v našich krajích až tolik známo.

Pro hráče, kterým úplně nevyhovují celistvá dobrodružství, mají autoři Age of Empires 2: Definitive Edition připraveny bitvy, jež podobně jako všechny nabízené historické kampaně cílí na zásadní momenty dějin, jen v citelně kratší podobě. Jedná se totiž o jednorázové střety, ve kterých máte možnost obléhat Kyoto, bojovat u Hastingsu nebo utíkat před nepřáteli od Azincourtu. Pokud náhodou netoužíte po jasně nalajnované bitevní vřavě a bažíte spíše po výzvách, je tu k dispozici režim Art of War, který před jednotlivce staví různé úkoly, jež jej mají ve finále připravit na nejednu nepříjemnou situaci. Když se vám je podaří všechny absolvovat na zlatou medaili, jste víceméně nachystáni na vše, co vás může v Age of Empires 2: Definitive Edition potkat.

Kvůli agresivním hráčům je dobré zpočátku hrát proti AI

Znovuhratelnost historických kampaní Age of Empires 2: Definitive Edition je i přes jejich vysokou kvalitu prakticky nulová, takže je dobré se po jejich absolvování vrhnout na režim pro jednotlivce, či více hráčů. Pro začátečníky je samozřejmě lepší si vybrat první z nabízených možností, protože druhá je hodí do rybníčku plného zkušených dravců, kteří jim začnou šlapat na paty dříve, než postoupí do další historické éry, což není moc motivující. Když se pustíte nejprve do šarvátek s umělou inteligencí, postaví před vás hra rozsáhlou škálu možností, skrze něž definujete nejen podobu herního světa, ale také maximální možnou populaci či chování AI. Osobně by mi vůbec nevadilo, kdyby jednotlivé prvky, které lze nastavit, disponovaly vlastním popiskem objasňujícím, k čemu vlastně složí.

Age of Empires 2: Definitive Edition; gameplay: vesnice Age of Empires 2: Definitive Edition; gameplay: město Age of Empires 2: Definitive Edition; gameplay: armáda
Po stránce vizuálu představuje Age of Empires 2: Definitive Edition velmi dobře zpracované dílo, na kterém jde vidět, že si na něm jeho autoři dali záležet.

U některých složek totiž nemáte úplně jasno, jakým způsobem hru ovlivní až do okamžiku, než je aktivujete a celý zápas spustíte. Doufám proto, že vývojáři časem přidají aktualizaci, která situaci napraví tak, aby bylo celé menu přehledné a vše v něm jasně definované. Škála map, z níž si lze vybírat, je naštěstí po této stránce zpracována naprosto v pořádku. Nabídnuto je vám v ní několik desítek perfektně navržených lokací, jimž v mých očích dominují bojiště, při jejichž tvorbě se autoři inspirovali reálnými destinacemi. Časem se však jistě vedle již zavedených kousků dočkáme také širšího spektra výtvorů, jež budou mít na svědomí samotní hráči, kterým se minimálně dle nabídky komunitních děl zatím do tvorby nových světů a scénářů moc nechce.

Balance jednotlivých frakcí je v  Age of Empires 2: Definitive Edition dosti diskutabilní

Aktuálně dostupné mapy naštěstí nepatří mezi špatně navržené lokace, takže si hraní Age of Empires 2: Definitive Edition užijete i na nich, před startem zápasu si však musíte vybrat správnou frakci, protože celková balance nepatří mezi silné stránky tohoto díla. Vybrat si na začátku můžete celkem z pětatřiceti národů a kmenů existujících v různých etapách historie. Každá frakce má svá pro a proti. U některých však zápory výrazně převažují nad klady, jelikož kupříkladu nedosáhnou takové technologické vyspělosti jako ostatní, kvůli čemuž následně nemají k dispozici žádný typ kamenných hradeb nebo pokročilých jednotek. Nejvíce jsou tímto nešvarem postiženi zástupci starších uskupení, jimž dominují třeba Gótové, kteří jsou na tom kolikrát hůř než Etiopané či Inkové.

Age of Empires 2: Definitive Edition – Art of War (Gameplay)

Art of War představuje v Age of Empires 2: Definitive Edition určitou formu tutoriálu pro pokročilé hráče, kteří se chtějí připravit na agresivní AI a ofenzivní protivníky v multiplayeru.

