Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Baldur's Gate 3 v early accessu již tento rok (NOVINKA)

• Autor: Alexandra Vaníková

Zástupci společnosti Hasbro během akce New York Toy Fair oznámili, že fantasy RPG s číslovkou „3“ v názvu, které si tentokrát po studiích BioWare a Black Isle vzali do parády v Larian Studios (Divinity série), se v předběžném přístupu dostane na Steam ještě letos. Více informací o early accessu pro Baldur's Gate 3 naleznete v našem článku.

Baldur's Gate 3; screenshot: logo
Alza Magazín

Baldur's Gate 3 (hra) | Baldur's Gate (IP)

RPG Baldur's Gate 3 je třetí díl herní série Baldur's Gate. Hru vyvíjí a vydává studio Larian. Titul by měl v předběžném přístupu vyjít 6. 10. 2020 na PC. Plánuje se také vydání na Stadii, bez oficiálního českého překladu (pracuje se na komunitním). Hra obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: Dojmy z hraní | Tipy | Speciál: Vše, co víme | Téma: Co jsou zač Mozkožrouti z Baldur's Gate 3?

Belgické studio oznámilo práce na Baldur's Gate 3 v červnu minulého roku během eventu Google Stadia, který se odehrál před výstavou E3. Tvůrci RPG Divinity: Original Sin 2, které si v hráčské obci vysloužilo nemalé ovace, od té doby hráče stihli nalákat i kratičkým teaserem odkazujícím na jejich nejnovější počin založený, stejně jako jeho předchůdci, na mechanikách Dungeons & Dragons, ale stále nepadlo definitivní slovo o datu vydání.

Portál DSO Gaming však nedávno přinesl informaci, podle níž společnost Hasbro v rámci akce New York Toy Fair oznámila, že Baldur's Gate 3 se v Early Accessu objeví na Steamu již v tomto roce, přičemž na rok 2020 je naplánováno také Dark Alliance – duchovní nástupce Baldur's Gate: Dark Alliance.

Baldur's Gate 3; screenshot: monstrum
Třetí pokračování herní RPG klasiky Baldur's Gate dorazí po dlouhých 20 letech.

Zatím není zřejmé, kolik obsahu očekávané RPG v předběžném přístupu nabídne, je zde však určitá pravděpodobnost, že se v Larian Studios inspirují svým předešlým titulem Divinity: Original Sin 2, který v early accessu přinesl prolog společně s první kapitolou a přechodem do aktu číslo dva. Plná hra pak vyšla přesně rok po uvedení do předběžného přístupu. V případě Baldur's Gate 3 bychom se tak neměli dočkat pouze krátkého dema, ale slušné nálože obsahu.

Pokud jste stále dychtiví po nových informacích, na PAX East v Bostonu už 27. února budou představeny úplně první gameplay záběry. Kromě toho vývojáři přiblíží i nějaké ty detaily o příběhu, zodpoví otázky fanoušků, a pokud vás cesta za velkou louži neláká, vše můžete sledovat na twitchi. Zbývá jen doufat, že tvůrci nezruší účast na akci kvůli koronaviru, podobně jako třeba společnost Sony.

• Zdroje: IGN, DSOgaming

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství sledujte také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

P-DC1-WEB23