Obnovit stránku

Slovník

Co je Mini LED?

Mini LED je nová technologie LED podsvícení LCD televizorů. Využívá menší LED diody, díky čemuž mají televize mnohem vyšší kontrast, a tedy i hloubku obrazu.

Grain free

Grain free je označení krmiva pro psy i kočky, jež neobsahuje žádné obiloviny. Je vhodné pro zvířata s citlivým zažíváním, alergiemi či přecitlivělostí na některé složky běžných krmiv.

Hypoalergenní krmivo

Hypoalergenní krmivo je určeno pro psy a kočky s alergiemi, potravinovou intolerancí nebo citlivým zažíváním. Neobsahuje lepek, barviva, dochucovadla ani konzervanty. Naleznete v nich obvykle jen jeden druh masa, aby bylo možné určit, co přesně zvířeti způsobuje potíže.

Holistické krmivo

Holistické krmivo je lehce stravitelné, energeticky využitelné BIO krmivo připravované pouze z masa zvířat chovaných v příznivých podmínkách. Nejkvalitnější krmivo na trhu.

Pamlskovník

Pamlskovník je výcviková pomůcka, snadno přenosný textilní pytlík sloužící k praktickému uložení pamlsků. Obvykle jej lze pomocí poutka či karabiny připevnit k oděvu.

Membrána OutDry

Membrány OutDry jsou vyrobeny díky speciálnímu procesu, při němž nejsou jednotlivé části boty sešity, ale napevno spojeny pomocí laminace. Díky této bezešvé technologii do boty proniká minimum vlhkosti a zároveň si v nich udržíte teplo. Boty s touto technologií jsou vynikající do horského terénu.

Části boty

Každá bota se skládá hned z několika částí, z nichž každá má svůj důležitý úkol. Jde třeba o podešev, svršek, membránu, atd. Kde se jednotlivé části nachází a k čemu slouží, se dozvíte v článku.

Nubuková kůže a semiš

Pokud hledáte ty nejodolnější boty a nestačí vám klasická kůže, pravděpodobně by se vám hodila obuv z broušené kůže. Ta totiž za cenu nutnosti častější údržby značně zlepšuje pevnost a celkovou odolnost boty. Druhů broušené kůže je hned několik, ale nejčastější je právě nubuk a semiš. Zatímco nubuková kůže je na pohled i na dotek hladká, semiš je trochu „chlupatý“.

Membrána Gore-Tex

Gore-Tex je speciální druh membrány, která se používá v kombinaci s odolnými textiliemi. Vzniká tak velice odolný materiál, který nachází své využití nejen při výrobě bot, ale třeba i u bund, kalhot, apod. Materiál Gore-Tex se chlubí trvalou nepromokavostí a vysokou odolností vůči mrazu, přičemž si stále zachovává svoji prodyšnost.

Nerezová ocel

Struna v křovinořezu

Struna přichází do bezprostředního kontaktu se sekanými rostlinami. Při její volbě záleží na druhu sečené trávy a porostu a také výkonu vámi vybraného křovinořezu. Délku struny buď nastavujete ručně, nebo si ji automaticky zkrátí křovinořez. Struny je možné pořídit v několika různých profilech. K dispozici jsou kulaté, čtvercové, s hvězdicovým profilem nebo zubaté.

Žací hlava

Žací hlava je část křovinořezu, která slouží k samotnému sekání. Přenáší výkon motoru na místo, z něhož se odvíjí struna. Ta se roztáčí a seká trávu, křoví apod. Strunu je možné nahradit žacími noži s různým počtem čepelí, určených pro tužší rostliny.

VESA uchycení

VESA uchycení je normou, která usnadňuje orientaci zákazníka při nákupu držáku k televizi nebo monitoru. Sjednocuje vzdálenost upevňovacích otvorů, tedy rozteč, na zadní straně televize a držáků. Jak to funguje a jak se v číslech orientovat, zjistíte v našem článku.

Žehličky na vlasy

Twin Cooling

Dvojitý chladící systém se dvěma výparníky chladí oddělení chladničky a mrazáku zvlášť

Elektrický příkon

Elektrický příkon je hodnota odebírána ze zásuvky, a řídí se podle ní elektroměr. Výkon je vždy nižší hodnota, než příkon, a značí, kolik je schopno zařízení efektivně využít energie. Uplatňuje se zde tzv. perpetuum mobile - tedy vždy jsou nějaké ztráty (ať už tepelné, pohybové či zvukové) a to je rozdíl mezi příkonem a výkonem.

IPL epilátory

Gola sady

Vinotéky

Káva

20 dalších...
WEB12