Původní verze měla přitom tento aspekt relativně slušně vyřešen. Stavěla proti sobě totiž primárně frakce, které byly na podobné nebo dokonce stejné technologické úrovni, a když už u nich došlo k zákazu některých technologických výdobytků, vždy to dávalo smysl. Age of Empires 2: Definitive Edition v tomto ohledu bohužel trošku pokulhává za svou předlohou, protože v něm soupeří dominantní hráči odlišných historických ér. Časem snad dojde k určité revizi, která udělá z nedomyšlených uskupení atraktivní hráče se vším, co by jim mělo po právu náležet.

Trojlístku studií se podařilo naučit starého psa novým kouskům

Primárním úkolem většiny remasterů je nahradit vizuální kabátec původní hry novým vzhledem, který ji zpřístupní mladší generaci, jejíž zástupci se prostě už nechtějí dívat na dvacet let starý titul. V případě Age of Empires 2: Definitive Edition se transformace do nové éry povedla na jedničku. Vývojáři dokonce své dílo obohatili o nové animace, takže se vedle pěkné krajinky lze těšit na impozantní demolici hradů a velkolepých chrámů, které váš útok zanechá doslova v troskách. Kdyby takto kvalitně byly zpracovány i jiné předělávky, vůbec bych se nezlobil.

Age of Empires 2: Definitive Edition; gameplay: Turci Age of Empires 2: Definitive Edition; gameplay: Vikingové Age of Empires 2: Definitive Edition; gameplay: Gottove
Jakožto hráč jsem schopen akceptovat rozdílnosti v rámci jednotek, když však v Age of Empires 2: Definitive Edition jednomu národu víceméně schází hradby, nepřijde mi to úplně správné.

Na Age of Empires 2: Definitive Edition je hodně vidět, že nebyl vylepšen jen po grafické stránce, ale také absolvoval řadu menších úprav v rámci hratelnosti. Ty ho v mnohém posunuly blíže současným RTS, pro něž se může s trochou štěstí stát časem určitou formou konkurence, po níž budou sahat hráči znechucení extrémním zjednodušováním, kteří však zároveň touží po tom, aby se komplet dobře ovládal. Vylepšeno bylo třeba uživatelské rozhraní spolu s několika dalšími aspekty, díky nimž se mi Age of Empires 2: Definitive Edition hrálo o hodně lépe než jeho původní verze. Ta je totiž i přes všechny své pozitivní vlastnosti už prostě zastaralá, bez ohledu na to, co říkají její skalní fanoušci.

I když vývojáři z Forgotten Empires, Tantalus Media, a Wicked Witch Software dělali jistě maximum pro to, aby hráčům přinesli dokonalý zážitek, nakonec se jim na 100 % nepovedlo. Hlavním nedostatkem Age of Empires 2: Definitive Edition je rozhodně nedomyšlený pathfinding, jenž fakticky definuje cestu, po níž postavičky kráčí ke svému cíli. Nejednou se vám při hraní stane, že se válečníci začnou při honbě za nepřítelem zasekávat o stromy, kameny či dokonce o své vlastní spolubojovníky, kteří jim odmítají uhnout, čímž nejen je, ale i sebe často odsoudí k smrti z rukou střelců. Vedle tohoto nedostatku trápí celek ještě mírné problémy s připojením, které zaznamenáte primárně, když se pustíte do hry pro více hráčů. Zda ovšem bude opraven, není aktuálně vůbec jisté.

Age of Empires 2: Definitive Edition – Agincourt (Gameplay)

Skrze historické bitvy si v Age of Empires 2: Definitive Edition budete moci zavzpomínat na staré časy.

Age of Empires 2: Definitive Edition je dlouhodobým řešením pro ty, kteří čekají na Age of Empires IV

Po vydání nepříliš kvalitně zpracovaných HD verzí Age of Empires a Age of Empires 2, jsem se popravdě trošku obával toho, že vývojáři v podobném stavu dodají i Age of Empires 2: Definitive Edition. V průběhu vývoje finální edice se však zřejmě poučili ze svých předchozích chyb, protože hra, která mi v minulých dnech přistála na disku, byla na rozdíl od svých předchůdců až překvapivě dobře odladěna, za což pravděpodobně vděčí faktu, že na ní pracovala rovnou tři herní studia. Nabídnuty mi v ní byly hned dvě desítky historických kampaní, bezpočet zásadních bitev, rozsáhlá škála herních národů, značně vylepšená grafika a citelně upravená hratelnost odpovídající tomu, co současní hráči chtějí. Kdybych měl celku něco vytknout, zřejmě by to byla balance frakcí, která bude snad vylepšena.

Age of Empires 2: Definitive Edition; screenshot: kampaň
Přestože jsem si při hraní Age of Empires 2: Definitive Edition zabojoval i proti lidským protihráčům, jsou to především kampaně, na co jen tak nezapomenu.

Age of Empires 2: Definitive Edition je téměř perfektní remaster, skrze nějž vývojáři z Forgotten Empires, Tantalus Media, a Wicked Witch Software umožňují současným hráčům řádně si vychutnat jednu z nejvýraznějších realtimových strategií herní historie. Zahrát by si jej rozhodně měli ti stratégové, kteří touží po návratu starých časů nebo prostě jen nemají co hrát při čekání na Age of Empires IV, jehož datum vydání je aktuálně v nedohlednu. Pokud patříte mezi jedince, kterým série Age of Empires nikdy moc neseděla, této kvalitní předělávce se vyhněte širokým obloukem, nabízí totiž přesně to, co její předloha. Za sebe investici do Age of Empires 2: Definitive Edition vřele doporučuji, protože se jedná o kousek, který dokáže fandy RTS zabavit na stovky hodin.

• Zdroje: Vlastní

Recenze Age of Empires 2: Definitive Edition: závěrečné hodnocení

        Hodnocení 80 % GEM
Hlavní parametry: Hratelnost
80 %
 Audiovizuální zpracování
80 %
 Znovuhratelnost
80 %
Age of Empires 2: Definitive Edition; recenze

Klady

  • Perfektní historická tažení
  • Náročné historické bitvy
  • Rozsáhlé spektrum herních frakcí
  • Značně vylepšený grafický kabátek
  • Vysoká znovuhratelnost
  • Neskutečná porce nostalgie

Zápory

  • Balance frakcí by mohla být lepší
  • Občas mírně problematické servery
  • Nepřehledné menu určené pro nastavení hry
Ondřej Zeman

Ondřej Zeman

Mé jméno je Ondřej Zeman. Herní žurnalistice se věnuji už více než sedm let, během nichž jsem měl možnost vypracovat se z herního blogera na plnohodnotného žurnalistu na serveru Zing.cz, ze kterého jsem po čase odešel na Alza Magazín. I když jsem hrdým vlastníkem konzole Nintendo Switch, mou největší vášní je hraní na PC, kde jsem měl možnost zrecenzovat už více než dvě stovky různě kvalitních titulů. Slabost mám primárně pro tahová RPG, indie projekty, propracované FPS a komplexní strategie.

Age of Empires II: Definitive Edition – Dojmy z Gamescomu 2019

  1. Age of Empires II: Definitive Edition zkrátí čekaní na čtvrtý díl
  2. 4K rozlišení i lepší umělá inteligence
  3. Age of Empires II s novou kampaní a národy
  4. HW nároky pro Age of Empires II: Definitive Edition PC

Age of Empires II: Definitive Edition zkrátí čekaní na čtvrtý díl

• Dojmy z GC 2019: 25. 9. 2019 • Autor: Filip Němec

Přiznejme si, že každý fanoušek série Age of Empires vyhlíží čtvrtý díl, o kterém sice víme, že je ve vývoji, ale autoři pořád nechtějí přijít s oficiálním datem vydání nebo jinými novinkami. Od Gamescomu 2017 totiž z Age of Empires IV neznáme nic, než jen oznamující trailer plný artworků. Letošní Gamescom k tomu navíc byl přímo ideálním místem, Kolín nad Rýnem je hned po Los Angeles dalším prostorem, kde Microsoft rád oznamuje své nové hry a před výstavou se dokonce o sérii AoE začalo v herních kuloárech znovu povídat. Namísto toho jsme však dostali oznámení remasteru druhého dílu nesoucí název Age of Empires II: Definitive Edition.

Age of Empires II: Definitive Edition; screenshot: obléhání

Vylepšení vizuálu není zanedbatelné, přesto si Age of Empires II: Definitive Edition drží charakteristický styl.

Notoricky známá strategie „Age 2“ je podle mnohých nejlepším dílem série, a tak není náhodou, že se již v roce 2013 dočkala HD edice. Má tedy cenu dělat remaster remasteru? Má! Jasně, RTS sliny prahnoucí po čtvrtém dílu vám bude remaster utírat horko těžko, ale argumentem pro pořízení Age of Empires II: Definitive Edition i v případě, že máte HD edici, není jen sleva 5 dolarů, ale také množství novinek, které definitivní edice přináší.

4K rozlišení i lepší umělá inteligence

Tou na první pohled patrnou novinkou je samozřejmě lepší grafika, v tomto případě ve 4K rozlišení, ale samozřejmě jde o vylepšení původních textur, ne vyloženě nový vizuál, takže stáří původní hry se rozhodně nezapře. Vše je ale o něco uhlazenější, jemnější a zkrátka hezčí. Bolavou připomínkou dvacet let staré hry však jsou původní animace, jejichž prkennost ale budete spíše sledovat s historickým obdivem a možná se přitom i rochnit ve vlastních vzpomínkách, jak jste Age of Empires II zapnuli hned po příchodu ze školy, i když v aktovce čekala spousta domácích úkolů. Záchrana vlastní civilizace má prostě přednost.

11 Minutes of Age of Empires 2 Definitive Edition Gameplay - Gamescom 2019 (IGN)

Na záběrech z hraní můžete vidět upravené uživatelské prostředí.

Mně se poměr mezi autentičností a vylepšeným vizuálem líbí, co jsem ale ocenil ještě více, jsou novinky zpříjemňující hraní. Celý interface je značně přepracován a nabízí daleko více nabídek a ikonek, které dříve buďto hra nezvládla, nebo se zkrátka nevešly na malinkaté CRT monitory. Díky tomu se můžete více soustředit na hraní a méně na progamerské mačkání klávesových zkratek. Autoři pak mysleli i na hratelnost a remaster dvojky poučil z chyb z minulosti. Na farmách tak nyní lze nastavit automatické zasetí políček a při označování vojska se už nestane, že vyšlete na zteč jen vidlemi vyzbrojené farmáře. Novinka v podobě přiblížení kamery je pak třešničkou na dortu.

Sáhlo se také do samotných útrob, kde se vývojáři vypořádali s podvádějící umělou inteligencí. Již v době vydání původní hry bylo prokazatelné, že umělá inteligence nehraje úplně fér, nyní však došlo k předělání celého systému a nepřítel tak válčí stejným stylem jako lidský protivník a je tak dokonce možné se učit ze sledování hry AI soupeřů třeba prostřednictvím záznamů. Kompletně vytržen pak byl zastaralý systém online části. Tu nahradil balík procesů a nastavení ze čtvrtého dílu (ano, z toho, který ještě nevyšel), takže by multiplayer měl být stabilní a po všech stránkách vyladěný.

Age of Empires II: Definitive Edition; screenshot: farmy

Automatické zasévání vytěžených farem je větší pomoc, než se může zdát.

Age of Empires II s novou kampaní a národy

Jak se sluší a patří na správný remaster, Age of Empires II: Definitive Edition nabídne i dodatečný obsah. Tím je naprosto nová kampaň The Last Khans o třech scénářích, které do hry kromě nového příběhu přinesou také čtyři národy. Celkem tak nabídka hratelných stran nabobtná až na úctyhodných 35 národů. The Last Khans má vyprávět příběh mongolského impéria, jeho pádu a také toho, co bylo po něm. Více však zatím o nové kampani nevíme. Já jsem si na Gamescomu bohužel nemohl z časových důvodů vyzkoušet hru kompletně od začátku, tedy od výstavby malé osady až po správu prosperujícího impéria, i přes ten šramot tisíců návštěvníků kolem mě jsem však okamžitě zaznamenal pocity, které jsem zažíval mnoho let nazpět.

Série Age of Empires má nezaměnitelný charakter, jenž poznáte z designu jednotlivých budov, jednotek, ale i třeba lesního porostu. Díky schopnosti lidského mozku zkrášlovat staré vzpomínky jsem nejdříve velmi těžko hledal grafické novinky, nicméně při pohledu na porovnávací screenshoty si člověk uvědomí, jak moc se vizuál změnil. Označení Definitive Edition je pak více než příhodné, protože jde o tu stejnou hru, pouze v lepší kondici, která se lépe hraje. Vidíte více jednotek, hra je přehlednější, jednodušeji se ovládá a přesto je zážitek prakticky stejný.

Age of Empires II: Definitive Edition; screenshot: počet jednotek

Populační limit ze 100 jednotek na 500 byl navýšen už v HD remasteru a osobně nevidím důvod, proč by mělo dojít k ještě dalšímu navýšení. Už nyní je při maximálním limitu na obrazovce pěkně rušno.

Věřím, že Age of Empires II: Definitive Edition bude patřit do škatulky těch nejlepších remasterů, protože nabízí nové prvky hratelnosti a navíc i nový obsah. Hra bude navíc dostupná jak na Microsoft Store, tak i prostřednictvím Steamu či služby Xbox Game Pass pro PC, a to 14. listopadu, kdy vychází na osobní počítače.

• Zdroje: Vlastní (Gamescom), YouTube (IGN)

HW nároky pro Age of Empires II: Definitive Edition PC



Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core 2 Duo E4600 2.4GHz / AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5600+ Intel Core i5-650 3.2GHz / AMD APU A6-3620 Quad Core
Grafická karta NVIDIA GeForce GT 420 / Radeon HD 6850 NVIDIA GeForce GTX 650 2GB / Radeon HD 5850 2048MB
DirectX DirectX 11.0 DirectX 11.0
Operační paměť 4 GB 8 GB
Pevný disk 30 GB 30 GB
i Mohlo by vás zajímat

Age of Empires II: Definitive Edition vychází 14. listopadu 2019 exkluzivně na PC. O novinkách vás budeme informovat.

Age of Empires II: Definitive Edition – Oznámení

Age of Empires II: Definitive Edition – Oznámení

  1. Dostat bychom měli koncept s řadou inovací a novými kampaněmi
  2. HW nároky pro Age of Empires II: Definitive Edition PC

Dostat bychom měli koncept s řadou inovací a novými kampaněmi

• Oznámení: 20. 8. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Hry stárnou, to je známá pravda, se kterou bohužel nejde moc dělat. Po uplynutí nějakého času se z většiny děl stanou tituly, na něž se už téměř nedá dívat, a tak se je jejich tvůrci snaží renovovat.  Age of Empires II: Definitive Edition je prakticky stará dobrá klasika, jež prošla citelným vylepšením po stránce vizuálu a hratelnosti tak, aby vyhovovala co nejvíce současným hráčům. I přes řadu změn se však má jednat o dílo, které jsme hrávali před lety, což znamená, že se můžeme těšit na klasiku, jež nás poutala na desítky hodin k obrazovkám stolních počítačů.

Age of Empires II: Definitive Edition – E3 2019 (gameplay trailer)

Na záběrech z hraní vypadá Age of Empires II: Definitive Edition skutečně lahodně, snad nebude mít podobné problémy jako předělávka prvního dílu, která se moc nepovedla.

Kromě už dobře známého obsahu nám Age of Empires II: Definitive Edition nabídne také rozsáhlé DLC The Last Khans, jež hru obohacuje o tři nová tažení a čtyři národy, za které se profesionální hráči této strategie budou muset naučit hrát. Dle slov vývojářů by nám měl celek nabídnout něco přes 200 hodin, které budeme moci strávit na výpravách proti různým historickým postavám. No a když nás náhodou omrzí boj s umělou inteligenci, bude možné se vrhnout do vod online multiplayeru, v jehož rámci se ujmeme jednoho z pětatřiceti herních národů, jež se za pomoci unikátních technologií snaží srazit na kolena konkurenci.

Fanoušci, kteří nedočkavě čekají na to, až si budou moci opět Age of Empires II: Definitive Edition zahrát, by si měli v kalendáři zakroužkovat 14. listopad 2019, protože právě v tento den k nám Age of Empires II: Definitive Edition dorazí. Jakožto milovník strategií se na návrat starého dobrého Age skutečně těším, škoda jen, že nedošlo vedle tohoto odhalení také k představení nového zástupce série Age of Empires, na nějž už nějaký ten pátek netrpělivě čekáme. Snad se nových informací dočkáme v následujících dnech, kdy bude ještě teoreticky dostatek prostoru k tomu představit světu hru, kterou tak dlouho vyhlíží.

• Zdroje: YouTube (Forgotten Empires)

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB19